CyberPower UT1050EG - záložní napájení nejen pro domácnost

27. 11. 2019 13:56    Rubrika: Tiskové zprávy

Výrobky firmy CyberPower se vyznačují spolehlivostí a jsou použitelné v jakémkoliv odvětví. Dnes se podíváme na zajímavý a cenově dostupný zdroj záložního napájení CyberPower UT1050EG, který je více než vhodný pro domácnosti na zálohování napájecího napětí u většiny domácích spotřebičů – mimo otopných kotlů. Kromě toho jej výrobce doporučuje i pro malé domácí kanceláře (SOHO) i pro použití v kancelářích, kde na něj mohou být připojeny typicky počítač, tiskárna a NAS server.

CyberPower UT1050EG - záložní napájení nejen pro domácnost

Na připojení přístrojů je záložní zdroj připraven, obsahuje čtyři zásuvky, které dodávají automaticky regulované napájecí napětí 230 V / 50 Hz (AVR) s tím, že i zde je využit úsporný systém GreenPower UPS Bypass, kdy v případě, že je napájecí napětí v rozvodné síti a jeho frekvence v normálu, propojí vstupní a výstupní svorky přímo. Tím se výrazně šetří baterie díky nižší provozní teplotě jednotky. V případě výpadku napětí v rozvodné síti se objeví na výstupních zásuvkách sinusové napětí 230 V / 50 Hz do 4 ms.

Udrží připojená zařízení v chodu a zároveň je i chrání
Všechny čtyři zásuvky na zadní straně přístroje zaručují nejen dodávku správných hodnot napájení a frekvence do připojených přístrojů, ale chrání je rovněž před napěťovými špičkami. Samozřejmě jsou výstupní svorky chráněny i proti přetížení – v tom případě se spustí v širokém rozmezí varovný nastavitelný alarm. Stejně tak můžete proti napěťovým špičkám chránit vaše přístroje připojené k ethernetové síti, protože vzadu najdete dva konektory RJ11/RJ45, mezi kterými je v jednotce instalován filtr proti napěťovým špičkám s intenzitou převyšující 150 Joulů, takže vaše další zařízení (router, přepínače atd.) mohou být chráněny proti impulsům, které by je mohly poškodit nebo zničit.

Elegantní a snadno ovladatelná UPS
CyberPower má u většiny svých produktů čelní stěnu logicky a přehledně uspořádanou a není tomu jinak ani zde. Najdeme na ní tlačítko pro zapnutí a vypnutí UPS a pod ním tři LED diody, které slouží k indikaci stavu jednotky (dobíjení vestavěného akumulátorového bloku, režim provozu v ekologickém režimu, nízký stav baterie nebo přetížení).
Pokud dojde k přetížení, výstupní zásuvky se odpojí a je třeba (po odstranění příčiny zkratu nebo přetížení) je znovu připojit. To se provádí na zadní stěně pomocí tlačítka jističe.
UPS CyberPower UT1050EG zvládne regulaci napětí v širokém rozsahu od 165 do 290 V, výstupní napětí je udržováno poměrně přesně na hodnotě kolem 230 V ±10 % i při provozu na baterii, stejně tak i frekvence, která v našich podmínkách udržována na 50 Hz ±1 %. Důležité je vědět, že na rozdíl od jiných UPS CyberPower tato jednotka nemá výměnnou baterii, pokud tedy dojde po několika letech ke snížení její kapacity, musíte výměnu svěřit odbornému servisu.

Doba běhu závisí na zatížení
Velmi důležitá je doba běhu po odpojení napětí z napájecí sítě. Ta zcela logicky závisí na zatížení. Samozřejmě, pokud je k UPS připojen herní počítač s 800W zdrojem, musíte si najít jiný výrobek, který by tak velký odběr dokázal zvládnout a regulovat a vydržel alespoň pár minut, abyste mohli počítač vypnout. Pokud ale používáte běžná zařízení s odběrem 200 až 300 W, pak máte k dispozici jištění po dobu 9 minut (pro 200 W) nebo 4 minuty (pro 300 W). Ostatně závislost doby běhu na baterii při odpojeném napájení z rozvodné sítě máte na obrázku. Z toho si můžete udělat představu o tom, zda stihnete (pokus jste u počítače) ukončit běžící úlohy, dotisknout alespoň aktuální stránku a uzavřít NAS, tak, abyste o nic nepřišli. Podobně je tomu i jinými domácími spotřebiči, jako jsou routery, přepínače, TV, rekordéry a tak dále.
Pokud byste si nevěděli rady, na stránkách výrobce najdete i průvodce, který vám doporučí vhodnou UPS pro vámi plánované nasazení. Výběr je velký a můžete si vybrat přístroje s možností připojení externího baterry-packu a s možností prodloužení běhu na baterii, přístroje, které umožní přepnutí na výstupní zásuvky pod 4 ms, i přístroje, odpovídající dodaným výkonem a dobou běhu vašim představám a požadavkům.

Ovládněte UPS pomocí chytrého softwaru
Vpředu na UPS najdete i konektor USB typu A, který slouží pro připojení k počítači. Zde po instalaci doprovodného softwaru PowerPanel Management Software můžete provádět nejen nastavování UPS jako třeba meze pro aktivaci alarmů, ale můžete i na dálku ovlivnit připojené přístroje (tiskárna, NAS), tak, aby jejich vypnutí proběhlo v pořádku a dostatečně včas. K produktu jsou jako vždy manuály i v češtině, takže správa UPS je snadná.
Cena, která začíná už na dvou tisících, je velmi dobře nastavena a akceptovatelná pro většinu uživatelů.

Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse