Acer představuje nové herní notebooky Predator Triton a Helios a příslušenství

31. 5. 2021 11:10    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer oznámila několik přírůstků do svého herního portfolia v podobě notebooků Predator, myši a nového 5G CPE routeru. Zbrusu nové notebooky Predator Triton 500 SE a Predator Helios 500 byly aktualizovány a jsou vybaveny až novými procesory Intel Core i9 11. generace a notebookovými grafikami NVIDIA GeForce řady RTX 30 a také hromadou prémiových funkcí, jako je technologie ventilátorů Acer AeroBlade 3D 5. generace pro lepší chlazení, zvuk DTS:X Ultra, ethernetový řadič Intel Killer E3100, bezdrátové připojení Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 a software pro správu zařízení PredatorSense.

Acer představuje nové herní notebooky Predator Triton a Helios a příslušenství

Také přichází s 5G příslušenstvím a herní myší

  • Herní notebooky Predator jsou nyní vybaveny novými procesory Intel Core řady H 11. generace a grafikami NVIDIA GeForce řady RTX 30 pro výkonné, a přitom ultrapřenosné hraní
  • Nový Predator Triton 500 SE posouvá hranice výkonu na kilogram hmotnosti a do 19,9 mm tenkého těla vměstnal maximální možný výkon a až 240Hz displej; navíc se může pochlubit novým čistým a decentním designem a až 12hodinovou výdrží na baterii
  • Predator Helios 500 je vybaven buď Full HD displejem s obnovovací frekvencí 360 Hz a dobou odezvy 3 ms, nebo 4K Mini LED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, který podporuje místní stmívání na celé ploše a je srovnatelný s VESA DisplayHDR 1000
  • Periferie, jako je router Predator Connect X5 5G CPE, hardwarový klíč Predator Connect D5 5G a herní myš Predator Cestus 335, herní zážitky dále umocňují

Herní notebook Predator Triton 500 SE

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) je „speciální edice“ notebooku určená pro hráče, kteří chtějí zvládnout nejnovější AAA hry i pracovní den. Notebook poháněný procesorem až Intel Core i9 jedenácté generace, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop a až 64 GB paměti DDR4 s taktem 3 200 MHz nabízí více než dostatečný herní výkon, a to při tloušťce pouhých 19,9 mm, výdrži na baterie až 12 hodin, přičemž podporuje technologii NVIDIA Advanced Optimus. Hráči jej tak snadno strčí do batohu a mohou pracovat mezi zápasy. Elegantní a čistý vzhled notebooku znamená, že může tento stroj sloužit i jako pracovní notebook pro profesionály, kteří rádi hrají hry. Díky až 4TB vysokorychlostnímu PCIe Gen4 úložišti mají dostatek prostoru pro hry, herní záznamy, a i jednu či dvě tabulky.

„Inovace od Aceru společně s procesory Intel Core řady H 11. generace posouvají hranice výkonu notebooku a umožňují úžasné herní zážitky. Díky podpoře frekvencí až 5 GHz, nové sběrnici PCIe 4. generace pro nejrychlejší přístup ke grafice a úložišti a neuvěřitelně rychlé konektivitě založené na nejnovějších technologiích Wi-Fi 6 a Thunderbolt 4 vytvořila společnost Acer úžasnou platformu pro hráče,“ řekl Kim Algstam, generální ředitel a ředitel týmu pro inovace notebooků pro nadšence, společnost Intel.

Při hraní her nebo sledování filmů na notebooku Predator Triton 500 SE hráči ocení 16" displej s poměrem stran 16:10, 87% poměrem obrazovky k tělu a výběrem ze tří možností typu displejů, a to včetně WQXGA displeje. Jde o WQXGA Mini LED panel s obnovovací frekvencí 165 Hz, špičkovým jasem 1 250 nitů a 100% pokrytím barevného prostoru sRGB nebo například WQXGA IPS panel PolarBlack s frekvencí 240 Hz, dobou odezvy 3 ms a 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 pro ještě plynulejší hraní. Uvnitř celokovového těla notebooku se nachází sada technologií pro odvod tepla, která zajišťuje, že vše běží v chladu. Notebook Triton 500 SE využívá konstrukci chlazení Acer Vortex Flow, která zahrnuje chladicí systém s trojicí ventilátorů včetně na míru vyvinutého ventilátoru AeroBlade 3D 5. generace, pěti samostatnými heatpipe pro CPU a GPU a strategicky umístěnými nasávacími a výdechovými otvory, které neustále nasávají studený a vypuzují horký vzduch.

Ethernetový řadič Intel Killer E3100, Wi-Fi řadič Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 a nástroj Killer Intelligence Center poskytují hráčům nízkou latenci a spolehlivé připojení, které je nezbytné pro pokoření online konkurence, zatímco PredatorSense umožňuje hráčům monitorovat jejich systém, přetaktovat grafický procesor a nastavit rychlost ventilátoru pomocí různých režimů, jako je Tichý, Extrémní nebo Turbo. Na závěr je třeba dodat, že je notebook vybaven porty USB 3.2 Gen2, čtečkou karet SD 7.0 a dvěma porty USB-C s rozhraními Thunderbolt 4 a DisplayPort. Hráči tak mají dostatek možností pro připojení všech svých periferií.

Herní notebook Predator Helios 500

Predator Helios 500 (PH517-52) se může pochlubit až přetaktovatelným procesorem Intel Core i9 11. generace, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop a 64 GB paměti DDR4 3 200 MHz, což hráčům poskytuje více než dostatečný výkon pro všechny nejnovější tituly, zatímco dvojice PCIe NVMe SSD zapojená v režimu RAID 0 a jeden SATA HDD znamenají, že má notebook dostatek prostoru i pro hry nové generace. Výběr displejů navíc umožňuje hráčům vytěžit z tohoto hardwaru maximum. V závislosti na svých preferencích mohou uživatelé zvolit model 17,3" notebooku Helios 500 se 4K Mini LED 120Hz displejem využívajícím technologii AUO AmLED. Ta podporuje lokální stmívání na celé ploše a je srovnatelná se standardem VESA Display HDR 1000, což umožňuje dosáhnout špičkové sytosti barev a kontrastu. Nebo mohou uživatelé sáhnout po modelu se superrychlým 360Hz Full HD displejem AUO, který se může pochlubit dobou odezvy 3 ms pro co nejplynulejší obraz.

Všechen tento výkon je podporován sadou špičkových chladicích technologií včetně technologie Acer PowerGem, což je na míru vyvinutá technologie teplovodivých podložek z polymeru kovové slitiny, které se nachází na horní straně procesoru a slouží k rozvádění tepla z procesoru po celém zařízení. Technologie Acer Vortex Flow využívá dva ventilátory včetně ventilátoru AeroBlade 3D 5. generace k přesměrování proudění vzduchu na kritické komponenty a zvýšení výkonu během náročných herních seancí. Uživatelé mohou pomocí nástroje PredatorSense zapnout osvětlení Predator Pulsar a přizpůsobit si světelné pruhy i klávesnici prostřednictvím RGB podsvícení pro každou klávesu zvlášť. Klávesy WASD navíc mohou být vylepšeny klávesami Acer Racing nebo klávesami MagForce, které jsou vybaveny mechanickými spínači MagTek, díky nimž stisk kláves funguje jako joystick ovladače a hráči tak mají přesnou kontrolu nad pohybem svého avatara.

Aby měli hráči ještě větší kontrolu nad hrou, obsahuje Helios 500 více portů: jeden HDMI 2.1, jeden mini-DP 1.4, dva porty USB-C Thunderbolt 4, tři porty USB 3.2 Gen2 s podporou nabíjení i při vypnutém notebooku a jeden port RJ45. Ethernetový řadič Intel Killer E3100, Wi-Fi Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 a nástroj Killer Intelligence Center poskytují hráčům lepší konektivitu a nižší latenci, zatímco funkce jako DTS:X Ultra a prostorový zvuk s 3D simulací umožňují ještě podmanivější zážitky. Volitelná technologie Intel Killer DoubleShot Pro 5G navíc kombinuje výkon 5G sítě, s Intel Killer ethernetem a Wi-Fi pro bleskurychlé hraní bez ohledu na to, jakým způsobem jsou uživatelé připojeni. Intel Killer DoubleShot Pro 5G dokáže inteligentně směrovat důležitý herní provoz na nejrychlejší dostupné síťové připojení pro zábavné a plynulé hraní.

Router 5G CPE Predator Connect X5

Predator Connect X5 5G CPE je první router kompatibilní s Intel Killer 5G CPE na světě. Dokáže poskytovat 5G připojení rychlostí až působivých 4,7 Gb/s. Byl navržen s ohledem na potřeby hráčů, vyhrazený integrovaný port GAME umožňuje nejrychlejší nekompromisní propustnost. Uživatelé si navíc mohou díky Wi-Fi 6 funkcionalitě routeru X5 připojit až 256 zařízení pro hraní, streamování a sdílení obsahu bez jakýchkoli zpomalení.

Intel Killer Intelligence Center poskytuje hráčům možnost doladit rychlosti stahování a odesílání dat na základě jejich preferencí, přičemž některým aplikacím dává vyšší síťovou prioritu než jiným. Intel Killer Prioritization engine může také automaticky detekovat a upravovat optimální nastavení priorit pro celou řadu her, aplikací a webů, aby poskytl lepší online zážitek. Správce připojení Predator Connection Manager dále umožňuje uživatelům sledovat a upravovat využití 5G dat tak, aby vyhovovalo jejich potřebám při hraní her a konzumaci multimédií. Integrované zabezpečení Trend Micro Home Network Security poskytuje vylepšenou kybernetickou bezpečnost pro síťová zařízení zkoumáním a správou síťového provozu, což pomáhá chránit soukromí a data uživatelů.

Predator Connect X5 5G CPE, který je osazen čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex s taktem 2 GHz, 1 GB paměti DDR4 a 1 GB flash paměti, je vybaven vyhrazeným portem GAME LAN, jedním standardním portem LAN, jedním portem WAN, portem USB, portem pro SIM kartu, sadou Main a Div TS-9 anténních portů a tlačítkem WPS pro větší zabezpečení. Integrovaný port USB poskytuje další úroveň flexibility, která umožňuje uživatelům ukládat, přenášet a sdílet dokumenty v místní síti připojením externích úložišť.

5G adaptér Predator Connect D5

5G adaptér Predator Connect D5 určený pro mobilní počítačové hráče je příslušenství, které využívá potenciál integrovaného síťového řešení Intel Killer v počítači prostřednictvím portu USB-C. Kromě toho, že poskytuje neuvěřitelně vysoké rychlosti 5G připojení a umožňuje použití počítače jako 5G Wi-Fi hotspotu, adaptér upřednostňuje přidělení šířky pásma a snižuje latenci, aby uživateli zlepšil celkové herní zážitky. Vestavěné aktivní chlazení zajišťuje, že si zařízení udržuje optimální úroveň výkonu. Více technicky založení uživatelé mohou využít Predator Connection Manager k monitorování síťových připojení a úpravám propustnosti podle svých potřeb. Adaptér lze použít s Intel Killer DoubleShot Pro pro duální připojení.

Herní myš Predator Cestus 335

Predator Cestus 335 je ergonomicky tvarovaná herní myš se senzorem PixArt 3370 a frekvencí dotazování 2 000 Hz, což umožňuje dosáhnout naprosto precizního pohybu. Je vybavena pěti barevně odlišenými úrovněmi DPI s maximální hodnotou 19 000 DPI, které umožňují uživatelům snadno nastavovat a přepínat mezi prahovými hodnotami citlivosti. Pro navigaci v obsahu mimo hry slouží tlačítko hyperrychlého posouvání, které uživatelům umožňuje mimořádně rychle procházet web a fóra.

Myš má celkem 10 programovatelných tlačítek, která hráčům umožňují rychle eliminovat protivníky, aniž by se museli spoléhat na klávesové zkratky. Tato tlačítka lze nakonfigurovat do pěti profilů, které lze rychle nastavit pomocí aplikace QuarterMaster, což umožňuje ukládat různá rozložení pro různé herní žánry.

Cena a dostupnost

  • Predator Triton 500 SE (PT516-51s) bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 1 999 €.
  • Predator Helios 500 (PH517-52) bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 2 499 €.

Přesné parametry, ceny a dostupnost se může lišit v závislosti na zemi prodeje.

Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse