Nový Acer Swift 5 spojuje stylový vzhled, snadnou přenositelnost a vysoký výkon

23. 6. 2020 20:19    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer představila nový notebook Swift 5, který nabízí nový pohled na produktivitu. Je dostatečně výkonný, a přitom tak lehký, že jej lze přenášet po celý den. Toto ultrapřenosné zařízení je na vrcholu jak designu, tak výkonu a může se pochlubit profesionálním vzhledem, který je podložen působivou funkcionalitou. Letošní model má velmi úzké rámečky, které umožňují dosáhnout 90% poměru velikosti obrazovky k tělu a nechybí mu ani dotykový displej s antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass a nové barevné varianty, jako je například zelená (mist green).

Nový Acer Swift 5 spojuje stylový vzhled, snadnou přenositelnost a vysoký výkon
  • Ultratenký a ultralehký notebook, který se snaží dostat co nejvíce výkonu a energie do ultrapřenosného těla
  • Je vybaven procesory Intel® Core™ nové generace s výkonnou integrovanou grafikou založenou na nové architektuře Intel Xe a volitelným GPU NVIDIA® GeForce® MX350
  • Dotykový displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass je obklopen čtyřmi ultratenkými rámečky, aby nabídl podmanivý 90% poměr velikosti obrazovky k tělu notebooku. Kromě toho mají uživatelé možnost opatřit antimikrobiálním roztokem i další exponované povrchy
  • Baterie s celodenní výdrží, kterou lze rychle nabít, když práce nepočká – 30minutové nabíjení poskytne čtyři hodiny používání

„Nový Swift 5 posouvá hranice v tom, jak tenké a lehké mohou notebooky být,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooks, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Swift 5, produktivní výkonný stroj v elegantním a ultrapřenosném těle, je vynikající volbou pro profesionály, kteří jsou neustále v pohybu a hledají zařízení, jenž s nimi dokáže udržet krok.“

Pod 1 kg1: Udělejte více s méně

Acer Swift 5 je ultratenký a ultralehký notebook, který se nachází přesně na průsečíku stylového vzhledu, vysokého výkonu a snadné přenositelnosti. Jeho tělo s tloušťkou 14,95 mm je vyrobeno z prvotřídních slitin lithia, hořčíku a hliníku, což mu umožňuje osazení procesorem Intel® Core™ nové generace s výkonnou integrovanou grafikou založenou na nové architektuře Intel Xe a volitelným GPU NVIDIA® GeForce® MX350 GPU, zatímco jeho hmotnost zůstává pod 1 kg1. Takový výkon umožňuje bezproblémové spouštění více aplikací najednou a vysokorychlostní 1TB PCIe úložiště s až 16 GB LPDDR4 zajišťuje rychlé načítání aplikací. Navíc ti, kteří pracují v kanceláři nebo jsou na konferenčním hovoru, ocení schopnost ovládat rychlost otáček ventilátoru, a to volbou mezi třemi režimy chlazení: tichý, normální nebo výkon.

Štíhlý profil a ohromující obraz

Swift 5 se může pochlubit elegantním designem ve dvou barevných provedeních: zelené (mist green) nebo zlaté (safari gold), obě jsou se zlatými akcenty. Celokovové tělo notebooku je definováno sebevědomě ostrými úhly a minimalistickým profilem, díky němuž je vynikající volbou pro profesionály, kterým záleží na obrazu. Jak již bylo řečeno, design Swift 5 není jen o vzhledu. Letošní model je vybaven speciálně navrženými panty, které při otevření obrazovky mírně zvedají základnu, což umožňuje ergonomičtější psaní, lepší chlazení, a především zvýrazní krásný displej notebooku.

Otevření notebooku odhalí velkoryse velký trackpad a 14" Full HD IPS dotykový displej, oba podporují gesta pro více prstů a nabízejí neuvěřitelně intuitivní zážitky. Displej se může pochlubit jasem 300 nitů1, pokrývá 72 % barevného prostoru NTSC a je obklopen mimořádně úzkými rámečky na všech čtyřech stranách, které umožňují dosáhnout až 90% poměru obrazovky k tělu notebooku pro živé a pohlcující zážitky ze sledování obrazu. Díky tomu je Swift 5 ideální pro sledování filmů a odpočinek po práci.

Antimikrobiální sklo Corning® Gorilla® Glass

Dotykový displej notebooku Swift 5 kryje antimikrobiální sklo Corning® Gorilla® Glass2 s vrstvou, která byla speciálně navržena pro snížení míry růstu pachů a mikroorganismů způsobujících skvrny na dotykovém displeji.

Uživatelé mají navíc možnost přidat antimikrobiální roztok na touchpad, klávesnici a všechny kryty zařízení.

Kompletní konektivita a celodenní výdrž na baterii

Swift 5 je vybaven velkou 56Wh1 baterií, která mu poskytuje celodenní výdrž a může být nabita během pár okamžiků, kdy mu 30minutové nabíjení zajistí čtyři hodiny používání . Spousta možností připojení, jako jsou porty USB-C, Thunderbolt™ a USB 3.2 Gen2, nebo dvoupásmová Intel® Wi-Fi 6 (GIG+) a rozhraní Bluetooth 5.0 z tohoto notebooku dělají vynikající volbu pro profesionály a uživatele, kteří potřebují pracovat na cestách. Pro pohodlí a zabezpečení je Swift 5 také vybaven vestavěnou čtečkou otisků prstů pro Windows Hello. Podporuje také funkci Wake on Voice, která uživatelům umožňuje aktivovat a dotazovat Windows 10, i když je obrazovka vypnutá.

Cena a dostupnost

Acer Swift 5 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 1099 €.

Tiskové zprávy

Diskuse