Acer uvádí na trh čtyři nové Chromebooky včetně prvního 17,3" modelu

31. 5. 2021 14:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer představila čtyři nové Chromebooky v široké škále tvarů a konstrukcí, jako je první 17,3" Chromebook na trhu, Acer Chromebook 317. Všechny jsou vybaveny nejnovějšími žádanými technologiemi a funkcemi, které splňují potřeby spotřebitelů, studentů i firemních uživatelů.

Acer uvádí na trh čtyři nové Chromebooky včetně prvního 17,3" modelu
  • Acer Chromebook 317 (CB317-1H) je první 17,3" Chromebook na trhu, výkonný počítač pro práci na více úlohách současně s tenkým displejem a reproduktory směřujícími nahoru pro vyšší produktivitu a podmanivou zábavu
  • Oceněné Chromebooky Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) a Acer Chromebook Enterprise Spin (CP713-3W) jsou první Chromebooky na světě ověřené platformou Intel Evo, které jsou nyní k dispozici s nejnovějšími procesory Intel Core i7 11. generace, dvěma porty Thunderbolt 4 a 13,5" displejem VertiView
  • Chromebooky Acer Chromebook 514 (CB514-1H) a Acer Chromebook Enterprise 514 (CB514-1W) poskytují díky procesorům až Intel Core 11. generace, baterii s 10hodinovou výdrží a odolné konstrukci maximální výkon
  • Acer Chromebook 314 (CB314-2H/T) nabízí výkon dostačující pro každodenní práci v kompaktním provedení a s dlouhou, 15hodinovou výdrží na baterii

„Od uvedení Chromebooků před 10 lety udává společnost Acer směr v inovativním rozšiřování typů konstrukcí Chromebooků, které naše uživatele podporují v tvorbě, učení a dalších činnostech,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, podnikové IT produkty, společnost Acer Inc. „Dnes jsme dosáhli dalšího milníku, když jsme jako první dodavatel Chromebooků představili 17,3" model, který má ideální velikost pro uživatele pracující a učící se z domova.“

„Díky naší intenzivní spolupráci na návrhu se společností Acer je nový Acer Chromebook Spin 713 významným krokem na naší cestě budování platformy Intel Evo. Jde o první Chromebook s ověřením pro platformu Intel Evo, který je vybaven rozhraním Thunderbolt 4 a přináší novou úroveň výkonu, odezvy a výdrže na baterii. Otevíráme nové možnosti pro lepší hraní, tvorbu a zábavné zážitky, které si naši zákazníci zamilují,“ řekl Josh Newman, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel pro mobilní inovace, skupina Client Computing Group.

Acer Chromebook 317: první 17,3" Chromebook pro práci s více aplikacemi najednou

Nový Acer Chromebook 317 (CB317-1H) poskytuje uživatelům veškerý pracovní prostor, který potřebují pro sledování streamovaného obsahu a pro to, aby udělali více práce. Velký 17,3" displej s rozlišením Full HD má antireflexní povrchovou úpravu a je obklopen úzkými rámečky, takže živý obraz ještě lépe vynikne. Obrovský displej a volitelná webkamera navíc usnadňují skupinové videochaty a konferenční hovory pro zaměstnance pracující na dálku a potěší všechny, kdo pracují nebo se učí z domova. Uživatelé, kteří chtějí ještě flexibilnější pracovní prostor, se mohou rozhodnout pro model s dotykovou obrazovkou.

Vysoce kvalitní klávesnice (s volitelným podsvícením) a velký touchpad notebooku Acer Chromebook 317 jsou doplněny integrovanou numerickou klávesnicí, která zjednodušuje zadávání čísel při účetních funkcích i vyplňování formulářů. Klávesnici lemují dva plnohodnotné reproduktory směřující vzhůru, které oživují streamovaný obsah a dodávají hudbě větší hloubku.

Acer Chromebook 317 využívá nejnovější procesory Intel Celeron a Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a poskytuje výkon a připojení, které potřebují studenti, firmy i domácí uživatelé. Chromebook navíc poskytuje až 10hodinovou výdrž baterie a je vybaven dvěma porty USB 3.2 typu C s kompletní funkcionalitou – po jednom na obou stranách Chromebooku, a dalšími porty, které zajišťují, že uživatelé mohou připojit zařízení a periferie pro streamování, rychlé přenosy či například další monitor pro rozšíření pracovního prostoru.

Acer Chromebook Spin 713 a Acer Chromebook Enterprise Spin 713: omlazeny procesory Intel Core 11. generace a portem Thunderbolt 4

Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) a Acer Chromebook Enterprise Spin 713, první Chromebooky na světě s ověřením pro platformu Intel Evo, navazují na loňský oceňovaný model a využívají nejnovější procesory Intel Core i7 11. generace, které Chromebookům poskytují špičkový výkon. Aktualizované modely chválené za prémiový design, který kombinuje hliníkové šasi s odolností na armádní úrovni (U.S. MIL-STD 810H) v konvertibilním provedení, jsou nyní vybaveny nejlepší konektivitou ve své třídě, a to dvěma plnohodnotnými porty USB-C s rozhraním Thunderbolt 4 pro přenos dat, napájení notebooku a sdílení obrazu i zvuku na externí monitory. Nové Chromebooky navíc nyní poskytují možnost čtečky otisků prstů, která umožňuje pohodlnější přihlašování uživatelů.

Chromebooky jsou vybaveny 13,5" displejem VertiView (rozlišení 2 256 × 1 504 px), který uživatelům poskytuje na obrazovce o 18 % více vertikálního prostoru, což znamená méně posouvání. Tento obraz doplňuje DTS Audio a vestavěný inteligentní zesilovač pro kvalitnější zvuk bez zkreslení. Chromebooky mají hmotnost 1,37 kg a tloušťku 16,9 mm a jejich konvertibilní konstrukce uživatelům umožňuje zvolit si ideální polohu pro každou práci, ať už jde o režim notebook, tablet, stan nebo displej, anebo jakýkoli úhel mezi nimi. Hybridní pracovníci, kteří pracují na více místech, ocení rychle nabíjecí baterie, díky kterému zařízení nabízí 10 hodin používání nebo až čtyři hodiny po pouze 30minutovém nabíjení.

Dvojice nových 14" Chromebooků splňuje požadavky široké škály uživatelů

Společnost Acer dnes také představila dva Chromebooky se 14" displejem, což je oblíbená velikost, která nabízí rovnováhu mezi snadnou přenositelností a vysokou produktivitou.

Acer Chromebook 514 (CB514-1W/CB514-1WT) poskytuje maximální výkon a rychlé probuzení z režimu spánku díky procesorům Intel Core až 11. generace. Studenti i domácí a firemní uživatelé se mohou spolehnout na to, že notebook vydrží pracovat po celý den: jeho rychlonabíjecí baterie mu poskytuje výdrž až 10 hodin.

Tento Chromebook se také může pochlubit celou řadou funkčních prvků včetně dvou portů USB-C s kompletní funkcionalitou a rozhraním Thunderbolt 4, podsvícené klávesnice a volitelné vestavěné čtečky otisků prstů. Je vybaven kovovým horním krytem a zjednodušenou vyztuženou konstrukcí, která je ověřena na odolnost vojenské třídy MIL-STD 810H. Touchpad překrytý sklem Corning Gorilla Glass poskytuje plynulé ovládání a novou úroveň trvanlivosti díky odolnosti proti poškrábání a korozi. Chromebook je také vybaven technologií Intel Wi-Fi 6 (Gig+).

Acer Chromebook Enterprise 514 (CB514-1W/CB514-1WT) je vybaven podnikovými funkcemi operačního systému Chrome OS, aby zaměstnancům poskytl moderní prostředí. Navíc jsou tato zařízení rychlá, mají integrované zabezpečení, rychle se nasazují a snižují celkové náklady na vlastnictví. Zařízení Acer Chromebook osvobozují IT oddělení od všedních administrativních úkolů, usnadňují spolupráci a zajišťují pracujícím v cloudu bezpečný přístup k datům a aplikacím.

Tento ultrapřenosný Acer Chromebook 314 (CB314-2H/CB314-2HT) je určen pro studenty, kteří hledají Chromebook pro výuku, projekty a aktivity na cestách. Toto superpřenosné zařízení váží pouhých 1,5 kg a díky osmijádrovému procesoru MediaTek MT8183 a baterii, která zajišťuje až 15 hodin provozu, poskytuje dostatek výkonu pro každodenní efektivní práci. Díky až 14" IPS, displeji s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 px) obklopeném úzkými rámečky o šířce 7,3 mm poskytuje podmanivý obraz, který je ještě živější a působivější. Možnost dotykové obrazovky ještě více usnadňuje ovládání notebooku, zatímco port USB-C s kompletní funkcionalitou zlepšuje konektivitu.

Podpora aplikací

Všechny nové Chromebooky Acer podporují aplikace dostupné prostřednictvím služby Google Play, stejně jako webové aplikace, takže uživatelé budou mít přístup ke všem oblíbeným aplikacím pro produktivní i kreativní práci a další aktivity.

Cena a dostupnost

  • Acer Chromebook 317 (CB317-1H) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 399 €.
  • Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 769 €.
  • Acer Chromebook 514 (CB514-1W) bude v oblasti EMEA k dispozici v srpnu za cenu od 549 €.
  • Acer Chromebook 314 (CB314-2H) bude v oblasti EMEA k dispozici v srpnu za cenu od 329 €.

Přesné parametry, ceny a dostupnost se může lišit v závislosti na zemi prodeje.

Tiskové zprávy

Diskuse