Western Digital uvádí vylepšenou produktovou řadu externích SSD disků SanDisk Extreme

1. 10. 2020 16:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) uvedla dva nové externí disky SSD řady SanDisk, které nabízejí téměř dvojnásobné přenosové rychlosti oproti předchozí generaci. Externí SSD disky SanDisk Extreme a SanDisk Extreme PRO jsou navrženy na míru tak, aby držely krok s aktuálními požadavky na digitální obsah ve vysokém rozlišení. Profesionální fotografové, filmaři a počítačoví nadšenci zachycují a uchovávají ty nejlepší okamžiky dne a potřebují spolehlivé řešení, které poskytne vysoký výkon a ohromující rychlost, kdekoli je třeba.

Western Digital uvádí vylepšenou produktovou řadu externích SSD disků SanDisk Extreme

Nové externí disky využívají technologii NVMe™, jsou dodávány v kapacitách až 2 TB* a jsou ideálním nástrojem pro vytváření jedinečného obsahu nebo pro snadné uchování a přenos záznamu v kvalitě 4K nebo 8K. Vlajková loď této řady, SanDisk Extreme PRO, používá celokovové hliníkové šasi pro zajištění náročného provozu bez přehřívání a odolný silikonový rám, který odolá náročným podmínkám. Disky navíc pomáhají uchovat digitální obsah v bezpečí díky ohraně heslem a upgradu na 256bitové hardwarové AES šifrování1.

„Když jde doslova o každou sekundu, potřebuji rychlé a výkonné řešení, které pracuje tak rychle, jako já. Spoléhám na SSD disky SanDisk, které dokáží držet krok s mojí kreativní prací,“ říká Tyler Stableford, člen skupiny SanDisk Extreme Team, a dodává: „Pro umělce jako já, je rychlost silnou stránkou a s disky SanDisk vím, že svoji práci odvedu s vyšší efektivitou a kapacitou. Nikdy jsem si nedělal starosti, že by mi došlo místo pro uložení práce a to kdekoli, kam mne práce zavedla.“

Odolné SSD disky s vysoký výkonem

Nové externí SSD disky SanDisk byly navrženy s ohledem na profesionály, kteří je budou využívat tak, aby spolehlivě zvládli většinu náročných úkolů, ať už doma, ve studiu, kanceláři nebo na venkovních lokacích. Externí disk SanDisk Extreme je skvělý mobilní disk pro všechny, kdo potřebují více paměti a chtějí odolný a rychlý disk. Druhý z této řady, SanDisk Extreme PRO, byl vytvořen pro opravdové profesionály, kteří potřebují stabilní, vyrovnaný výkon a disk, který je možné vzít kamkoli.

„Naši zákazníci, kteří prožívají život plný dobrodružství, spoléhají na to, že vždy zvedneme laťku výš a napříč našim portfoliem, jakmile je potřeba poskytnout výkonné řešení všem našim uživatelům a profesionálům,“ doplňuje Brian Pridgeon, marketingový ředitel pro spotřebitelská řešení společnosti Western Digital, a dodává: „Značce SanDisk důvěřují fotografové po celém světě, proto navrhujeme naši produktovou řadu disků Extreme tak, aby poskytovala výkon na nejvyšší úrovni. Posílili jsme rychlost přenosu pomocí nejnovější technologie NVMe a použili jsme odolné materiály při návrhu disků tak, aby úspěšně zvládly uchovat ty nejlepší záběry a fotografie a nejnáročnější práci.“

Disk je připraven okamžitě vyrazit na cesty, uživatelé mohou využít praktické očko pro karabinu a disk připevnit k batohu, brašně nebo pásku pro dodatečné zajištění a další klid na duši. Nové disky jsou kompatibilní s platformou Mac i PC. Navíc disky pro přenos dat na počítač nebo notebook umožňují snadno a rychle zálohovat obsah z mobilních zařízení díky kompatibilitě s širokou řadou mobilních telefonů s USB Type-C™.

Přenosný SSD disk SanDisk Extreme PRO

  • Šetří čas při ukládání a přenosu dat pomocí vysoce výkonné technologie NVMe a nabízí rychlosti čtení 2 000 MB/s** a rychlosti zápisu až 2 000 MB/s**.
  • Celokovové hliníkové šasi funguje jako chladič a disk tak poskytuje vysoké trvalé rychlosti v mobilním provedení.
  • Odolá pádu až ze dvou metrů a splňuje normy IP552. Disk tak zvládne jakékoli dobrodružství. Celokovové hliníkové šasi a silikonový rám nabízejí dodatečnou ochranu dat a komfortní používání.
  • Disk umožňuje uchovat soukromý obsah v bezpečí pomocí ochrany heslem a upgradem na 256bitové hardwarové šifrování1.

Přenosný SSD disk SanDisk Extreme

  • Přináší výkon technologie NVMe a rychlost čtení až 1050 MB/s** a rychlost zápisu až 1000 MB/s** v přenosném provedení a s vysokou kapacitou, která je perfektní pro vytváření jedinečného digitálního obsahu a zachycení výjimečných filmových záznamů.
  • Externí disk má zvýšenou odolnost, odolá pádu z výšky až dva metry, je odolný proti prachu a vodě a splňuje normy IP552.
  • Odolné silikonové pouzdro nabízí další dodatečnou ochranu dat a komfortní používání.
  • Disk umožňuje uchovat soukromý obsah v bezpečí pomocí ochrany heslem a upgradem na 256bitové hardwarové šifrování1.

Cena a dostupnost

Na externí SSD disky SanDisk Extreme a SanDisk Extreme PRO je poskytována pětiletá omezená záruka3 a jsou k dostání prostřednictvím internetového obchodu Western Digital Store a dále prostřednictví vybraných distributorů a prodejců po celém světě. SanDisk Extreme je k dostání v kapacitách 500 GB* a 1 TB* (139 resp. 239 USD na WDStore) Disk s kapacitou 2 TB bude v prodeji během předvánočního období. SanDisk Extreme PRO je již nyní k dostání v kapacitě 2 TB*. Disk s kapacitou 1 TB* bude v prodeji během předvánočního období (299 USD na WDStore). Ceny nových externích disků SanDisk Extreme budou kopírovat ceny předchozích modelů v době svého uvedení na trh a budou ovlivněny podmínkami na jednotlivých trzích.

Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse