Nová generace notebooků HP Pavilion, výroba z recyklovaných plastů

1. 10. 2020 16:22    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP Inc. představila modernizované modely řady Pavilion, jejichž cílem je upoutat pozornost a zároveň dále posunout společnost směrem k udržitelnější budoucnosti. Notebooky HP Pavilion 13, HP Pavilion 14 a HP Pavilion 15 se vyznačují progresivním novým designem s tónovanými barevnými bloky a jsou prvními spotřebitelskými notebooky HP osazenými procesory Intel Core 11. generace a grafickými kartami Intel Iris Xe. Nová zařízení jsou také prvními spotřebitelskými notebooky společnosti, při jejichž výrobě byly použity recyklované plasty a plasty, které by jinak skončily v oceánech.

Nová generace notebooků HP Pavilion, výroba z recyklovaných plastů

Ještě nikdy nebyly pro generaci Z osobní počítače natolik nepostradatelné. Lidé je používají, aby mohli být v kontaktu s přáteli a s rodinou, aby se mohli bavit a učit v digitálních učebnách. Během koronavirové epidemie tráví na svém osobním počítači týdně o téměř 10 hodin více času než dříve a více než polovina z nich používá osobní počítač častěji než telefon. Nejnovější řada Pavilion přináší hvězdný výkon, pohlcující zážitek ze zábavy a mobilitu, která vyhovuje způsobu, jakým svůj osobní počítač používají, a prostředí, v němž ho používají.

„Pokud jde o osobní počítače pro nejmladší generaci uživatelů, chceme poskytovat zařízení pro jejich zábavu nejen během pandemie, ale i v nadcházejících letech,“ uvedl Kevin Frost, globální vedoucí a generální ředitel divize Consumer Personal Systems společnosti HP Inc. „Společnost HP nabízí ve svých nejnovějších noteboocích Pavilion výkonné funkce a mladistvý, barevný prémiový design, díky čemuž jsou přístupné všem, kteří se chtějí bavit, učit a zůstávat v neustálém spojení s ostatními.“

HP Pavilion 13 je ohromující mobilní zařízení vybavené technologií Wi-Fi 6 a baterií s výdrží až 8,5 hodiny.

Hravý a jedinečný design pro dnešní uživatele osobních počítačů

Klíčovým faktorem, na který se společnost HP v celém portfoliu svých počítačů a řešení zaměřuje, je i nadále udržitelnost. Nové počítače řady Pavilion se vyznačují tím, že při výrobě reproduktorových skříní byly použity recyklované materiály a plasty, které by jinak skončily v oceánech. Jejich použitím v těchto zařízeních se podle odhadů zabrání tomu, aby v oceánech nebo na skládkách skončilo přibližně 92 000 plastových lahví. Také krabice a vláknité výplně, použité v obalech nových zařízení, se vyrábějí výhradně z materiálů z udržitelných zdrojů a jsou recyklovatelné. Notebooky mají také certifikace EPEAT Silver a Energy Star.

Nejnovější osobní počítače Pavilion jsou inspirovány uměním. Díky čistým liniím a sochařským prvkům s atraktivními hranami přesýpacích hodin mohou uživatelé zařízení snadno otevřít ze všech tří stran. V zájmu redesignu řady Pavilion mají tato zařízení bezešvé trojrozměrné kovové šasi, eliminující dělicí linie a vytvářející elegantní a čistý vzhled. Pavilion 15 nabízí 86% poměr obrazovky k tělu (STBR), přičemž rozměry šířky a výšky se ve všech třech zařízeních ve srovnání s předchozí generací také zvětšily. Displeje mají trojstranný mikrohranný rámeček, Pavilion 13 nabízí buď rozlišení Full HD, nebo Ultra HD, zatímco Pavilion 14 a Pavilion 15 panel s rozlišením HD, nebo Full HD. Zařízení také dokáží přenášet datový proud s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) společnosti Microsoft, přičemž na panelu FHD a UHD je předinstalováno vysoce efektivní kódování obrazu (HEVC), které přináší bohatší a barevnější vizuální zážitek.

Zařízení se také dodávají v několika jedinečných barevných kombinacích. Všechny platformy budou v prodeji v přírodně stříbrné barvě; Pavilion 14 bude i v provedení jemně růžové, zatímco Pavilion 15 poskytne čtyři různé barevné varianty včetně mlhově modré.

Všechny počítače se ideálně hodí pro studenty a jsou vybaveny klávesnicí od okraje k okraji, větším, modernějším a přesnějším touchpadem pro vícedotykovou podporu a snadnější navigaci a rovněž bezpečným přihlášením pomocí volitelné čtečky otisků prstů.

HP Pavilion 15 je výkonný stroj vybavený novými procesory Intel® Core™ 11. generace nebo mobilními procesory AMD Ryzen™ 4000.

Užijte si zábavu s prvotřídním výkonem a bleskově rychlou konektivitou

Ať už se jedná o práci během online kurzů nebo o streaming nejsledovanějšího pořadu, nabízejí počítače Pavilion nejlepší mobilní produktivitu ve své třídě a bohaté, strhující vizuální prvky s novými procesory Intel® Core™ 11. generace a grafickou kartou Intel® Iris® Xe. Počítače Pavilion 14 a Pavilion 15 nabízejí možnost využít grafickou kartu řady až NVIDIA® GeForce® MX450 a Pavilion 15 také volitelně mobilní procesory AMD Ryzen™ 4000.

Mezi další vlastnosti patří:

  • Rychlý přístup k souborům a lepší výkon úložiště: Všechna tři zařízení nabízejí volitelnou technologii dvoukanálové paměti a volitelnou paměť Intel® Optane™ se standardním PCIe SSD o kapacitě až 1 TB.
  • Výdrž baterie: Nejnovější notebooky Pavilion můžete snadno používat celý den. Baterie u modelu Pavilion 13 vydrží až 8,5 hodiny a u modelů Pavilion 14 a 15 až 8,75 hodiny.3
  • Porty potřebné k udržení produktivity: Přes port HDMI 2.0 se snadno připojí externí monitor 5K a univerzální port SuperSpeed USB-C® podporuje data, displej a napájení.
  • Zůstaňte v rychlejším spojení: Počítače Pavilion s Wi-Fi 6 umožňují až čtyřikrát rychlejší maximální rychlost Wi-Fi a o 75 % nižší prodlevu.
  • Rychlý přístup k počítači kdykoli: Otevřete notebook a okamžitě se zásluhou moderního pohotovostního režimu HP probudíte z režimu spánku a budete moci přijímat e-maily, oznámení a streamovat hudbu, zatímco jste v úsporném režimu s nižší spotřebou.
  • Skvělý obrazový a zvukový zážitek v dnešním novém normálu: Duální reproduktory HP, funkce HP Audio Boost a ladění pomocí funkce B&O poskytují bohatý a autentický zvukový zážitek a kamera HP Wide Vision HD nabízí 88° širokoúhlé zorné pole pro videochat s křišťálově čistými detaily.

Notebook HP Pavilion 14 je navržen pro práci a zábavu. Má všechny porty potřebné pro udržení produktivity spolu s kamerou HP Wide Vision HD pro videochaty a digitální studium.

Dostupnost a ceny:

  • HP Pavilion 13 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 16 990 Kč.
  • HP Pavilion 14 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 15 990 Kč.
  • HP Pavilion 15 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 14 990 Kč.
Tiskové zprávy

Diskuse