ASUS uvedl na akci Meta Buffs nové ROG produkty pro hráče

10. 9. 2020 17:44    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil na online akci Meta Buffs nová herní zařízení z řady Republic of Gamers (ROG). Nové GPU řady NVIDIA GeForce RTX 30 obsahují nová jádra RT, Tensor Cores a streamovací multiprocesory, které ve hrách a aplikacích pro kreativce umožňují zcela plynulý obraz, rychlé snímkové frekvence a akceleraci AI. Řada karet RTX 30 je postavena na architektuře NVIDIA Ampere, která oproti předchozí generaci přináší až 1,9násobné zvýšení výkonu na watt, a bez potíží zvládá grafická zobrazení v rozlišení až 8K. ASUS také uvedl herní monitory ROG Swift PG329Q, ROG Swift 360Hz PG259QN a ROG Swift 360Hz PG259QNR, které nabídnou rychlý a detailní obraz; ventilátor ROG Strix XF 120 pro tichý chladicí výkon; ROG Rapture GT-AXE11000, první WiFi 6E router; herní klávesnici ROG Strix Scope RX, která využívá citlivé, spolehlivé a odolné optomechanické spínače ROG RX Red; bezdrátovou herní myš ROG Keris; sluchátka ROG Delta S; a ROG Scabbard II, herní podložku pod myš s ochrannou nano vrstvou, která odpuzuje vodu, olej nebo prach.

ASUS uvedl na akci Meta Buffs nové ROG produkty pro hráče
  • Nové grafické karty ROG Strix GeForce RTX řady 30
  • Monitory ROG Swift a ROG Swift 360Hz zobrazí ultrarychlou grafiku
  • Router ROG Rapture GT-AXE11000 poskytuje vysokorychlostní připojení k síti WiFi 6E
  • Klávesnice ROG Strix Scope RX, bezdrátová myš ROG Keris, headset ROG Delta S, podložka pod myš ROG Scabbard II a chladič ROG Strix XF 120

Řada grafických karet ROG Strix GeForce RTX 30

Grafické karty řady ROG Strix GeForce RTX 30 jsou založeny na nové architektuře NVIDIA Ampere. Díky tomu si mohou hráči užít bezprecedentních snímkových frekvencí v závodních titulech a plynulé hraní ve vysokém rozlišení u nejnáročnějších her.

Nové opláštění karet s kovovými akcenty obklopuje trojici Axial-tech ventilátorů. Středový ventilátor využívá těsnící kroužek přes celou výšku ventilátoru s 13 lopatkami, což přináší zvýšený statický vztlak, který pohání vzduch přes žebra chladiče a tepelný rozdělovač na GPU. Dva vnější ventilátory mají 11 lopatek s těsnícími kroužky poloviční výšky, což umožňuje větší boční rozptyl a zajišťuje efektivnější proudění vzduchu chladicím polem. Turbulence mezi ventilátory je snížena obrácením směru otáčení středního ventilátoru.

Větší chladič, který zabírá většinu 2,9 slotu karty, využívá zvýšeného proudění vzduchu. Technologie MaxContact umožňuje lepší kontakt a efektivnější přenos tepla. Vylepšeno bylo nejen chladicí pole, ale také kondenzátory, tlumivky a napájecí fáze dodávají stovky wattů v řádech milisekund. Grafické karty ROG Strix GeForce RTX 30 jsou vybaveny komponenty Super Alloy Power II, které byly pájeny na desku plošných spojů pomocí automatizovaného výrobního procesu Auto-Extreme. Ten je zárukou kvality a spolehlivosti každé grafické karty ROG.

Nové karty obsahují headery FanConnect II, které umožňují vyladění ventilátorů PWM na základě teplot CPU a GPU, což lze využít při vyšší výpočetní zátěži. Uživatelé, kteří hledají rychlý a snadný způsob, jak upravit výchozí nastavení karty, mohou pomocí integrovaného přepínače Dual BIOS vybrat mezi „výkonným“ a „tichým“ profilem bez speciálního softwaru.

Další užitečnou funkcí je integrovaný obvod pro snímání napětí, který monitoruje napětí na napájecí linii PSU. Pokud dojde k výraznému poklesu napětí, rozsvítí se červená LED, která indikuje problém s napájením, což usnadňuje ladění zdroje a předcházení haváriím během hry.

Světelný RGB prvek lze přizpůsobit pomocí softwarového nástroje Armory Crate. Vyztužený kovový rám grafické karty a kovová zadní deska se širokým otvorem dodává kartám mechanickou odolnost. Větrací otvor umožňuje odvod horkého vzduchu směrem k ventilátorům. Krytka I/O sloužící k ochraně portů a zajištění bezpečnějšího připojení je vyrobena z nerezové oceli.

Herní monitory ROG Swift 360Hz PG259QN a PG259QNR

ROG Swift 360 Hz PG259QN a PG259QNR jsou aktuálně nejrychlejší esportovní herní monitory na světě s obnovovací frekvencí až 360 Hz. Ohromující obnovovací frekvence 360 Hz poskytuje až o 50 % více snímků za sekundu než 240Hz herní monitory. 24,5palcové displeje s rozlišením Full HD (1920 x 1080) jsou vybaveny Fast IPS panelem. Prvky z tekutých krystalů na displeji se proto zapínají a vypínají až čtyřikrát rychleji než běžné IPS panely a zajišťují dobu odezvy 1 ms (šedá-šedá). Displej podporuje HDR10, což hráčům poskytuje realistický obraz. Integrovaný procesor NVIDIA G-SYNC poskytuje plný rozsah variabilní obnovovací frekvence (VRR) a variabilní overdrive pro plynulý herní obraz bez trhání, zadrhávání nebo zpoždění na vstupu.

Nové ROG monitory využívají nástroj Reflex Latency Analyzer pro měření latence systému. Při závodním hraní je zásadní výkon počítače, resp. jak rychle se displej aktualizuje po kliknutí nebo pohybu myší. Reflex Latency Analyzer detekuje kliknutí přicházející z myši, a poté měří čas potřebný k tomu, aby se výsledné pixely změnily na obrazovce (např. při záblesku z ústí hlavně). Hráči tento typ měření dosud nemohli provádět, protože by to vyžadovalo využití speciálních vysokorychlostních kamer za více než 7 tisíc dolarů. Reflex Latency Analyzer poskytuje mnohem úplnější a přesnější pochopení výkonu myši, počítače a displeje.

Kromě analyzátoru latence nabízí ROG Swift 360Hz PG259QNR také sadu ROG Desk Mount Kit, která šetří místo na stole nebo na pracovní desce. ROG Desk Mount Kit lze přepnout na stojan monitoru pouze ve třech jednoduchých krocích a má C-svorku, která se otevírá až do šířky 80 mm, takže je kompatibilní s většinou stolů.

Herní monitor ROG Swift PG329Q

ROG Swift PG329Q je 32palcový (2560 x 1440) herní monitor s obnovovací frekvencí 175 Hz, který využívá rovněž panel Fast IPS, což znamená dobu odezvy 1 ms. Jde o první herní monitor NVIDIA G-SYNC kompatibilním s variabilním overdrivem. Technologie Quantum-dot s tovární předkalibrací barev, certifikací DisplayHDR 600, pokrytím barevného spektra DCI-P3 98 % a sRGB 160 % zaručuje vysokou věrnost barev. Technologie ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) eliminuje rozostření při rychlém pohybu na displeji při zachování vysokých obnovovacích frekvencí. Přizpůsobený proměnný overdrive monitoru ROG Swift PG329Q je zárukou plynulého obrazu. Dynamickým přizpůsobením pixelové odezvy se vyhoví různým obnovovacím frekvencím tak, aby byl obraz během hry vždy ostrý.

Chladicí ventilátor ROG Strix XF 120

ROG Strix XF 120 je univerzální 120mm čtyřpinový chladicí ventilátor řízený pulzní šířkovou modulací (PWM). Umožňuje průtok vzduchu až 62,5 kubických stop za minutu (CFM) a statický tlak 3,07 mm H2O. Ventilátor lze proto využít jako chladič CPU nebo radiátor, případně pro chlazení šasi.

ROG Strix XF 120 je vybaven technologií magnetické levitace, která snižuje tření při otáčení ventilátoru. Speciálně drážkované listy a antivibrační design snižují jeho hlučnost. Výrobce garantuje životnost až 400 tisíc hodin. Díky širokému provoznímu rozsahu 250 až 1 800 ot./min lze ventilátor nastavit na pouhých 250 ot./min a dokonce se automaticky vypne, když je nastaven na pracovní cyklus 0 % PWM, aby byl zajištěn velmi nízký hlukový profil a efektivní chlazení.

Herní router ROG Rapture GT-AXE11000

ASUS jako první výrobce na světě uvedl na trh router se standardem WiFi 6. Nyní ASUS představil zařízení ROG Rapture GT-AXE11000, což je vůbec první router WiFi 6E na světě. Díky podpoře tří pásem a konektivitě 802.11ax WiFi 6E podporuje ROG Rapture GT-AXE11000 rychlosti až 11 000 Mb/s a nabízí agregaci WAN pro rychlosti WAN až 2 gigabity za sekundu. S WiFi 4×4 6 a portem LAN 2,5 gigabitů za sekundu mohou kabelové i bezdrátové sítě dosáhnout rychlosti více než 1 gigabit za sekundu. GT-AXE11000 využívá čtyřjádrový 64bitový procesor s taktem 1,8 GHz a 1 GB RAM, takže zvládne silný provoz v sítích WiFi 6E. Router obsahuje nejnovější zesilovač výkonu 6 GHz, který slouží ke zlepšení pokrytí a kvality signálu.

Technologie WiFi 6E využívá nově dostupného rádiového spektra v pásmu 6 GHz, které má třikrát větší šířku pásma než pásmo 5 GHz. Přidává také sedm dalších 160MHz kanálů k současnému standardu WiFi 6, poskytuje nižší latenci a je určen pro zařízení WiFi 6E k udržení vysokých rychlostí, které nebudou ovlivněny staršími zařízeními.

Klávesnice ROG Strix Scope RX

ROG Strix Scope RX je první mechanická herní klávesnice RGB, která je vybavena optickými spínači vlastní výroby ROG RX Red Optical Mechanical. Jako první na světě mají design dutého čtvercového dříku s integrovanými RGB LED pro osvětlení jednotlivých kláves. Unikátní design každého spínače poskytuje téměř nulové zpoždění odskoku a zajišťuje okamžitou aktivaci v okamžiku stisknutí klávesy. Dutý čtvercový dřík a stabilizační mechanismus X poskytují konzistentní stisky kláves bez viklání. Výrobce garantuje díky extrémní odolnosti životnost až 100 milionů stisků kláves.

Klávesnice ROG Strix Scope RX využívá hliníkový vrchní kryt a je odolná proti vodě a prachu podle stupně krytí IP56. Je vhodná pro hraní FPS stříleček zásluhou rozšířené klávesy CTRL. Port USB 2.0 lze použít jako průchodka pro nabíjení zařízení nebo připojení externího úložiště. Speciální klávesa Stealth skryje všechny aplikace a ztlumí zvuk, čímž zajistí okamžité soukromí. Klávesnici zdobí podsvícené logo ROG a přizpůsobitelné světelné efekty. Softwarový nástroj Armory Crate umožňuje uživatelům nastavit si uživatelské profily podle svého, mapovat klávesové zkratky, zaznamenávat makra a dokonce sledovat hardwarové statistiky během hraní.

Bezdrátová myš ROG Keris Wireless

ROG Keris Wireless je velmi lehká herní myš s hmotností pouhých 79 gramů, která poskytuje vyšší komfort během herních maratonů. Tato profesionální herní myš je výsledkem půlroční spolupráce ROG s profesionálním esport týmem, během níž se hledal na mnoha prototypech ideální tvar myši.

ROG Keris Wireless nabízí hráčům možnost připojení přes rychlou bezdrátovou technologii 2,4 GHz, energeticky úsporné Bluetooth LE nebo kabelové USB připojení, pokud je třeba dobít baterii. Snímač se stará o vysokou přesnost a rychlost, nabízí citlivost 16 000 dpi a zrychlení 400 ips. ROG Keris Wireless umožňuje snadnou výměnu spínačů ROG Micro Switch, které zvládnou až 70 milionů kliknutí.

ROG Keris Wireless je vybavena pevnou strukturou L/R tlačítek vyrobených z PBT a nabízí výjimečnou odolnost. Zaoblené nožičky myši umožňují hladký skluz po jakékoli podložce. Myš také obsahuje vyměnitelná boční tlačítka, která se dodávají v různých barvách pro více možností přizpůsobení, a extrémně měkký kabel ROG, který snižuje tření a neruší při hraní.

Náhlavní souprava ROG Delta S

Herní headset ROG Delta S dokáže reprodukovat detailní zvuk, který hráčům poskytne výraznou herní výhodu oproti protivníkům. Je vybaven špičkovým hi-fi zařízením ESS 9281 CODEC s technologií QUAD DAC. Jde o první herní náhlavní soupravu s technologií Master Quality Authenticated (MQA), tedy oceňovaným formátem, který přináší zvukové soubory studiové kvality a reprodukuje každý detail původních nahrávek. Integrovaná technologie MQA Renderer je schopna připojit se k původní nahrávce a postupně ji dekomomprimuje do finální podoby MQA formátu. Mikrofon s potlačením hluku pomocí umělé inteligence (AI) od společnosti ASUS poskytuje čistou hlasovou komunikaci během hry. Za účelem dosažení co nejlepšího zvuku sluchátka využívají exkluzivní ovladače ASUS Essence, design vzduchotěsných komor a technologii přesměrování zvukového signálu.

Headset ROG Delta S váží pouhých 300 gramů a je vybaven ergonomickými náušníky ROG Hybrid ve tvaru písmene D pro pohodlí během delšího hraní. USB-C konektor umožňuje kompatibilitu sluchátek s PC, herními konzolemi i mobilními zařízeními. Přizpůsobitelné kruhové osvětlení RGB lze kombinovat s dalšími zařízeními, která podporují Aura Sync a zaujmout okolí světelnými efekty zvukových vln, které reagují na hlas uživatele.

Podložka pod myš ROG Scabbard II

ROG Scabbard II je rozšířená herní podložka pod myš, která nabízí dostatek místa pro klávesnici, myš a další herní zařízení. Podložka je vyrobena z odolné látky s povrchem z nanočástic, takže odpuzuje vodu, olej nebo prach a poskytuje hráčům optimální klouzavý povrch pro myš. Spodní vrstva podložky ROG Scabbard II je naopak protiskluzová s prošitými okraji, které se netřepí.

Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse