Jak dostat Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 do stolního, herního nebo multimediálního PC?

25. 2. 2020 06:31    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje novou rozšiřující kartu do PCIe slotu Archer TX3000E, která přináší bezkonkurenční rychlost Wi-Fi 6 do stolních počítačů, herních mašin i multimediálních PC. Tento adaptér překonává gigabitovou rychlost pevného eternetového připojení více než dvojnásobně, a předchozí Wi-Fi5 dokonce trojnásobně. Kromě toho je kompatibilní s poslední verzí Bluetooth 5.0.

Jak dostat Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 do stolního, herního nebo multimediálního PC?

Hraní her na nové úrovni
Tento adaptér je prakticky povinností pro každého hráče, který chce využít bezdrátové připojení k online hrám. Nejnovější standard Wi-Fi 6 zaručuje extrémní rychlost, extrémně nízkou latenci a nepřetržité připojení. Spojením Wi-Fi 6 routeru a karty Archer TX3000E je gigabitový ethernet definitivně poražen a hráči jsou konečně osvobozeni od připojení přes kabel. Rychlost až 2402 Mb/s (5 GHz) doplněná o 574 Mb/s (2,4 GHz) hovoří za vše.

Plynulé hraní zajišťuje především nižší latence, která je nezbytná pro dosažení nejvyšších výsledků. Revoluční technologie OFDMA snižuje zpoždění až o 75 % oproti Wi-Fi 5, konkrétně z 36 ms na 7,9 ms. Vychutnat si tak lze hry závislé na rychlé reakci v reálném čase nebo pohlcující zážitky v kombinaci s VR brýlemi.

Už jen bezdrátově
Ke kartě se připojují dvě všesměrové antény umístěné na základně s magnetickým držákem. Lze ji tak snadno přichytit na skříň PC, a to jak nahoru, tak i z boku. Antény lze totiž naklonit o 90 stupňů, otočit o 360 stupňů a nastavit je pro optimální příjem signálu. Tomu napomáhá i jejich vysoký zisk 5 dB.

Kromě Wi-Fi 6 je Archer TX3000E kompatibilní s nejnovějším technologií Bluetooth 5.0, která dosahuje dvojnásobné rychlosti a čtyřnásobně většího pokrytí než Bluetooth 4.2. Bezdrátově tak připojíte prakticky jakákoliv BT zařízení, včetně herních ovladačů, myši a klávesnice, sluchátek a reproduktorů, abyste si raději užili zážitek ze hry či práce, než řešili překážející kabely. Pro snadné používání karta podporuje nativní BT profily ve Windows 10.

Stejně pro všechny a především bezpečně
Kombinace technologií OFDMA a MU-MIMO zajišťuje nejúčinnější připojení Wi-Fi. Technologie OFDMA rozděluje zdroje pásma na menší jednotky, zatímco MU-MIMO umožňuje komunikaci více zařízení současně, a hlavně bez zpoždění. Díky tomu žádné ze zařízení nečeká na data, čímž se zásadně zrychluje odezva. Stránku bezpečnosti pak zjišťuje WPA3 – poskytuje bezpečnější a individuální šifrování při ochraně osobního hesla, a chrání tak síť před bezdrátovým hackováním. To se při hraní online her a zadávání hesel do herních účtů docela hodí.

Klíčové vlastnosti Archer AX10:

  • Bezkonkurenční rychlost Wi-Fi 6 – překonává gigabitovou bariéru rychlostí až 2402 Mb/s (5 GHz) + 574 Mb/s (2,4 GHz)
  • Plynulejší zážitek – o 75 % nižší latence zajišťuje při hraní her extrémně rychlou reakci v reálném čase
  • Spolehlivá připojení – Intel® Čipová sada Wi-Fi 6 přináší rychlejší a čistší Wi-Fi, aby se plně využil potenciál routeru Wi-Fi 6
  • Širší pokrytí signálů – Dvě více směrové antény s magnetizovanou základnou jsou navrženy pro optimální příjem signálu
  • Bluetooth 5.0 - Nejnovější technologie Bluetooth dosahuje 2 × vyšší rychlost a 4 × širší pokrytí než verze Bluetooth 4.2
  • Vylepšené zabezpečení – nejnovější vylepšení zabezpečení WPA3 poskytuje zvýšenou ochranu v zabezpečení osobního hesla
  • Jemné umění – speciální pozlacený chladič je vytvořen pro zlepšení stability a spolehlivosti i v horkém prostředí
  • Zpětná kompatibilita – Plná podpora standardů 802.11ac/a/b/g/n
Tiskové zprávy

Diskuse