Acer rozšiřuje řadu ekologických produktů Vero z recyklovaných plastů

21. 10. 2021 14:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer uvedla na trh řadu ekologických počítačů Vero včetně notebooku Acer Aspire Vero pro běžné uživatele a notebooku Acer TravelMate Vero pro firemní uživatele. Zařízení řady Vero, od počítačů až po periferní zařízení, sdílejí určité ekologické zásady, jako je používání recyklovaného plastu (PCR) a dodávání v recyklovatelných obalech. Vzhledem k tomu, že se udržitelnost netýká pouze toho, jak je produkt vyroben, ale i toho, co se z něj stane, byla zařízení Acer Vero také navržena tak, aby se dala snadno rozebrat, což zjednodušuje proces oprav nebo aktualizací a v konečném důsledku prodlužuje životnost zařízení.

Acer rozšiřuje řadu ekologických produktů Vero z recyklovaných plastů
 • Společnost Acer představila řadu ekologických Vero, které využívají recyklované plasty (PCR) a recyklovatelné obaly
 • Acer Aspire Vero je ekologický a upgradovatelný notebook, který je prvním krokem společnosti Acer na cestě k průkopnictví ekologických počítačů, které využívají PCR plasty v celém šasi
 • Acer TravelMate Vero je pracovní notebook, který kombinuje ekologický design Vero s procesory Intel Core i7 11. generace
 • Acer Veriton Vero je miniaturní a moderní stolní počítač navržený tak, aby poskytoval výkon na komerční úrovni v kompaktním balení, které lze rozsáhle přizpůsobit vašim potřebám
 • Acer Vero BR277 je Full HD monitor, který se může pochlubit ekologickými certifikáty ENERGY STAR, TCO a EPEAT
 • Byla také představena řada příslušenství Vero, jako jsou myši, podložky pod myš a pouzdra na notebooky

Acer Aspire Vero – zelený notebook
Počítač Acer Aspire Vero (AV15-51) je více než jen stylový počítač, který je hmatatelným projevem snahy společnosti Acer o udržitelnější provoz. Jeho šasi se skládá z 30 % z recyklovaných plastů, což při výrobě této části snižuje emise CO2 o 21 %. Také klávesy obsahují 50 % PCR plastu a oceněný 100% recyklovatelný obal notebooku Aspire Vero lze znovu použít jako stojan pro notebook. Tento promyšlený design pomáhá eliminovat zbytečný odpad tím, že umožňuje snadnou demontáž, opravu, upgrade a recyklaci počítače nebo jeho součástí. Díky tomu, že na něm běží nově vydaný operační systém Windows 11, se také neuvěřitelně snadno používá.

Tento ekologický počítač s 15,6" Full HD IPS displejem, který je z 99 % recyklovatelný, je poháněn procesory Intel Core 11. generace a grafikou Intel Iris Xe, takže se uživatelé mohou spolehnout na prvotřídní výkon a produktivitu, když ji potřebují. Při práci na méně náročných úlohách dává nový software Acer VeroSense uživatelům možnost zvolit režim používání, který byl optimalizován pro energetickou efektivitu a delší výdrž baterie. Funkce, jako je Wi-Fi 6, port USB typu C a dva porty USB typu A, zajišťují spolehlivější používání, zatímco Acer TrueHarmony a Acer PurifiedVoice s AI redukcí šumu umožňují křišťálově čisté konferenční hovory.

Uživatelé, kteří chtějí být zcela ekologičtí, mohou kompletní ekologickou sadu Vero doplnit o myš Macaron Vero Mouse (AMR020), podložka pod myš Vero Mousepad (AMP120/AMP121) a pouzdro Vero Sleeve (ABG131/ABG132).

Acer TravelMate Vero – zelený notebook
Acer TravelMate Vero (TMV15-51) je ekologický pracovní notebook určený pro organizace, které prosazují trvale udržitelné postupy. Je vybaven procesorem až Intel Core i7 11. generace, 16 GB paměti DDR4 a 1TB SSD, což je více než dostačující pro rozsáhlé produktivní úlohy. Tento výkon je navíc podpořen bezpečnostními funkcemi. Diskrétní TPM čip poskytuje zabezpečení a možnost správy na podnikové úrovni, zatímco slot pro zámek Kensington zajišťuje fyzickou ochranu důležitých dat. TravelMate Vero je také dodáván s Acer ProShield Plus, komplexním bezpečnostním řešením, které zahrnuje funkce, jako je šifrování a dešifrování a biometrická autentizační opatření integrovaná do systému Windows 11 Pro.

Tato verze notebooku TravelMate Vero umožňuje firmám přizpůsobit logo startu notebooku, což je pro velké i malé firmy důležitá součást budování značky. To je možné díky funkcím dostupným v systému Acer Commercial BIOS, který rovněž umožňuje uzamknout systém BIOS nebo vrátit zpět jeho nastavení, aktualizovat jej i na jiné platformě než Windows a využít ověření CHIPSEC pro další zvýšení zabezpečení systému.

Počítač TravelMate Vero, který je součástí řady ekologických počítačů Vero, obsahuje 30 % plastů z PCR v celém šasi a je navržen tak, aby jej bylo možné snadno opravit nebo upgradovat. Dodává se ve 100% recyklovatelném obalu. 

Acer Veriton Vero Mini – zelený stolní počítač
Acer Veriton Vero Mini (VVN4690G) je ekologický minipočítač navržený tak, aby poskytoval výkon na podnikové úrovni v kompaktní a přizpůsobitelné věžovité konstrukci a byl pro uživatele dokonalým zařízením pro jejich jedinečnou pracovní situaci. Kromě řady portů USB a výstupů na monitor, včetně portu USB 3.2 Gen 2 Type-C, který umožňuje současný vysokorychlostní přenos dat a nabíjení, mohou uživatelé využít spoustu možností připojení díky rychlé a stabilní Wi-Fi 6 (802.11ax) nebo Wi-Fi 6E (802.11ax). Zařízení bude vybaveno novou generací procesorů Intel Core vPro a díky speciální sadě nástrojů pro správu, jako jsou Acer Office Manager a Acer Control Center, mohou IT pracovníci hladce spravovat celou flotilu těchto počítačů ve firmě.

Větraná skříň počítače Veriton Vero Mini se skládá z 25 % z recyklovaného plastu a tento ekologický minipočítač se dodává ve 100% recyklovatelné krabici.

Acer Vero BR277 – zelený monitor
Monitor Acer Vero BR277 je odrazem závazku společnosti Acer k ochraně životního prostředí. Jde ekologickým Full HD monitor s krytem vyrobeným z více než 50 % z recyklovaného plastu. Získal ekologické certifikáty ENERGY STAR, TCO a EPEAT. Jeho další prioritou je pohodlí: monitor je umístěn na stojanu Acer Ergostand, který uživatelům umožňuje jeho naklánění, otáčení, výškovou nastavitelnost a otáčení, dokud není dosaženo ideálního pozorovacího úhlu. Také je vybaven sadou technologií Acer VisionCare, která pomáhá snižovat namáhání očí. Displej monitoru ComfyView je vybaven panelem s matným povrchem a technologií zabraňující blikání, který lze ztlumit na 15 % jasu, což je výrazně méně než u mnoha jiných monitorů na trhu. Také využívá technologii Acer BlueLightShield, která snižuje množství modrého světla, jemuž jsou uživatelé vystaveni. Navíc je monitor dodáván ve 100% recyklovatelném obalu.

Acer Earthion
Platforma Earthion, která je vyvrcholením více než desetiletého úsilí společnosti Acer v oblasti udržitelnosti, spojuje silné stránky společnosti, jejích partnerů v dodavatelském řetězci, zaměstnanců a spotřebitelů (kanálů) s cílem řešit ekologické problémy pomocí inovativních řešení. K dnešnímu dni skupina Acer, včetně svých celosvětových provozů a dceřiných společností, úspěšně dosáhla svého cíle snížit emise uhlíku do roku 2020 o 60 % na celém světě. Jako člen RE100 nyní společnost Acer činí opatření, aby do roku 2035 získávala veškerou energii z obnovitelných zdrojů.

Cena a dostupnost

 • Acer Aspire Vero (AV15-51) je v oblasti EMEA k dispozici již nyní za cenu od 799 €.
 • Acer TravelMate Vero (TMV15-51) bude v oblasti EMEA k dispozici v první čtvrtletí 2022 za cenu od 919 €.
 • Monitor Acer Vero BR277 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu 2022 za cenu od 299 €.
 • Myš Macaron Vero Mouse (AMR020) bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru 2022 za cenu od 24,90 €.
 • Podložka pod myš Vero Mousepad (AMP120/AMP121) bude v oblasti EMEA dispozici v únoru 2022 za cenu od 19,90 €.
 • Pouzdro Vero Ecosleeve (ABG131/ABG132) bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru 2022 za cenu od 24,90 €.
Tiskové zprávy

Diskuse