Acer notebooky s procesory AMD Ryzen 5000 a GPU NVIDIA GeForce RTX 30

13. 1. 2021 17:50    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer představila nové herní notebooky Nitro 5 a notebooky Aspire 5 a 7 poháněné mobilními procesory AMD Ryzen 5000 . Tyto nové rychlé mobilní procesory od AMD poskytují vysoký a efektivní výkon pro notebooky. Až osm jader procesorového výkonu je v nich kombinováno s nízkou spotřebou a vysokou datovou propustností, takže jsou ideální volbou pro nové notebooky Nitro a Aspire.

Acer notebooky s procesory AMD Ryzen 5000 a GPU NVIDIA GeForce RTX 30
  • Řada herních notebooků Nitro 5 získává výrazný upgrade přidáním konfigurací s mobilním procesorem až AMD Ryzen 9 5900 HX a grafiky až notebooková NVIDIA GeForce RTX 3080
  • Nové notebooky Nitro 5 jsou k dispozici s 15,6" nebo 17,3" displeji s rozlišením QHD a obnovovací frekvencí 165 Hz nebo rozlišením Full HD s obnovovací frekvencí až 360 Hz a dobou odezvy 3 ms2.
  • Notebooky Aspire 7 jsou nyní vybaveny novými mobilními procesory AMD Ryzen 5000 v kombinaci s grafikami NVIDIA GeForce GTX 1650 v elegantním decentním designu.
  • Aspire 5 je tenký, a přesto výkonný notebook nabízející nové mobilní procesory AMD Ryzen 5000 a grafiky AMD Radeon.

Notebookové grafické procesory NVIDIA GeForce RTX 30, které využívají architekturu NVIDIA Ampere, až dvojnásobně zvyšují energetickou efektivitu, dramaticky zvyšují výkon a přichází s technologiemi Max-Q třetí generace pro tenké a lehké konstrukce. Notebookové grafické procesory GeForce RTX 30 přinášejí ohromující zážitky z hraní s ray-tracingem ve hře Cyberpunk 2077 a dalších špičkových herních titulech, a umožňují tvůrcům vytvářet neuvěřitelný obsah se stovkami aplikací akcelerovaných pomocí GPU.

Acer Nitro 5 je řada krásně vyvážených notebooků určených pro příležitostné hráče, kteří jsou připraveni na něco lepšího. Tato zařízení byla pečlivě navržena tak, aby vyhovovala potřebám všech počítačových nadšenců, ať už jde o objevování světů stále rozšiřující se nabídky herních titulů nebo úpravu herních videí.

Acer Aspire 5 a Aspire 7 jsou klasické notebooky se střídmým designem. Jsou ideální pro běžnější uživatele, kterým záleží zejména na výkonu, kvalitě displeje, hmotnosti a výdrži na baterii. U řady Aspire jde o to poskytnout uživatelům vše potřebně pro vyjádření sebe sama a svých vášní.

Acer Nitro 5 – Vstupte do hry

Populární řada herních notebooků Nitro 5 od Aceru získává výrazný upgrade přidáním konfigurací s mobilním procesorem až AMD Ryzen 9 5900 HX a grafickou kartou až notebookovou NVIDIA GeForce RTX 3080, což je mimořádně výkonná kombinace ideální pro herní nadšence. Toto výkonné CPU/GPU kombo podtrhuje dvojice slotů pro M.2 PCIe nebo SATA SSD (podpora až 2TB NVMe SSD/2TB HDD)1, až 32 GB paměti DDR4 3200 RAM1 a rychlá síťová konektivita prostřednictvím Killer E2600 a Wi-Fi 6. Pro hráče, kteří chtějí za své peníze dostat maximum, je notebook Nitro 5 vybaven všemi klíčovými prvky nezbytnými pro herní zážitky bez kompromisů.

Nové notebooky Nitro 5 jsou k dispozici s 15,6" nebo 17,3" displejem s rozlišením QHD a obnovovací frekvencí 165 Hz, nebo Full HD a obnovovací frekvencí až 360 Hz. Díky 3ms době odezvy je obraz čistý, s minimem „duchů“. Uživatelé se mohou spolehnout na jasné a přesné barvy díky panelu s jasem až 300 nitů a 100% pokrytím barevného prostoru sRGB. Díky rámečkům úzkým pouhých 7,02 mm1 se také zvětšil poměr velikosti obrazovky k tělu notebooku na 80 %, takže je Nitro 5 ještě atraktivnější.

Díky dvojici ventilátorů, technologii Acer CoolBoost a čtyřem strategicky umístěným otvorům pro výdech vzduchu je Nitro 5 neustále v chladu. CoolBoost sleduje rychlost otáček ventilátoru a v případě potřeby ji zvyšuje, aby byl optimalizován celkový výkon. Uživatelé mohou monitorovat a spravovat systém v reálném čase pomocí NitroSense, což jim poskytuje kontrolu nad teplotami, rychlostí otáčení lopatek ventilátoru a dalšími parametry.

Acer Aspire 7 – Vysoký výkon a tenká konstrukce pro náročné uživatele na cestách

Nové modely Aspire 7 jsou vybaveny novým výkonným mobilním procesorem AMD Ryzen 5000 kombinovaným s grafikou NVIDIA GeForce GTX 16501, takže jsou ideální náročné profesionály i nadšence. Elegantní decentní design Aspire 7 osloví ty, kteří upřednostňují střídmý vzhled, a to zejména při práci na cestách nebo v kanceláři klienta.

Všechen tento výkon se vešel do těla s hmotností pouhých 2,15 kg, které je díky tomu natolik snadno přenosné, aby bylo na notebooku možné pracovat na cestách, a to bez kompromisů ve výkonu. Díky až 32 GB paměti DDR41 a až 1TB PCIe SSD1 jde o výkonný stroj, který si poradí s jakoukoli výzvou.

Je také vybaven nejnovější konektivitou s rozhraním USB-C pro superrychlé přenosy dat rychlostí až 5 Gb/s. Dvoupásmová Wi-Fi 6 (802.11ax) zlepšuje průměrnou propustnost sítě až třikrát 2 a ve srovnání s Wi-Fi 5 (802.11ac) snižuje latenci až o 75 % .

Do jeho tenkého těla se vešel 15,6" Full HD displej s úzkými rámečky, což zvětšuje poměr velikosti obrazovky vůči tělu o 81,61 %. Technologie Acer Color Intelligence a Acer ExaColor spolupracují a zajišťují vysoce přesný obraz. Acer Color Intelligence zase poskytuje brilantnější a živější zobrazení s nižší zátěží procesoru. Dynamicky upravuje gamu a sytost v reálném čase, optimalizuje barvy a jas obrazu bez ořezávání nebo přesycení.

Jeho chlazení nabízí několik režimů, což zajišťuje, že notebook běží tiše a při nízkých teplotách. Po jedinému stisku kombinace kláves „Fn+F“ lze otáčky ventilátoru přepínat mezi tichým , normálním nebo výkonným chodem.

Acer Aspire 5 – Dostupný výkon pro práci s více aplikacemi najednou

Nejnovější Aspire 5 je také osazen novými výkonnými procesory AMD Ryzen 5000, grafikou AMD Radeon RX 6401, 24 GB paměti RAM a až 1TB M.2 PCIe SSD NVMe1 nebo až 2TB HDD1. Amatérští bloggeři, fotografové a studenti, kteří hledají cenově dostupné, ale výkonné zařízení, zjistí, že má Aspire 5 vše, co jim pomůže v jejich práci, aby mohli rychle a efektivně zvládnout i více úkolů najednou.

Tenký profil (tloušťka pouhých 17,95 mm) a pískovaný hliníkový kryt mu dodávají elegantní leštěný vzhled. 15,6" Full HD IPS displej obklopují úzké rámečky a nechybí mu ani technologie Acer BlueLightShield, která snižuje míru vyzařování potenciálně škodlivého modrého světla.

Stejně jako Aspire 7 nabízí nejnovější možnosti připojení díky portu USB-C pro superrychlé přenosy dat, dvoupásmové Wi-Fi 6 (802.11ax)3 a designu chlazení s několika režimy.

Cena a dostupnost

  • 15,6" Acer Nitro 5 (AN515-45) bude v oblasti EMEA (v základní konfiguraci s mobilním procesorem AMD Ryzen 7, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3060 a 512GB SSD) k dispozici v únoru za cenu od 1 299 €.
  • 17,3" Acer Nitro 5 (AN517-41) bude v oblasti EMEA (v základní konfiguraci s mobilním procesorem AMD Ryzen 7, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3060 a 512GB SSD) k dispozici v únoru za cenu od 1 299 €.
  • Acer Aspire 7 (A715-42G) bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru za cenu od 899 €.
  • Acer Aspire 5 (A515-45) bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru za cenu od 699 €.
Tiskové zprávy

Diskuse