Nový gigabitový MU-MIMO router TP-Link Archer C80 vysílá data ve třech proudech

29. 4. 2020 07:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový bezdrátový gigabitový MU-MIMO router TP-Link Archer C80, určený pro využití v domácnostech a menších firmách, k jehož zásadním funkcím patří podpora standardu Wi-Fi 802.11ac Wave2 či technologie 3x3 MIMO, díky které dokáže přenášet a přijímat data ve třech oddělených proudech.

Nový gigabitový MU-MIMO router TP-Link Archer C80 vysílá data ve třech proudech

Stabilní připojení díky novým technologiím
Archer C80 nabízí podporu standardu Wi-Fi 802.11ac Wave2, díky čemuž dosahuje jeho rychlost bezdrátového připojení až do 1300 Mb/s v pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Pro jednodušší úlohy typu odesílání e-mailů nebo surfování na webu lze používat připojení v pásmu 2,4 GHz, u aplikací náročnějších na šířku pásma, jako jsou on-line hry nebo streamování ve formátu HD a vyšším, pak využijete komunikaci v pásmu 5 GHz. Výhodou je, že obě pásma dokážou fungovat vedle sebe.

Zvýšené pokrytí celé domácnosti
Hned na první pohled jsou patrné čtyři externí, vysoce výkonné antény, které podporují technologii Beamforming nebo-li formování paprsku. Ta dokáže detekovat vzdálenější koncová zařízení či zařízení s nižším výkonem, a směřovat signál Wi-Fi přímo k nim. Tím zvýší sílu signálu dostupného pro dané zařízení a zároveň i možnou vzdálenost připojených zařízení od routeru.

Jedním z hlavních benefitů routeru Archer C80 je efektivní komunikace díky technologii MU-MIMO, která umožňuje souběžné připojení více zařízení v tom nejlepším aktuálně dostupném pásmu. V důsledku toho na jednotlivých zařízeních ani nepoznáte odezvu a například on-line video si pustíte bez nepříjemného sekání. Konkrétně v tomto případě router podporuje standard 3 x 3 MIMO, a dokáže tak vysílat a přijímat data ve třech proudech. U počítačů, jež jsou s tímto standardem také kompatibilní dochází k dokonalému spárování a mnohem vyšší účinnosti oproti routerům s 2 x 2 MIMO.

Mezi další specifikace se řadí funkce Smart Connect, jež routeru napomáhá při automatickém přepínání každého zařízení k aktuálně nejlepšímu dostupnému Wi-Fi pásmu, nebo funkce s názvem Airtime Fairness, která brání zpomalování starších zařízení připojených k síti. Důsledkem je hladká bezdrátová komunikace bez odezvy.

Plné gigabitové porty
Součástí routeru jsou gigabitové ethernetové porty, z nichž jeden je typu WAN a čtyři LAN, díky kterým je i při připojení po drátě možné dostat na maximální možnou úroveň. Rychlé a spolehlivé připojení lze využít pro stolní počítače, úložiště, chytré televizory nebo třeba herní konzole.

Myšleno je i na bezpečnost
Jako již tradičně u produktů TP-Linku je i u routeru Archer C80 myšleno na správu bezpečnosti včetně rodičovské kontroly nebo sítě pro hosty, pro které můžete vytvořit samostatné Wi-Fi připojení s odděleným SSID pro vyšší úroveň soukromí.

V neposlední řadě pak model Archer C80 snadno nastavíte v průběhu několika minut prostřednictvím intuitivního webového rozhraní nebo mobilní aplikace Tether. Ta umožňuje spravovat nastavení domácí bezdrátové sítě z jakéhokoliv zařízení s Androidem nebo iOS.

Klíčové vlastnosti Archer C80:

  • WiFi 802.11ac Wave2 – 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1300 Mb/s v pásmu 5GHz
  • Technologie MU-MIMO – Tři simultánní datové toky pomáhají zařízením dosáhnout optimálního výkonu tím, že zlepší komunikaci
  • Zvýšené pokrytí Wi-Fi – Technologie Beamforming poskytuje vysoce efektivní bezdrátové připojení
  • Záruka bezpečnosti – pokročilé funkce, jako je rodičovská kontrola, správa sítě a řízení přístupu, poskytují silnou záruku na bezpečnost Wi-Fi
  • Inteligentní připojení – Funkce Smart Connect nasměruje klienty do méně přetíženého pásma a funkce Airtime Fairness optimalizuje využití času
Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse