Western Digital nové standardy v ochraně dat s bezpečnostní platformou ArmorLock

7. 9. 2020 15:35    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová platforma kombinuje ochranu dat vysoké úrovně, jednoduchost, výkon a spolehlivost s prvním externím SSD diskem NVMe zabezpečeným technologií ArmorLock a redefinuje profesionální pracovní postupy

Western Digital nové standardy v ochraně dat s bezpečnostní platformou ArmorLock

San José, Kalifornie/Praha, 3. září 2020 – Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) v neustálé snaze nabízet řešení spojené se zpracováním dat přináší zabezpečení budoucí generace a představuje novou bezpečnostní platformu ArmorLock™. Nová šifrovací platforma mění pohled na to, jak zabezpečit data. Bezpečnostní platforma ArmorLock byla vytvořena proto, aby pomáhala řešit široké požadavky na zabezpečení dat v případě kritických dat a datacentrických aplikací v odvětvích, jako jsou finančnictví, státní správa, zdravotnictví, IT, právo nebo média a zábavní průmysl. S tím, jak roste pozornost věnovaná zabezpečení dat, plánuje Western Digital využívat tuto novou platformu u široké řady svých řešení pro ukládání dat.

Prvním produktem s touto technologií je nový šifrovaný externí disk G-Technology™ ArmorLock™ NVMe™ SSD, který je navržen tak, aby poskytoval snadné používání, vysoký výkon a zabezpečení dat na vysoké úrovni. Je určen například všem tvůrcům digitálního obsahu z oblasti zábavy nebo ze světa médií. Tváří v tvář hrozbě zcizení dat a souborů nebo uniklých pirátských kopií filmů před premiérou vyžadují studia, agentury a investoři lepší způsob, jak ochránit kritický digitální obsah. Zatímco většina trhu se zaměřovala na bezpečnost cloudových úložišť, samotná data s kritickým komerčním digitálním obsahem často zůstala zranitelná během uložení na přenosná úložiště nebo během transportu těchto úložišť.

Narozdíl od klasického šifrování pomocí hesla poskytuje bezpečnostní platforma ArmorLock bezkonkurenční zabezpečení, které umožňuje vlastníkovi obsahu kontrolovat, jak a kým je k datům přistupováno. Externí disk NVMe SSD, který využívá zabezpečení ArmorLock, přináší tuto výhodu, a navíc se snadno ovládá, je spolehlivý a rychlý a současně chrání kritický digitální obsah.

„Pro naše zákazníky jsou data a digitální soubory základem konkurenční výhody a v mnoha odvětvích pro ochranu těchto klíčových datových zdrojů se šifrování stalo povinností. Bezpečnostní platformu ArmorLock jsme vytvořili s vírou, že svět potřebuje nové, stěžejní technologie pro zajištění soukromí dat bez omezení jejich dostupnosti a s posílením ochrany prolomení jejich zabezpečení,“ říká Jim Welsh, viceprezident a generální manažer společnosti Western Digital pro produkty zákaznických řešení, a dodává: „Kombinací této platformy a našich prvotřídních NVMe SSD produktů cílíme na skutečně citlivá místa, na které naši zákazníci narážejí, když se snaží zabezpečit svoje kreativní pracovní postupy a výsledky. My jim pak navíc umožňujeme zachytit a uchovat data a přistupovat k nim rychle a v požadované míře.”

Tom Mitchell, technický ředitel společnosti Mission Digital, doplňuje: „Vždy jsme byli přitahování disky se značkou G-Technology, protože používají výkonné komponenty, které nabízejí špičkovou spolehlivost i výkon. S tím, jak velká studia a streamovací služby vyžadují ochranu svých digitálních produktů, stále více se poohlížejí po šifrovatelných médiích. Až dosud to představovalo drahá řešení, která často navíc vedla ke snížení výkonu. ArmorLock perfektně reaguje na tyto potřeby. Přináší disk, který je rychlý, odolný, spolehlivý, vodě odolný a šifrovaný! Je to disk, po kterém jsme v našem odvětví volali dlouho.“

Nová platforma ArmorLock jednoduše umožní nástup zabezpečení budoucí generace

Bezpečnostní platforma ArmorLock dokazuje odhodlání společnosti Western Digital poskytovat řešení datových úložišť, která přinesou produkty se špičkovým zabezpečením na vysoké úrovni, které každý uživatel může snadno používat. Propracovaný soubor technologií se využívá během celého životního cyklu produktu. Od výroby po nastavení, při vybalení produktu z obalu, průběžné aktualizaci a během konfigurací a klíčové práce s produktem, kdy se propojují hardwarové moduly biometrické ochrany na nejnovějších platformách mobilních telefonů a počítačů. Řešení je navrženo tak, aby pomáhalo uživatelům při správě kritických dat. Platforma ArmorLock eliminuje třenice mezi požadavky na rychlý přístup k datům a ochranu soukromí tím, že dokáže současně řešit oba dva požadavky.

Western Digital navazuje na tradiční podporu technologií open source RISC-V a OpenTitan a aktuálně oznamuje zveřejnění otevřeného software Sweet B v režimu open source, vysoce výkonné jádrové kryptografické knihovny, která podtrhuje kvalitu bezpečnostní platformy ArmorLock. Sweet B je navržen tak, že poskytuje novou úroveň zabezpečení v režimu open source s šifrováním typu elliptic curve a je k dispozici na GitHub včetně dokumentace, souboru testů a auditu nezávislé třetí strany od společnosti Trail of Bits.

Mezi hlavní přednosti bezpečnostní platformy ArmorLock patří:

 • Použité výrobní technologie zajistí každému zařízení spolehlivý digitální certifikát autentičnosti
 • Jednoduchý a odolný firmware s pravidelným updatem přímo pomocí aplikace ArmorLock app
 • Open source jádrové šifrování auditované třetí stranou s eliminací útoků postranním kanálem (side channel attack)
 • Aplikace v režimu Sandbox pro mobilní telefony a počítače zajištěné prostřednictvím nativních poskytovatelů aplikací bez nutnosti speciálního instalačního programu
 • Bezdrátová i drátová komunikace pomocí ověřené platformy ZTP (Zero-Touch-Provisioning)
 • Přístup nevyžaduje heslo, klíčové technologie přímo propojují šifrování uložiště s biometrickou autentifikací s hardwarovou podporou
 • Ovládání v režimu Zero-knowlege Public Key zabezpečí soukromí i v případě že je zařízení s ArmorLock ukradeno nebo ztraceno

Zabezpečení na úrovni High-Grade s rychlostí profesionální úrovně a technologií NVMe

Externí NVME SSD se zabezpečením ArmorLock poskytuje rychlost načítání a zápisu dat až 1000 MB/s pomocí portu SuperSpeed USB 10 Gbps a určuje nový standard pro produkty zabezpečené šifrováním a s vysokou rychlostí přenosu dat. Uvedené parametry jsou dosažené kombinací snadného používání a zabezpečení budoucí generace v režimu Zero Knowledge. Pomocí aplikace ArmorLock mohou uživatelé odemknout zařízení bezdrátově svým telefonem za použití technologie rozpoznání obličeje, otisku prstu nebo kódu k telefonu s jistotou, že by ztracené heslo od disku nezpůsobilo ohrožení výsledku práce a termínů. SSD disk poskytuje šifrování bez toho, aniž by vstupovalo do pracovního procesu složitého zadávání PINu pro přístup k datům na disku.

Aplikace pro mobilní zařízení a počítače ArmorLock app poskytuje správcům více zařízení možnost konfigurovat a řídit několik disků a uživatelů současně a povolovat jednotlivé přístupy. Velmi důležité pro pracovní postupy při spolupráci více osob, které vyžaduje bezpečné doručování mezi fyzicky vzdálenými lokacemi, je zabezpečení budoucí generace v zařízení ArmorLock, které umožňuje pracovním týmům vzdálenou autorizaci uživatelů pomocí oblíbených služeb pro doručování zpráv a emailů ještě před fyzickým sdílením disků.

Další klíčové funkce SSD disku NVMe s ArmorLock šifrováním a aplikace ArmorLock:

 • Snadné nastavení a snadné odemykání pomocí chytrého telefonu a aplikace ArmorLock
 • 256bitové hardwarové šifrování AES-XTS na úrovni High Grade
 • Bezpečné vymazání dat a formátování disku na oblíbený systém v jediném kroku
 • Trasování poslední polohy disku na mapě
 • Aktualizace pro nepřetržitou podporu zabezpečení a nové funkce
 • Ultra pevná odolnost na úrovni IP67 (odolnost na prach a vodu), ochrana před pádem z výšky až 3 metry a před nárazem až 450 kg.

Cena a dostupnost

Externí disk ArmorLock encrypted NVMe SSD je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů a také v online obchodě Western Digital Store. SSD disk s kapacitou 2 TB** má doporučenou koncovou cenu 599 EUR. Aplikace ArmorLock app pro iOS nebo macOS je k dispozici zdarma ke stažení.

Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse