Na náš trh dorazily prémiové profesionální notebooky Dynabook Portégé X40-J

31. 8. 2021 15:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Dynabook Europe představil na našem trhu první modely notebooku nejvyšší řady Portégé X40-J. Jak je u řady Portégé zvykem, jedná se o přenosný počítač navržený pro profesionální firemní využití, vestavěný do lehkého, ale velmi pevného pouzdra z hořčíkové slitiny. Nový propracovaný systém chlazení Airflow umožňuje využít potenciál integrovaných procesorů i při dlouhodobé práci na maximum. Notebook Portégé X40-J je velmi lehký a výkonný, s dlouhou výdrží na baterie až po dobu 14 hodin a dotykovým displejem vhodným svou velikostí (14'') a matným provedením pro dlouhodobou práci mimo kancelář.

Na náš trh dorazily prémiové profesionální notebooky Dynabook Portégé X40-J
  • 14“ notebook v hořčíkovém pouzdru s hmotností od 1,4 kg a výdrží 14 hodin1
  • Procesory Intel Core vPro11. generace, Wi-Fi 6 a IGZO displej
  • Zabezpečení odpovídající vysokým firemním standardům a bohatá konektivita

Displej IGZO: Nižší spotřeba a přesnější dotykové ovládání

Full HD displej notebooků Portégé X40-J si zaslouží podrobnější pohled. Jeho technologie IGZO má bez jakéhokoli negativního viditelného následku výrazně nižší spotřebu. Svítivost dosahuje 250 nitů a ve srovnání se standardním panelovým monitorem a-Si je až o 90 % energeticky účinnější. Je to díky tomu, že umožňuje během každého snímku na krátkou dobu vypnout obnovování každého zobrazeného bodu. Během těchto pauz není dotyková vrstva rušena napětím, což zajišťuje přesnější dotykové ovládání.

Pohodlná práce a zabezpečení dat

Komfortní práci za všech podmínek umožňuje také pohodlná podsvícená klávesnice a stereo reproduktory s podporou technologie Dolby Atmos. Profesionální využití však vyžaduje víc – klíčovou oblastí pro společnosti je precizní zabezpečení dat před jejich zneužitím, ať už následkem kybernetického útoku, neoprávněného přihlášení nebo odcizení přístroje. Portégé X40-J se zaměřuje na všechny tři zmíněné oblasti. Vysokou odolnost před útoky zvenčí zajišťuje vlastní systém BIOS společnosti Dynabook. Při přihlášení lze využít víceúrovňovou autentizaci pomocí funkce Intel Authenticate/Windows Hello s možností kombinace čtečky otisků prstů a rozpoznání obličeje a k dispozici je také čtečka čipových karet. Ochranu dat při ztrátě nebo odcizení přístroje zajišťuje Trusted Platform Module (TPM), který umožňuje šifrovat všechna uložená data i hesla. Ani po vyjmutí disku z notebooku nelze data přečíst a zneužít.

Konektivita v kanceláři i při prezentacích a základní vybavení

Stabilní a svižné připojení k bezdrátové síti umožňuje adaptér WiFi 6 Intel 802.11ax a pro připojení externích periferií jsou k dispozici dva porty USB Type-C (s možností nabíjení) spolu s dalšími dvěma rozhraními USB 3.1, čtečka micro-SD karet a HDMI port v plné velikosti. Další možnosti otvírá samostatně dodávaná dokovací stanice USB-C.

Všechny tři konfigurace jsou založeny na čtyřjádrových procesorech Intel Core vPro11. generace, rychlých SSD discích a operačním systému Windows 10 Professsional.

První konfigurace na českém trhu

Základní lokalizovaný model Portégé X40-J-12E je osazen procesorem Intel Core i5 (1135G7 Tiger Lake), který podporuje 8 GB operační paměti, a pro data je k dispozici SSD disk s kapacitou 512 GB. Jeho doporučená koncová cena je 34 890 Kč včetně DPH. Náročnější uživatelé mohou volit mezi modely Portége X40-J-12F a Portége X40-J-12M s procesory Core i7 (1165G7 Tiger Lake) a operační pamětí 8 GB, respektive 16 GB. První z nich je na trhu za 37 490 Kč a druhý stojí 40 190 Kč.

Tiskové zprávy

Diskuse