Lenovo rozšiřuje portfolio notebooků ThinkBook

5. 10. 2020 18:29    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Lenovo odhalila dosud nejširší portfolio notebooků ThinkBook. Nová generace zahrnuje šest modelů se stylovým dvojitým krytem a ultratenkými rámečky displeje. Thinkbook 15 Gen 2 i nabízí vynikající rychlost díky procesoru Gen Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris Xe, Thunderbolt 4 a flexibilními možnostmi úložiště. Jako první notebook ThinkBook 15 Gen 2 i disponuje volitelnými integrovanými bezdrátovými sluchátky.

Lenovo rozšiřuje portfolio notebooků ThinkBook

ThinkBook 13s Gen 2 i s volitelným WQXGA displejem poskytuje skvělý mobilní výkon na platformě Intel Evo v odlehčeném provedení a je vhodným parťákem při pracovním nasazení. ThinkBook 14s Yoga i jakožto první ThinkBook 2-v-1 svou všestranností pak přemění jakýkoliv prostor na pracovní kout.

Lenovo představuje i nový monitor ThinkVision T27hv-20 USB-C Hub s ovládacím centrem Lenovo Display Control Center – ThinkColor. Displej o velikosti 27palců je navržený tak, aby splňoval požadavky hybridního pracovního modelu, je vybavený webovou kamerou 1080p IR/RGB, mikrofonem potlačujícím hluk a integrovanými reproduktory. Zobrazovaný obsah je posilněn funkcí Smart Guard, která rozostří obrazovku ve chvíli, kdy uživatel odvrátí pohled, vstane od monitoru, anebo pokud někdo kouká přes rameno. Funkce Smart Energy pak vypne obrazovku, jakmile zachytí, že se uživatel vzdálil od stolu, čímž chrání data a šetří energii.

Malé & střední podniky (MSP) se musí přizpůsobit práci odkudkoliv

Vzhledem k rychlému vývoji obchodních modelů a rostoucí flexibilitě práce na dálku se budou muset MSP přizpůsobit a poskytnout svým zaměstnancům adekvátní prostředky k výkonu práce. Průzkum mezi majiteli malých a středních podniků naznačuje, že víc než polovina MSP si pravděpodobně zachová možnosti práce na dálku dlouhodobě. Lenovo proto přichází s novým portfoliem moderních byznys notebooků ThinkBook s intuitivními funkcemi a dostatečnou flexibilitou.

Zde je několik vybraných zařízení z rozšířené nabídky:

ThinkBook 13s Gen 2 i:

 • Vyvinut ve spolupráci se společností Intel je ThinkBook 13s Gen 2 s volitelným WQXGA displejem testován tak, aby splňoval požadavky platformy Intel Evo - v rychlosti, okamžitém probuzení, výdrži baterie a rychlém nabíjení.
 • Thunderbolt 4 a volitelné úložiště PCIe Gen 4
 • 13,3palcový displej s novým poměrem stran 16:10 nabízí 90% poměr obrazovky k tělu notebooku s ultratenkými rámečky a je k dispozici i v dotykové verzi.
 • Zvuk během virtuálních meetingů lze přepínat mezi třemi režimy: soukromý, sdílený a prostorový.

ThinkBook 14s Yoga i:

 • Inteligentní pero Smart Pen se synchronizuje se zařízením. Stačí vytáhnout pero a aplikace na psaní poznámek se automaticky otevře. Pokud je uživatel přihlášený ve Windows 10, zkratky aplikace Windows Ink jsou připravené v momentě, kdy se zvedne pero.
 • Výkon procesorů Intel Core 11. generace a flexibilita zařízení Yoga umožňují bezproblémový přechod mezi režimy pro vyšší produktivitu. Porty Thunderbolt 4 a USB-C usnadňují připojení mezi ultrarychlým periferním zařízením a monitory.
 • 14s Yoga je k dispozici v klasické minerální šedé barvě nebo v limitované edici odstínu Abyss Blue.

ThinkBook 15 Gen 2 i:

 • Ukrývá integrovaná bezdrátová sluchátka, která se nabíjí automaticky po uložení do notebooku. Při vyjmutí jsou automaticky připojena k notebooku. Dvojitým poklepáním na sluchátka se může uživatel odpojit od hovoru nebo zvuk vypnout. Sluchátka jsou vybaveny duálními mikrofony a tlumením okolního ruchu.
 • Flexibilní možnosti úložného prostoru zahrnují kombinaci pevného disku (HDD) a jednotky SSD nebo duálního SSD.
 • Moderní pohotovostní režim umožňuje nepřetržité připojení, které zajišťuje například stahování emailů i při zavřeném krytu.
 • Tlačítko podpory umožňuje uživatelům spojit se s podporou Lenovo jedním kliknutím, přičemž notebook automaticky odešle informace o zařízení.

Lenovo také představuje široké portfolio Thinkbooků poháněných procesory Intel Core 11. generace nebo procesory AMD Ryzen 4000 s aktualizovaným procesorem ThinkPad E určeným pro SMB, včetně:

 • Thinkbook 15p i: Vysoce výkonný notebook s grafikou NVIDIA GTX 1650Ti a certifikovaným displejem X-Rite Pantone®.
 • Thinkbook 15 Gen 2 AMD: Notebook poháněn mobilním procesorem AMD Ryzen 4000.
 • Thinkbook 14 Gen 2: 14palcový notebook poháněný procesory Intel nebo AMD.
 • Thinkbook 14s Gen 2: Tenký a lehký 14palcový notebook poháněný procesory Intel nebo AMD bude v nabídce na vybraných trzích.
 • Thinkbook 13s Gen 2 AMD: Lehoučký notebook poháněný mobilním procesorem AMD Ryzen 4000.
 • ThinkPad E14 a E15 Gen 2: Procesory Intel Core 11. generace s vlastnostmi ThinkPadů.

Technologie v éře flexibility

Monitor ThinkVision T27hv-20 je se svými 27 palci navržen tak, aby nabízel připojení skrze jeden port USB-C a udržel pracovní prostor čistý a bez zbytečných kabelů navíc. Displej je zasazen do ergonomického stojanu, který se dá nadzvedávat, naklánět a otáčet a je vybaven 1080p IRRGB kamerou s přizpůsobitelným úhlem snímání, která nabízí ostrý obraz a ochrannou krytku.

Další vlastnosti monitoru zahrnují:

 • Téměř bezrámečkový 27palcový displej s rozlišením 2560 x 1440.
 • Integrovaná 1080p IRRGB webkamera, mikrofony a reproduktory.
 • USB-C Hub nabízí připojení přes jeden kabel, včetně dat, videa a Ethernetu, přičemž umožňuje i napájení zařízení až do 90W. Hub rovněž zahrnuje čtyři porty USB 3.2 Gen1 pro přímé připojení kompatibilních externích zařízení.
 • Smart Traffic Light varuje kolegy nebo rodinné příslušníky, že jste na konferenčním hovoru rozsvícením červeného světla na webkameře.
 • Certifikace TÜV Rheinland Eye Comfort a Eyesafe pomáhá chránit oči před námahou bez barevného zkreslení prostřednictvím technologie Natural Low Blue Light.
 • Lenovo Display Control Center - ThinkColor pro koncové uživatele slouží k lepšímu nastavení hlavního displeje, bezproblémový multitasking a nabízí snadnou správu pro IT manažery.

Ceny a dostupnost:

Modely s procesory Intel:
Thinkbook 15 Gen 2 – dostupnost se očekává od listopadu 2020 za cenu od 28 990 Kč s DPH.
Thinkbook 13s Gen 2 – dostupnost se očekává od listopadu 2020 za cenu od 24 390 Kč s DPH.
Thinkbook 14s Yoga – dostupnost se očekává od prosince 2020 za cenu od 27 990 Kč s DPH.
Thinkbook 14 Gen 2 – dostupnost se očekává od listopadu 2020 za cenu od 24 990 Kč s DPH.
ThinkPad E14 Gen 2 – dostupnost se očekává od prosince 2020 za cenu od 18 990 Kč s DPH.
ThinkPad E15 Gen 2 – dostupnost se očekává od prosince 2020 za cenu od18 590 Kč s DPH.

Modely s procesory AMD:
Thinkbook 15 Gen 2 AMD – dostupnost se očekává od listopadu 2020 za cenu od 17 590 Kč s DPH.
Thinkbook 14 Gen 2 AMD – dostupnost se očekává od listopadu 2020 za cenu od 17 990 Kč s DPH.

ThinkVision:
ThinkVision T27hv-20 – dostupnost se očekává od ledna 2021, pro EU trh cena ještě nebyla stanovena.

Tiskové zprávy

Diskuse