První Asus ultraboook s Intel Evo a OLED displejem - ZenBook Flip S (UX371)

11. 12. 2020 18:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ASUS představila ZenBook Flip S (UX371), nejtenčí konvertibilní notebook na světě s OLED displejem.

První Asus ultraboook s Intel Evo a OLED displejem - ZenBook Flip S (UX371)

Tento ultratenký notebook ZenBook Flip S je snadno přenositelný díky tloušťce pouhých 13,9 mm a váze 1,2 kg. Znamenitý dotykový displej 4K UHD OLED s živými barvami, rámečkem NanoEdge a certifikací PANTONE Validated pro věrnost barev disponuje rozsáhlým 100% barevným gamutem DCI-P3 a certifikací VESA DisplayHDR 500 True Black na hluboký kontrast černé. Zároveň nabízí také TÜV Rheinland certifikát pro ochranu zraku a stylus ASUS Pen s 4096 úrovněmi tlaku pro intuitivní práci.

ZenBook Flip S nabízí luxusní, prémiové provedení s prestižní povrchovou úpravou Jade Black, kontrastujícími detaily Red Copper broušenými diamantem a dekoračním panelem z kartáčovaného hliníku. Odolné a precizně vyrobené panty ErgoLift s rotací 360° vám umožní používat přístroj jako notebook, tablet nebo displej se stojanem, zkrátka jakkoliv vám bude vyhovovat. Technologie ASUS NumberPad 2.0 vám usnadňuje rychlé zadávání dat a klávesnice, která pokrývá celou plochu těla notebooku, poskytuje dostatek místa na klávesy s užitečnými funkcemi.

Neuvěřitelný výkon si nyní užijete i na cestách díky nejnovějšímu procesoru Procesor Intel Core i7 11. generace, grafické kartě Intel Iris Xe v kombinaci s 16 GB paměti RAM a PCIe SSD diskem o velikosti 1 TB.

Nejtenčí konvertibilní notebook na světě s OLED displejem

ZenBook Flip S je jednoduše přenositelný a nekonečně přizpůsobivý díky elegantnímu a kompaktnímu provedení, které váží pouhých 1,2 kg a má neuvěřitelných 13,9 mm tloušťky, díky čemuž se jedná o nejtenčí konvertibilní notebook na světě s OLED displejem .

Vynikající dotykový displej 4K UHD OLED NanoEdge nabízí mimořádně detailní a realistický obraz. Tento ostrý obraz s jasem 500 nitů disponuje jedinečným poměrem kontrastu 1000000:1 pro tu nejčernější černou s certifikací VESA DisplayHDR 500 True Black, široký pozorovací úhel 178° pro usnadněnou spolupráci a rozsáhlý 100% barevný gamut DCI-P3 pro barvy na úrovni kinopláten, díky čemuž je tento notebook ideální pro kreativní projekty. Ultra rychlá odezva 0,2 ms zajišťuje jakoukoli akci bez rozmazávání obrazu a také hladké posouvání textu.

Přesnost barev je obvykle znázorněna dvojrozměrným diagramem barevného gamutu, který ukazuje, jak věrně jsou barvy reprodukovány, ale pouze při určité úrovni jasu. Jelikož je však zásadní reprodukovat barvy věrně při různých úrovních jasu, jsou panely ASUS OLED nakalibrované tak, aby přesně reprodukovaly barvy ve trojrozměrném objemu. Panel takto může reprodukovat barvy 100% barevného gamutu DCI-P3 při jakékoli úrovni jasu. Tím je zajištěno, že veškerý obsah bude zobrazen věrně a podle představ jeho tvůrců, a to nejen při plném jasu, ale při jakémkoli nastavení. To je zvláště důležité pro HDR obsah. Výsledkem je náš vynikající dotykový displej OLED, jehož barevný objem je až 1,6krát větší než u tradičního LCD.

Díky extrémnímu kontrastu a přesné reprodukci barev na jakékoli úrovni vypadá vše ostře a plné života, a to dokonce i při tmavších tónech. Uživatelé si tedy mohou snížit jas bez ztráty kontrastu a živosti barev, což snižuje emise modrého světla a je šetrnější ke zraku. OLED displej s certifikací TÜV Rheinland navíc spravuje poměr modrého světla a je tak schopen snížit potenciálně škodlivé emise až o 70 %, čímž zajištuje obraz s minimem modrého světla a zcela bez blikání. Díky tomu pečuje o zrak uživatelů i po mnoha hodinách používání. S plně podporovaným stylusem ASUS Pen s 4096 úrovněmi tlaku a aplikací Windows Ink se ZenBook Flip S stane vaším perfektním pomocníkem pro produktivitu a kreativitu, a to i na cestách.

Umění dokonalosti

Osobitý ZenBook Flip S je jedinečně elegantní díky prestižním detailům Red Copper, které jsou broušené diamantem a které dokonale doplňují jeho nadčasovou povrchovou úpravu Jade Black. Dekorační panel z kartáčovaného hliníku, jež se vyjímá nad klávesnicí, dotahuje vše k dokonalosti a vytváří tak luxusní vzhled, který vyčnívá z řady, aniž by působil extravagantně.

Precizně navržené panty ErgoLift mají odolný kovový vícepřevodový mechanismus, který zvedá a naklápí klávesnici pro pohodlnější psaní a lepší proudění vzduchu kvůli chlazení pro případy, kdy je notebook otevřen na více než 135°. V režimu tabletu se mechanismus automaticky vytočí, aby se displej mohl sklopit naplocho k tělu. Právě díky tomu, že panty nevybočují, může být přizpůsobivý ZenBook Flip S používán jako notebook, tablet nebo displej se stojanem, zkrátka jakkoliv vám bude vyhovovat.

ZenBook Flip S nabízí inovativní technologii ASUS NumberPad 2.0 , tedy dvoufunkční touchpad s vestavěnou numerickou klávesnicí s LED podsvícením. I přesto, že je aktivovaný mód numerické klávesnice, lze touchpad stále používat jako kurzor díky jeho inteligentnímu softwaru. ZenBook Flip S také představuje nové provedení klávesnice, která pokrývá celou plochu těla notebooku a poskytuje tak na pravé straně dostatek místa na celou řadu kláves, čímž zvyšuje produktivitu.

Neuvěřitelný výkon

ZenBook Flip S je navržen tak, aby poskytoval vynikající výkon, a to kdekoliv. Jeho tenké a lehké tělo obsahuje vše potřebné pro nekompromisní produktivitu, ať už v kanceláři, doma nebo na cestách. ZenBook Flip S usnadňuje práci i při těch nejnáročnějších úkonech.

Mezi jeho vysoce výkonné komponenty patří nejnovější procesor Intel Core i7 11. generace, grafická karta Intel Iris Xe a vysokorychlostní 16 GB RAM paměť. Bleskově rychlé úložiště PCIe 3.0 x4 SSD umožňuje, že se ZenBook Flip S spustí během několika vteřin a aplikace se načtou téměř okamžitě, což zrychlí pracovní tok a zvýší produktivitu.

Praktický i na cestách

Vysokokapacitní notebook ZenBook Flip S vydrží až úžasných 15 hodin , což vystačí i pro to nejdelší pracovní vytížení. Nová technologie rychlého nabíjení dokáže baterii nabít až na 60 % její kapacity za pouhých 49 minut. Technologie ASUS USB-C Easy Charge navíc umožňuje přizpůsobivé nabíjení, ať už prostřednictvím nabíjecích adaptérů USB-C s certifikací Power Delivery nebo jakoukoliv standardní nabíječkou USB-C jako jsou přenosné nabíječky, nabíječky v letadle nebo powerbanky.

Už nikdy nebudete při cestování muset dělat kompromisy, jelikož ZenBook Flip S umožňuje snadné připojení ke všem nejnovějším zařízením s celou sadou I/O portů včetně portu HDMI standardní velikosti, dvou portů Thunderbolt 4 USB-C a také portu USB-A 3.2 1. generace.

WiFi 6 standardu 802.11ax, kterou ZenBook Flip S nabízí, vám umožňuje si užívat plynulé streamování videí v rozlišení 4K UHD a přenos dat o rychlosti až 2,4 Gbps, která předčí připojení přes síťový kabel. Výkon WiFi je navíc optimalizován pomocí technologie ASUS WiFi Master Premium, která zahrnuje i technologie ASUS WiFi Stabilizer a ASUS WiFi SmartConnect. Abyste se mohli spolehnout na skálopevnou stabilitu, technologie WiFi Stabilizer vyfiltruje bezdrátové rušení a WiFi SmartConnect se postará o to, aby ZenBook Flip S automaticky vybral nejlepší zdroj WiFi.

Pro lepší komunikaci na cestách je mikrofon notebooku ZenBook Flip S vybaven systémem s potlačením šumu, který zajišťuje křišťálově čistou reprodukci hlasu při telefonních hovorech a online videokonferencích.

Konfigurace dostupné v ČR:

  • UX371EA-HL135R, Jade Black, 13.3, Core i7-1165G7, 16GB LPDDR4X on board, 1TB SSD, Intel Iris Xe, 47,990 Kč
  • UX371EA-HL210R, Jade Black, 13.3, Core i7-1165G7, 16GB LPDDR4X on board, 512GB SSD, Intel Iris Xe, 44,990 Kč
  • UX371EA-HL144R, Jade Black, 13.3, Core i5-1135G7, 8GB LPDDR4X on board, 512GB SSD, Intel Iris Xe, 38,990 Kč
Tiskové zprávy

Diskuse