HP představilo novou řadu vysoce mobilních notebooky ENVY, ENVY x360 a Spectre x360

22. 10. 2020 08:06    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP Inc. představila notebook HP Spectre x360 14, který poskytuje pohodlí typické pro 15palcovou obrazovku v kombinaci s mobilitou 13,5palcového zařízení. Nabízí dokonalé zážitky při brouzdání po internetu, při čtení, psaní i sledování obsahu. Byly také představeny rozšířené řady notebooků HP Spectre a ENVY, postavené na procesorech Intel Core 11. generace. Tyto modely jsou díky neuvěřitelnému zvýšení výkonu a prodloužené výdrži baterie dokonalou volbou pro práci z domova.

HP představilo novou řadu vysoce mobilních notebooky ENVY, ENVY x360 a Spectre x360

Počítače jsou pro nás v současné době důležitější než kdykoli jindy, protože všichni děláme mnohem více věcí z domova. Z domova pracujeme, učíme se i konzultujeme s lékařem, a zůstane to tak i v dohledné budoucnosti. Domácnost je ale také místem, jež často sdílíme se spolubydlícími nebo s dalšími členy rodiny, kteří také pracují nebo se učí z domova. Osobní zařízení tedy musí být flexibilní a musí se umět přizpůsobit prostředí, v němž je uživatelé právě používají. Jen méně než třetina uživatelů má k dispozici pracovnu, ve které se může zavřít, v roce 2020 se tudíž naše obývací pokoje, ložnice i kuchyně proměňují v otevřené kanceláře. Společnost HP klade při vývoji zařízení, jaké představuje nový HP Spectre x360 14, důraz na schopnost přizpůsobení a na inteligentní funkce. Využívá k tomu chytrých řešení, jako je správa výkonu nebo nové zvukové funkce podporované umělou inteligencí, která dokážou s předstihem předjímat potřeby uživatele.

„Mobilní práce na počítači získává nový význam, protože dnešní uživatelé potřebují zařízení, která se dokážou v domácnostech vypořádat s nejrůznějšími způsoby použití i s typy prostředí, v nichž budou používána,“ vysvětluje Kevin Frost, generální ředitel a ředitel globální divize Consumer Personal Systems společnosti HP Inc. „Společnost HP naslouchá svým uživatelům doslova v reálném čase a přichází s nabídkou dosud nejinteligentnějších počítačů řady Spectre – nové modely byly navrženy tak, aby se dokázaly bez problémů přizpůsobit a předjímat potřeby a požadavky svých uživatelů. Přispívají k tomu inteligentní funkce zpracování zvuku, jako je AI Noise Removal, které uživatelé ocení zejména při videohovorech přes Zoom, neboť je zbaví nežádoucích ruchů, aby se mohli lépe soustředit, nebo např. funkce Smart Sense, která automaticky upraví nastavení zařízení pro zajištění lepšího výkonu.“

HP Spectre x360 14: notebook, v němž se krása snoubí s adaptivní inteligencí a s nepřekonatelným výkonem

Notebooky řady Spectre platí i nadále jako synonyma vybroušeného designu, jehož vzhled vždy upoutá. Přispívají k tomu dvojitě zkosené hrany hliníkového šasi, dotažené k dokonalosti přesným CNC obráběním spolu s barevným provedením v temně černé Nightfall Black s měděnými akcenty Copper Luxe, v námořní modři Poseidon Blue s mosaznými akcenty Pale Brass, nebo v přírodní stříbrné Natural Silver. Mezi další výjimečné vlastnosti tohoto zařízení patří také následující:

 • Spectre x360 14 je prvním notebookem v řadě Spectre x360 s displejem s poměrem stran 3:2, který nabízí ve svislém směru zhruba o 20 % více zobrazovací plochy než 16:9 – což ideálně slouží při brouzdání po internetu, čtení i upravování obsahu a rovněž při produktivnější a efektivnější práci. Uživatel získává pocit jako při práci s papírem o velikosti A4, proto lze snadno digitálně vytvářet a podepisovat dokumenty nebo načrtávat nápady.
 • Poměr plochy obrazovky k tělu zařízení dosahuje 90,33 % (STBR) a přesné a realistické podání barev zaručuje 100% barevná kalibrace s Delta E menším než dvě.
 • Volitelný OLED displej nabízí neuvěřitelný kontrastní poměr 1 000 000 : 1, jasnější a bohatší barvy zaručuje široký barevný gamut pokrývající 100 % DCI-P3. OLED panel notebooku Spectre x360 14, který se může pochlubit jak certifikací TUV , tak i Eyesafe , omezuje množství škodlivého modrého světla posunutím zobrazovaného barevného spektra, přičemž ale stále zaručuje zářivé podání barev.
 • První notebook řady Spectre s klávesnicí typu vše v jednom, obsahující tlačítko vypínače napájení, nově tlačítko spouště fotoaparátu, tlačítko pro příkazové centrum HP, tlačítko pro ztlumení mikrofonu a čtečku otisků prstů.
 • Spectre x360 14 s certifikací Energy Star a EPEAT Gold je vítaným přírůstkem do nejudržitelnějšího portfolia počítačů HP zahrnujícího více než 100 produktů s certifikací EPEAT Gold registrovaných ve více než devatenácti zemích – to je větší počet, než jakým se může pochlubit jakákoli jiná společnost působící v oblasti IT. Díky inovativnímu použití přírodních obnovitelných materiálů v nůžkovém mechanismu klávesnice se HP podařilo za dobu životnosti zařízení snížit objem emisí CO2 o ekvivalent odpovídající spálení 600 kg uhlí. Kromě toho se k výrobě obalu přístroje namísto plastové pěny používá biologicky odbouratelná nasávaná kartonáž.

Model Spectre x360 14 byl vyvinut a doladěn ve spolupráci se společností Intel a prošel testy potvrzujícími a ověřujícími, že splňuje požadavky platformy Intel Evo™, což poskytuje záruku, že přístroj splňuje hardwarové specifikace Intel a klíčové parametry související s uživatelskou zkušeností, týkající se odezvy, funkce okamžitého probuzení, výdrže baterie a podpory rychlého nabíjení. Spectre x360 14 je oproti loňskému modelu Spectre x360 13 vybaven nejnovějším procesorem Intel Core 11. generace, který přináší zvýšení výkonu o 34 %, a samostatným integrovaným grafickým procesorem Intel Iris Xe, jehož výkon je vyšší o 79 %.

Toto zařízení s výdrží baterie až 17 hodin vám bude k dispozici v celé domácnosti nebo kamkoli se vydáte. Práce z domova vyžaduje konzistentní a rychlé připojení a Spectre x360 14 vám díky technologii Wi-Fi 6 poskytne třikrát rychlejší připojení a podporuje také Bluetooth 5.0. Zařízení podporuje také Thunderbolt 4 pro rychlý přenos dat a odesílání a přijímání velkých souborů, jako jsou videa, fotografie a filmy, během několika sekund. Snadný přenos souborů mezi zařízeními a operačními systémy zajišťuje aplikace HP Quick Drop. Díky podpoře dotykového pera HP MPP 2.0 Tilt a funkci magnetického připevnění je Spectre x360 14 ideální pro tvůrčí činnosti a hodí se pro práci v aplikaci Adobe Fresco. Během 30denního zkušebního období jsou zdarma poskytovány aplikace Adobe Creative Cloud, Premiere Rush, Premiere Pro, Creative Cloud Photography Plan a Acrobat Standard.

Spectre x360 14 nabízí řadu inteligentních funkcí a softwarových řešení, určených k bezproblémovému přizpůsobení uživateli na základě činností a aplikací používaných v daném čase. Tyto funkce zahrnují:

 • Inteligentní řízení spotřeby energie pro optimalizaci produktivity pomocí technologie Intel Dynamic Tuning, která zabrání přehřátí nebo vybití baterie, když se zařízení nachází v brašně, a rychlý přístup do aplikace HP Command Center pomocí vyhrazené klávesy na klávesnici typu vše v jednom pro snadný výběr funkcí, jako např. režim Power Save či ochrana baterie pomocí funkce Adaptive Battery Optimizer.
 • Režim Focus pro multitasking a produktivitu se ztlumením jasu právě nepoužívaných aplikací na pozadí a zachováním jasu aktuálně používané aplikace. Tato funkce přispívá k prodloužení výdrže baterie ztlumením jasu ostatních částí obrazovky, které se právě nepoužívají, což skvěle slouží také pro ochranu soukromí.
 • AI Noise Removal s využitím technologie Intel GNA 2.0 pro inteligentní adaptivní potlačení šumu a automatické odstranění ruchů na pozadí v komunikačních aplikacích Microsoft Teams a Zoom a u zvukových výstupů a vstupů, jako jsou reproduktory, sluchátka a mikrofon.
 • Funkce Smart Sense v HP Command Centru, která automaticky optimalizuje a přizpůsobuje systém výkonu, akustice a teplotě na základě používané aplikace a umístění notebooku.
 • Auto Color, nejnovější nastavení v ovládacím panelu zobrazení HP, se na základě sledovaného obsahu automaticky přepne na optimální barevný prostor pro nejlepší zážitek ze sledování. To znamená, že z barevného prostoru DCI-P3 při sledování filmu se zařízení přepne na sRGB pro surfování po internetu nebo na Adobe RGB při tisku a zpracování obrázků.

Prémiové počítače nové generace: všestrannost přinášející neomezené možnosti s vysokým výkonem a s rychlým připojením

Na podzim budou k dispozici také vybrané notebooky HP Spectre a ENVY s procesory Intel Core 11. generace, grafickým procesorem Intel Iris Xe a ověřením pro platformu Intel Evo™15 určené pro uživatele, kteří touží po nejvyšším výkonu, všestrannosti a mobilitě pro své digitální aktivity. Mezi tato zařízení patří:

 • HP Spectre x360 13: Toto působivě mobilní konvertibilní zařízení je zásluhou procesorů Intel Core 11. generace a grafického procesoru Intel Iris Xe ještě výkonnější, protože oproti předchozí generaci přináší 35% navýšení výkonu procesoru pro řešení náročných úkolů, jako jsou úpravy fotografií nebo tvorba 3D, a nabízí baterii s výdrží až 16,5 hodiny.19
 • HP ENVY x360 13: Tento konvertibilní počítač s adaptivním a mobilním designem, který je poprvé osazen procesory Intel Core 11. generace a grafickým procesorem Intel Iris Xe, se ideálně hodí pro pracovníky v tvůrčích profesích pracující z domova, podporuje dotykové pero HP MPP 2.0 Tilt, je vybaven baterií s výdrží až 12,75 hodiny19 a obsahuje funkce pro ochranu soukromí, jako jsou krytka kamery, čtečka otisků prstů, funkce ztišení mikrofonu a tlačítko HP Sure View, zabudované do klávesnice typu vše v jednom.
 • HP ENVY 13: Toto elegantní a výkonné zařízení pro tvůrčí pracovníky, které bylo modernizováno procesory Intel Core 11. generace a grafickým procesorem Intel Iris Xe, nabízí 88% poměr obrazovky k tělu5, baterii s výdrží až 13 hodin,19 displej s rozlišením až 4K UHD, rozhraní s rychlým datovým přenosem, zobrazovací výstup s rozlišením 5K přes rozhraní Thunderbolt 4 a připojení pomocí technologie Wi-Fi 6.

Dostupnost:

 • HP Spectre x360 14 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 39 990 Kč.
 • HP Spectre x360 13 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 44 990 Kč.
 • HP ENVY x360 13 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 24 990 Kč.
 • HP ENVY 13 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 27 990 Kč.
Tiskové zprávy

Diskuse