HP představuje novou řadu tiskáren pro současnou rozdrobenou pracovní sílu

16. 2. 2021 16:40    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová řada LaserJet přináší nejmenší firemní tiskárny značky HP, podporující bezproblémovou vzdálenou správu a nejbezpečnější tisk na světě

HP představuje novou řadu tiskáren pro současnou rozdrobenou pracovní sílu

Společnost HP uvádí na český trh nové tiskárny řady HP LaserJet Enterprise 400, zařízení pro firemní použití s rozsáhlými možnostmi správy, které díky svým kompaktním rozměrům najdou uplatnění při práci z domova a v novém uspořádání práce v kancelářích.

Ať už na to podniky byly připraveny, či ne, řada z nich byla rychle donucena přejít na nové způsoby práce, kdy je pracovní síla mnohem rozptýlenější. Vzhledem k této změně firmy potřebují intuitivní, svižná a připojená zařízení, která lze bezpečně spravovat na dálku a jež dokáží vyhovět potřebám uživatelů přímo tam, odkud pracují.

„Pandemie COVID 19 dala vzniknout hybridní pracovní síle a 72 % administrativních pracovníků v současné době uvádí, že by rádo pracovalo alespoň dva dny v týdnu mimo kancelář, což platí i v případě, že již pominou obavy z onemocnění COVID-19,2“ uvedl Xavier Garcia, globální ředitel a ředitel globální divize Print Hardware Solutions společnosti HP Inc. „Jsme přesvědčení, že tato nová, malá, ale výkonná tiskárna přichází v nejvhodnějším okamžiku: nabízí vše, co lze od tiskárny určené pro firemní použití očekávat, a dokáže se i v budoucnosti přizpůsobit tomu, odkud a jak lidé pracují – ať už na dálku nebo přímo v kanceláři.“

Manažeři IT oddělení i zaměstnanci pracující z domova kladou v současné době také maximální důraz na bezpečnost. Podle nové studie společnosti HP pod názvem Workforce Evolution3 uvádějí pracovníci v USA i Evropě jako svoji nejvyšší prioritu při modernizaci domácí kanceláře bezpečnostní software, což potvrzuje, že po zabezpečených pracovních řešeních existuje silná poptávka.

Nejmenší podnikové multifunkční tiskárny značky HP nové řady LaserJet nabízejí následující:

Nejbezpečnější tiskárny na světě pro firmy jakékoli velikosti bez ohledu na to, kde pracujete

  • Společnost HP klade důraz na bezpečnost v průběhu celého procesu vývoje tiskáren a stejnou strategii pečlivě dodržuje i ve vztahu k dodavatelskému řetězci a k výrobnímu procesu.
  • Funkce HP Sure Start s automatickým obnovením po eventuálním útoku chrání před zneužitím zranitelností, případně detekuje útoky a zajišťuje automatickou obnovu.
  • Bezpečnostní čip HP Trusted Platform Module (TPM) chrání identitu zabezpečeného zařízení pomocí certifikovaných privátních klíčů, což ještě zvyšuje ochranu šifrovaných přístupových údajů a dat.
  • Zabezpečovací funkce se neomezují pouze na hardware, včetně kazety – výsledek představuje zabezpečený tiskový systém typu end-to-end, který chrání vaši síť a informace.

Bezproblémová vzdálená správa zařízení umožňuje soustředit zdroje IT na naplňování strategických priorit

  • Možnost snadné správy zařízení a úprav nastavení na dálku pomocí programů HP Web Jetadmin a HP JetAdvantage Security Manager.
  • Snadné nasazení a integrace řešení HP a nezávislých dodavatelů do platformy HP Open Extensibility. Podpora čteček karet a možnost používání personalizovaného uživatelského nastavení pro tisk z vlastní fronty.

Kromě nových zařízení společnost HP představuje také novou verzi firmwaru HP FutureSmart, který zajišťuje konzistentní a bezpečný operační systém napříč mnoha podnikovými tiskárnami HP. Firmware FutureSmart 5, uvedený na trh spolu s řadou LaserJet Enterprise 400, poskytuje zákazníkům ochranu investic, dodatečnou bezpečnostní ochranu a připravenost na pokročilé pracovní postupy využívající cloud.

„Typické útoky na tiskárny mohou využívat zranitelnosti starších verzí firmwaru, které umožňují převzetí kontroly nad provozem zařízení, případně přerušení jeho činnosti,“ uvedl Mark Vena, hlavní analytik společnosti Moor Insights & Strategy. „Společnost HP bojuje proti riziku narušení bezpečnosti tiskáren pomocí vrstveného přístupu s hloubkovou ochranou, jehož cílem je zabezpečení tiskového zařízení i souvisejícího spotřebního materiálu.“

Dostupnost v České republice:

  • Tiskárna HP LaserJet Enterprise M406dn za ceny od 10 299 Kč.
  • Tiskárna HP LaserJet Enterprise MFP M430f za ceny od 14 999 Kč.
  • Tiskárna HP Color LaserJet Enterprise M455dn za ceny od 13 599 Kč.
  • Tiskárna HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f za ceny od 16 999 Kč.
Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse