Nové notebooky Acer Swift 5 a Swift 3 s procesory Intel Core 11. gen.

3. 9. 2020 11:14    Rubrika: Tiskové zprávy

Oceňované tenké a lehké notebooky Acer Swift 5 jsou jedněmi z prvních na trhu, které byly testovány, vyladěny a ověřeny1, že splňují požadavky platformy Intel Evo, což obnáší splnění hardwarových specifikací společnosti Intel a klíčových vlastností, jako je konzistentní odezva, okamžité probuzení, dlouhá výdrž na baterii a rychlé nabíjení.

Nové notebooky Acer Swift 5 a Swift 3 s procesory Intel Core 11. gen.
  • Swift 5 (SF514-55) je ultrapřenosný notebook zaměřený na výkon, s dotykovou obrazovkou vybavenou antimikrobiálním3 dotykovým2 sklem Corning® Gorilla® Glass s možností aplikování antimikrobiální vrstvy i na touchpad, klávesnici a všechny kryty zařízení (SF414-55TA). Také byl ověřen, že splňuje požadavky notebookové platformy Intel Evo
  • Dva modely Swift 3 poskytují skvělý výkon: Swift 3 (SF313-53) maximalizuje zobrazovací prostor a produktivitu díky 13,5" 2K 3:2 displeji s vysokým jasem; Swift 3 (SF314-59) je elegantní, stylový a vybavený 14" Full HD 16:9 displejem

Nový notebook Acer Swift 5 je jedním z prvních na trhu, který byl ověřen1 prostřednictvím inovačního programu Project Athena, že splňuje požadavky notebookové platformy Intel® Evo™ a že byl navržen tak, aby poskytl neuvěřitelně vysoký mobilní výkon a podmanivé funkce, které zlepšují celkové zážitky z používání notebooku. Mezi tyto funkce patří okamžité probuzení, grafika Intel Iris Xe, zářivý displej a nejnovější konektivita. Kromě toho se může pochlubit celodenní výdrží na baterii a lze jej navíc i rychle nabít. Po pouhém 30minutovém nabíjení získají uživatelé čtyři hodiny používání.

Návrhy notebooků Acer Swift 3 jsou součástí inovačního programu Intel Athena Project a zaměřují se na ověření a další ladění pro získání odznaku platformy Intel Evo.

„Nové notebooky Acer Swift představují pro naše zákazníky, kteří na cestách kultivují jedinečnou kombinaci práce, životních a vášnivých projektů, podstatný skok v oblasti výkonu, rychlosti odezvy a pohodlného používání,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků, IT Products Business, Acer Inc. „Společnost Acer se pečlivě postarala o to, aby byly pečlivě vylepšeny všechny aspekty návrhu v souladu s platformou Intel Evo pro dosažení těch nejlepších zážitků v dané třídě a pomoc našim zákazníkům dosáhnout vyšších cílů.“

Swift 5: Přenosná propracovanost s antimikrobiálními vlastnostmi
Ultratenký a lehký notebook Acer Swift 5 (SF514-55) snoubí stylový design s nejnovějšími technologiemi. Swift 5 je poháněn procesory Intel Core i5 a Intel Core i7 11. generace a byl také ověřen, že splňuje požadavky platformy Intel Evo. Má tolik výkonu, že hravě zvládne spoustu spuštěných aplikací najednou a poskytne až 17 hodin výdrže na baterii4 pro celodenní produktivní práci. Swift 5 zvládne video, grafiku a další věci na cestách díky novému integrovanému grafickému adaptéru Intel Iris Xe5.

Působivé schopnosti modelu Swift 5 odpovídají jeho propracované estetice. Prémiové šasi ze slitin hořčíku s lithiem a hořčíku s hliníkem je odolné, a přitom lehké – váží asi 1 kg. Speciálně navržené panty při otevření obrazovky zvedají zadní stranu notebooku, což zlepšuje ergonomii při psaní, poskytuje lepší chladicí výkon a udržuje pozornost na zářivém 14" Full HD displeji. Ten se může pochlubit jasem 340 nitů4 a 100% pokrytím barevného prostoru sRGB. Je navíc na všech čtyřech stranách obklopen mimořádně úzkými rámečky, což má za následek dosažení 90% poměru velikosti obrazovky k tělu notebooku a pohlcující zážitky ze sledování obrazu i kompaktnější rozměry.

Dotykový displej Swift 5 je krytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2, které bylo speciálně vyvinuto pro snížení růstu pachů a eliminaci mikroorganismů způsobujících skvrny. Uživatelé mají navíc možnost mít toto antimikrobiální řešení2 aplikováno i na touchpad, klávesnici a všechny kryty zařízení.

Swift 3: výkon a přenositelnost s výběrem ze dvou různých typů displejů
Dva modely řady Acer Swift 3, které poskytují ideální rovnováhu mezi výkonem a designem, jsou poháněny novými procesory Intel Core i7 a Core i5 11. generace a jsou součástí inovačního programu Intel Project Athena. Notebooky Swift 3 se v současnosti zaměřují na ověření a další vyladění, aby splnily specifikace Intel Evo.

Tyto nové modely Swift 3 se navíc mohou pochlubit elegantním kovovým šasi a nejnovějšími technologiemi včetně grafiky Intel Iris Xe a rozhraní Thunderbolt™ 44. Uživatelé si také budou moci vychutnat rychlé a spolehlivé připojení k internetu díky Wi-Fi 6 (Gig +).

Nový Acer Swift 3 (SF313-53) maximalizuje zobrazovací prostor s živým a produktivitu zvyšujícím 13,5" displejem s rozlišením 2 256 × 1 504 px a poměrem stran 3:2 zajišťujícím o 18 % více prostoru na výšku a menší potřebu posuvu stránek. Kromě toho pokrývá displej 100 % barevného prostoru sRGB a může se pochlubit jasem 400 nitů4. Swift 3 (SF313-53) poskytuje až 18hodinovou výdrž na baterii3 pro více než celodenní produktivní práci. Navíc činí Swift 3 (SF313-53) jeho lehké a odolné tělo z hliníku a hliníko-hořčíkové slitiny velmi snadno přenositelným prakticky kamkoli; má tloušťku pouhých 15,95 mm a váží jen 1,19 kg.

Nový elegantní a stylový Acer Swift 3 (SF314-59) má hliníkové šasi a opěrky rukou z hořčíko-hliníkové slitiny. Extrémně úzké 5,6mm rámečky zvyšují jeho kompaktnost a poskytují 82,73% poměr velikosti obrazovky k tělu notebooku. Díky tomu se uživatel může plně soustředit na zářivý obraz na 14" Full HD displeji. Se svou hmotností pouhých 1,2 kg a tloušťkou jen 15,95 mm se Swift 3 snadno přenáší a bez problémů se vejde do kufříku nebo tašky na knihy.

Oba nové modely Swift 3 mají podsvícenou klávesnici, využívají rychlé a spolehlivé SSD úložiště a jsou osazeny až 16 GB paměti LPDDR4X. Kromě toho podporují funkci Windows Hello pro snadné a bezpečnější přihlášení, a to prostřednictvím čtečky otisků prstů.

Cena a dostupnost
Modely Acer Swift 5 (SF514-55) osazené procesory Intel Core 11. generace a 14" Full HD displejem budou v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 1 099 €.
Modely Acer Swift 3 (SF313-53) osazené procesory Intel Core 11. generace a 13,5" 2K displejem budou v oblasti EMEA k dispozici v listopadu za ceny od 899 €.
Modely Acer Swift 3 (SF314-59) osazené procesory Intel Core 11. generace a 14" Full HD displejem budou v oblasti EMEA k dispozici v listopadu za ceny od 699 €.

Tiskové zprávy

Diskuse