Herní notebooky Acer Predator Triton 300, Predator Helios 300 a Nitro 5 s Intel Core H 11. gen.

12. 5. 2021 18:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer představila inovované oblíbené modely herních notebooků Predator Triton 300, Predator Helios 300 a Nitro 5. Všechny byly aktualizovány, aby využívaly výhod nejnovějších procesorů Nvidia Intel® Core™ H 11. generace a grafických karet NVIDIA GeForce RTX 30, včetně nových GeForce RTX 3050 a GeForce RTX 3050 Ti. Kromě řady jiných inovací byly vylepšeny i displeje, aby si uživatelé mohli co nejvíce vychutnat navýšení výkonu.

Herní notebooky Acer Predator Triton 300, Predator Helios 300 a Nitro 5 s Intel Core H 11. gen.
  • Společnost Acer představila notebooky Predator Triton 300, Predator Helios 300 a Nitro 5 s novými procesory Intel® Core™ H 11. generace a notebookovými grafickými kartami NVIDIA® GeForce RTX™ 30, mezi které patří GeForce RTX 3050 a GeForce RTX 3050 Ti
  • Predator Triton 300 je výkonný notebook připravený na budoucnost, nabízí 360Hz Full HD nebo 165Hz QHD displej a má mimořádně snadno přenosné celokovové tělo
  • Predator Helios 300 je bestie mezi herními notebooky, nabízí 360Hz Full HD nebo 165Hz QHD displej a ventilátor Acer AeroBlade™ 3D s 89 ultratenkými kovovými lopatkami
  • Acer Nitro 5 je dokonalý notebook pro ty, kdo chtějí začít hrát, nyní s až 165Hz QHD displejem a až 1TB SSD v režimu RAID 0 pro ještě rychlejší načítání her i ostatních aplikací

„Dnes představené nové procesory jsou pro nás stejně vzrušující jako pro uživatele, protože nám umožňují posunout možnosti chlazení u našich zařízení dále než kdykoli předtím,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, Acer Inc. „Na povrch se nyní dostává spousta zajímavých technologií a my jsme schopni nabídnout skvěle vyladěné stroje pro hráče všech úrovní. Ať už jste ostřílený profesionál, nebo investujete do svého prvního herního notebooku, právě teď je ta správná doba.“

„S procesory Intel Core řady H 11. generace mohou inovátoři, jako je Acer, přinášet neuvěřitelné herní zážitky, a to díky nové architektuře, která umožňuje dosažení frekvence až 5 GHz, má novou sběrnici PCIe 4.0 pro nejrychlejší přístup ke grafice a úložišti a bleskurychlou konektivitu založenou na nejnovějších technologiích Wi-Fi 6E a Thunderbolt 4,“ řekl Ran Senderovitz, viceprezident a generální ředitel skupiny mobilních produktů společnosti Intel.

Predator Triton 300

Predator Triton 300 (PT315-53) má tloušťku pouhých 19,9 mm, takže se uživatelům pohodlně vejde do batohu nebo aktovky. V celokovovém šasi notebooku se ukrývá procesor Intel Core řady H 11. generace s taktem až 4,6 GHz, až notebooková grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 a až 32 GB paměti DDR4, takže je více než schopen zvládnout i nejnovější hry. Uživatelé mají na výběr, zda tento výkon nasměrují jedním ze dvou směrů: ti, kteří chtějí, aby jejich hry ožily, se mohou rozhodnout pro QHD panel s obnovovací frekvencí 165 Hz, zatímco ti, kteří hledají všechny možné výhody, mohou zvolit bleskurychlý Full HD panel s obnovovací frekvencí 360 Hz. A k tomu všemu 3 ms odezva s Overdrive zajišťuje, že se notebook pojede na plné obrátky s plynulým obrazem bez rozmazání.

Notebook využívá dva ventilátory, které udržují vše v chodu i při náročném hraní, přičemž jeden z nich je nejnovější ventilátor AeroBlade™ 3D 5. generace. Tyto na míru navržené ventilátory využívají osmdesát devět kovových lopatek s tloušťkou 0,08 mm a bionickou konstrukci konce lopatky, která umožňuje větší nasávání vzduchu s minimálními turbulencemi, což má za následek o 55 % lepší průtok vzduchu než u plastového ventilátoru . Další posun v oblasti chlazení umožňují samostatné heatpipe pro procesor i grafiku a strategicky umístěné nasávací a výdechové otvory, které pomáhají maximalizovat účinnost chlazení, což v konečném důsledku vede ke zvýšení výkonu.

Čtyřzónové RGB podsvícení umožňuje každému uživateli dodat notebooku osobní styl, zatímco barevné krytky kláves WASD a šipek pomáhají k jasné identifikaci těchto pohybových kláves. Zvuk DTS® X:Ultra promění libovolný pár sluchátek nebo reproduktorů v 360° prostorový audio systém, který pomůže jasně identifikovat i pohyby vašich protivníků, nebo propůjčí vaší oblíbené hudbě a filmům realistický prostorový zvuk. Ethernet Intel® Killer™ E2600G, Intel™ Wi-Fi 6 AX1650i a Control Center 2.0 umožňují snížit latenci a řada portů poskytuje hráčům spoustu možností. Díky HDMI 2.1 pro připojení k externímu displeji, dvojici portů USB 3.2 Gen1, jednomu portu USB 3.2 Gen2, portu Mini DisplayPort 1.4 a portu USB-C (Thunderbolt™ 4) jsou možnosti periferií téměř nekonečné.

Predator Helios 300

Nový Predator Helios 300 je vybaven vším, co hráči potřebují k pokoření konkurence. Ať už jde o nejnovější procesory Intel Core řady H 11. generace, notebookovou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070 nebo o až 32 GB operační paměti DDR4. Všechen tento výkon chladí ventilátor Acer AeroBlade™ 3D 5. generace, speciálně navržený ventilátor s osmdesáti devíti kovovými lopatkami o tloušťce 0,8 mm, které generují o 55 % větší průtok vzduchu než plastový ventilátor2. Sedmnáctipalcový model je dále vybaven koncepcí Vortex Flow Design od společnosti Acer, což je strategicky uspořádané uspořádání chlazení navržené tak, aby vytvářelo aerodynamické proudy, které zlepšují chlazení procesoru a grafiky, navíc snižují teplotu povrchu šasi.

Tento výkon lze využít pro dvě možnosti zobrazení: na bleskově rychlém 360Hz Full HD panelu nebo na skutečně krásném 165Hz QHD panelu. Oba se mohou pochlubit 3ms Overdrive1 odezvou, takže nakopnutí obou panelů pro zařazení vyšší rychlosti je plynulým zážitkem s minimálním ghostingem. Vylepšena byla i klávesnice vybavená 4 zónami RGB podsvitu a průhlednými konkávními krytkami na klávesách WASD. Od standardní klávesnice se tento notebook liší také klávesou Turbo pro okamžité přetaktování a klávesou PredatorSense™, která otevírá vlastní obslužnou aplikaci Predator pro monitorování nebo přetaktování systému, přizpůsobení všech RGB prvků a další funkce.

Notebook je vybaven ethernetovým řadičem Intel® Killer™ E2600, adaptérem Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650i a softwarem Control Center 2.0 pro nízké latence a spolehlivější připojení. Nechybí ani podpora technologie DTS:X Ultra. Notebook také nabízí spoustu portů USB 3.2 a neuvěřitelně rychlý USB-C s rozhraním Thunderbolt™ 4 a podporou DisplayPort i napájení notebooku. Nechybí ani port HDMI 2.1, který hráčům umožňuje snadné připojení k externímu monitoru. K dispozici mají i 2TB pevný disk, který jim poskytuje dostatek prostoru pro všechny hry.

Acer Nitro 5

Tato generace notebooku Nitro 5 poskytuje pořádný výkon, protože se může pochlubit nejnovějším procesorem Intel Core řady H 11. generace, grafikouNVIDIA GeForce RTX 3070 a 32 GB operační paměti DDR4. Tyto výkonné komponenty doplňuje 15,6" (AN515-57) nebo 17,3" (AN517-54) QHD IPS3 displej s obnovovací frekvencí 165 Hz a dobou odezvy 3 ms1, zatímco 80% poměr obrazovky k tělu umožňuje hráčům sledovat více akce a s rámečky zabírajícími méně prostoru. Kromě vysoké rychlosti poskytuje Nitro 5 také velké úložiště: dvojice disků M.2 PCIe/SATA SSD1 nabízí kapacitu až 1 TB v režimu RAID 0 nebo až 2 TB s HDD, takže hráči budou mít po ruce všechny své hry, filmy a streamované záznamy.

O co nejchladnější chod hardwaru se stará technologie Acer Coolboost™ - dva ventilátory společně se strategicky umístěným přívodem vzduchu a výdechem se čtyřmi otvory. Tato technologie umožňuje v porovnání s automatickým režimem zvýšit rychlost ventilátoru o 10 % a tím o 9 % zvýšit výkon chlazení procesoru/grafiky. Pro situace, kdy není potřeba tolik výkonu, poskytuje uživatelům software NitroSense spouštěný speciální klávesou možnost sledovat výkon systému, vybírat z přednastavených režimů chlazení nebo si přizpůsobit vlastní. Navíc tak získají přístup k řadě dalších úprav systémových nastavení, jako je například LCD Overdrive nebo šest různých zvukových režimů Acer TrueHarmony™.

Acer Nitro 5 je doplněn několika zábavnými funkcemi a praktickými prvky. Nechybí čtyřzónové RGB1 podsvícení klávesnice s 1,6mm zdvihem každé klávesy a celočerný touchpad Precision Touchpad. Notebook je také vybaven řadou možností připojení, jako jsou porty RJ45 a HDMI 2.1, porty USB 3.2 Gen2, dva porty USB 3.2 Gen1 a port USB Type-C™ (Thunderbolt™ 4). Poslední drobností je přesunutí napájecího konektoru na zadní stranu, aby notebook působil čistším a přehlednějším dojmem.

Cena dostupnost

  • 15,6" Predator Helios 300 (PH315-54) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1699 €.
  • 17,3" Predator Helios 300 (PH317-55) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1799 €.
  • Predator Triton 300 (PT315-53) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1 499 €.
  • 15,6" Acer Nitro 5 (AN515-57) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 999 €.
  • 17,3" Acer Nitro 5 (AN517-54) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1 299 €.
Tiskové zprávy

Diskuse