Acer představuje nové Chromebooky s velkou obrazovkou pro práci, školu i zábavu

21. 10. 2021 14:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer představila čtyři nové Chromebooky, které splňují řadu potřeb zákazníků, a to od domácích a firemních uživatelů až po pracovníky s různými režimy práce a studenty. Nové Chromebooky Acer jsou vybaveny nejnovějšími procesory a vyhledávanými funkcemi, jako je spolehlivá Wi-Fi 6, technologie videokonferencí a odolný design. Zákazníci tak budou mít neustále k dispozici připojení, produktivitu a zábavu.

Acer představuje nové Chromebooky s velkou obrazovkou pro práci, školu i zábavu
  • Acer Chromebook Spin 514 (CP514-2H) a Acer Chromebook Enterprise Spin 514 kombinují konvertibilní a odolnou konstrukci bez ventilátoru s pokročilým výkonem, který jim zajišťují procesory Intel Core 11. generace
  • Acer Chromebook 515 (CB515-1W/T) a Acer Chromebook Enterprise 515 jsou nejnovějšími modely nejprodávanější 15,6" řady Chromebooků, které se vyznačují prvotřídním designem, pokročilou odolností a nejvyšším výkonem procesorů Intel Core 11. generace
  • Acer Chromebook 514 (CB514-2H/T) využívá osmijádrové procesory MediaTek Kompanio 828 a ultrapřenosnou konstrukci, přičemž nabízí efektivní výkon na cesty a výdrž baterie až 15 hodin
  • Acer Chromebook Spin 314 (CP314-1H/N) má konvertibilní design se 14" Full HD displejem, širokou nabídkou portů a ekologickým touchpadem OceanGlass

„Široké rozkročení Chromebooků Acer znamená, že jsme dobře vybaveni pro splnění jakýchkoli požadavků zákazníků – ať už jde o velikost displeje, výkon procesoru, stupeň odolnosti, možnosti konektivity či jiné parametry,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Ať už zákazník potřebuje zařízení pro práci, školu nebo zábavu, máme pro něj Chromebook s přesně takovými funkcemi, jaké hledá.“

Acer Chromebook Spin 514 - konvertibilní 14" modely pro videokonference na cestách
Nové notebooky Acer Chromebook Spin 514 (CP514-2H) a Acer Chromebook Spin Enterprise 514 s kompaktním designem a 14" Full HD displejem byly navrženy tak, aby poskytovaly maximální výkon pro produktivní práci s více úlohami a videokonference. Nové Chromebooky jsou poháněny procesory Intel Core i7 až 11. generace, jsou výkonné, a přitom pracují tiše díky konstrukci bez ventilátorů, která je ideální pro sdílené pracovní prostory.

14" Full HD IPS displej Chromebooku má úzké okraje na všech čtyřech stranách, což umožňuje dosáhnout 84% poměru obrazovky k tělu. Při videokonferencích využívá Full HD MIPI webová kamera modrý skleněný filtr a technologii redukce šumu, která poskytuje jasnější obraz a redukuje světelné odlesky. Dva reproduktory zařízení směřující nahoru lemují klávesnici a v kombinaci se dvěma mikrofony zajišťují čistý obraz při videokonferencích. DTS Audio pak poskytuje vysoce kvalitní prostorový zvuk a vestavěný inteligentní zesilovač vylepšuje reproduktory Chromebooku pro hlasitější a čistší projev.

Nové Chromebooky Spin 514 a Chromebook Spin Enterprise 514 mají konvertibilní konstrukci, takže zaměstnanci kombinující práci doma, v kanceláři i na cestách mají možnost zvolit si pro každý typ práce tu správnou podobu, ať už jde o notebook, tablet, stan nebo režim displej. Zařízení je také odolné: má zesílenou konstrukci s hliníkovými horními a spodními kryty a nese certifikaci MIL-STD 810H. Chromebook je navíc vybaven řadou dalších funkcí včetně dvou portů USB-C, touchpadu ze skla Corning Gorilla Glass, podsvícené klávesnice a spolehlivé Wi-Fi Intel 6 (Gig+).

Acer Chromebook 515 - výkon a konference s velkým 15,6" displejem
Notebooky Acer Chromebook 515 (CB515-1W/T) a Acer Chromebook Enterprise 515 pokračují v tradici společnosti Acer navrhující oceňované Chromebooky s velkou obrazovkou pro zákazníky, kteří potřebují výkonné zařízení pro práci, domácí použití, a dokonce i zábavu. Acer Chromebook Enterprise 515 je ideální pro podniky využívající cloudové technologie a pro správce IT k nasazení, správě a zabezpečení jejich cloudové pracovní síly.

Nové Chromebooky jsou poháněny procesory Intel Core i7 až 11. generace a grafikou Intel Iris Xe, dále až 512GB PCIe NVMe úložištěm a až 16 GB paměti RAM, což jim zajišťuje svižný výkon a umožňuje probuzení Chromebooku z režimu spánku za méně než sekundu. Obrovský 15,6" Full HD IPS displej, který je k dispozici s volitelným multidotykovým ovládáním, poskytuje další prostor pro práci s více aplikacemi najednou. Doplňuje jej také DTS Audio pro vysoce kvalitní prostorový zvuk a vestavěné inteligentní zesilovače pro hlasitější a čistší podání. Pokročilá konferenční technologie pomáhá udržet zaměstnance ve spojení, ať už pracují z kanceláře, nebo z domova, a je dále vylepšena dvěma mikrofony, které pomáhají zřetelně slyšet hlas uživatele, zatímco závěrka webové kamery chrání jeho soukromí po skončení videokonference.

Notebooky Chromebook 515 a Chromebook Enterprise 515 se mohou pochlubit odolností na armádní úrovni (U.S. MIL-STD 810H), mají stylový hliníkový horní kryt a zesílenou konstrukci, která notebook chrání. Hladký touchpad ze skla Corning Gorilla Glass zajišťuje plynulé a přesné klepání, posouvání a rolování, zatímco jeho podsvícená klávesnice dále vylepšuje přítomnost numerického bloku.

Tyto nové 15,6" Chromebooky jsou navíc vybaveny nejlepší konektivitou ve své třídě díky dvěma portům USB 3.2 Gen 2 Type-C (jeden na každé straně) pro přenos dat, napájení a sdílení obrazu a zvuku na externích displejích. Připojují se také bezdrátově pomocí Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a jsou vybaveny rozhraním HDMI i čtečkou karet microSD.

Acer Chromebook 514 - prémiový design, osmijádrový procesor MediaTek Kompanio 828
Acer Chromebook 514 má ultrapřenosný design s nejnovějšími technologiemi, které podporují efektivní a svižný výkon. Chromebook je poháněn osmijádrovým procesorem MediaTek Kompanio 828 a zvládá vše od streamování zábavy až po multitasking aplikací a tvorbu obsahu. Poskytuje celodenní, až 15 hodinovou výdrž baterie a lze jej rychle nabít až na 50 % kapacity této baterie za pouhých 30 minut.

Elegantní zařízení váží pouhých 1,3 kg a je tenké pouhých 16,85 mm, takže je dostatečně kompaktní, abyste si ho mohli vzít kamkoli s sebou. Stylový hliníkový horní kryt poskytuje ochranu proti promáčknutí, zatímco touchpad ze skla Corning Gorilla Glass zajišťuje plynulé ovládání. Čtrnáctipalcový matný displej Chromebooku (volitelně multidotykový) má úzké rámečky, které zvýrazňují obraz, zatímco další funkce, jako je DTS Audio, podsvícená klávesnice a porty USB-C dělají z Acer Chromebook 514 všestranně výkonný počítač.

Acer Chromebook Spin 314: cenově dostupný 14" Chromebook s touchpadem OceanGlass
Acer Chromebook Spin 314 (CP314-1H/N) je vybaven jedinečným ekologickým touchpadem OceanGlass vyrobeným výhradně z plastového odpadu, který byl recyklován do textury připomínající sklo a poskytuje tak elegantní a citlivou hmatovou odezvu. Tento Chromebook, který přispívá ke snížení množství plastů unášených oceánem, je také vybaven nejnovějšími procesory Intel, až 14" dotykovým Full HD IPS displejem úzkými 6mm rámečky a 10hodinovou výdrží na baterii, což z něj dělá dobrou volbu pro studenty.

Nový Chromebook je také vybaven širokou škálou možností připojení, například portem USB 3.2 typu C, dvěma porty USB 3.2 typu A, portem HDMI, čtečkou karet MicroSD a technologiemi Wi-Fi 6 a 2x2 MU-MIMO pro vyšší rychlost bezdrátového připojení.

Chrome OS, Chrome Enterprise a podpora aplikací
Notebooky Acer Chromebook Enterprise poskytují zaměstnancům moderní prostředí a zařízení, která jsou rychlá, mají integrované zabezpečení, rychle se nasazují a snižují celkové náklady na vlastnictví. Zařízení Acer Chromebook s aktualizací Chrome Enterprise Upgrade odemykají integrované možnosti systému Chrome OS a umožňují IT oddělení bezpečně a efektivně nasadit, organizovat a řídit cloudové pracovníky odkudkoli.

Všechny nové Chromebooky Acer podporují aplikace prostřednictvím služby Google Play a webové aplikace, takže uživatelé budou mít přístup ke všem oblíbeným aplikacím pro produktivitu, kreativitu a další.

Cena a dostupnost

  • Acer Chromebook Spin 514 (CP514-2H) bude v oblasti EMEA K dispozici v říjnu za cenu od 799 €.
  • Acer Chromebook Enterprise Spin 514 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 1 049 €.
  • Acer Chromebook 515 (CB515-1W/T) bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 499 €.
  • Acer Chromebook Enterprise 515 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 799 €.
  • Acer Chromebook 514 (CB514-2H/T) bude v oblasti EMEA k dispozici v listopadu za cenu od 399 €.
  • Acer Chromebook Spin 314 (CB314-1H/N) bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 449 €.
Tiskové zprávy

Diskuse