Alienware představuje notebook s procesorem AMD Ryzen

9. 4. 2021 15:29    Rubrika: Tiskové zprávy

Alienware začíná společně s AMD psát novou kapitolu a představuje přepracovaný notebook Alienware m15 Ryzen Edition R5. Novinkou je také herní Dell G15 Ryzen Edition; oba jsou vybavené mobilní grafikou NVIDIA GeForce RTX 30 Series. Současně Dell představuje i novou řadu herních monitorů Dell Gaming.

Alienware představuje notebook s procesorem AMD Ryzen

Alienware m15 Ryzen Edition R5

Bezkonkurenční displej, vysoký výkon a stylový design: Alienware m15 Ryzen Edition R5 nabízí celou svatou trojici mobilního hraní ve formě špičkových technologií a nových designových prvků. Nabízí nejrychlejší displeje, jaké kdy Alienware na 15“ strojích nabídl. Hráči si mohou zvolit z různých typů panelů až po QHD 240 Hz nebo FHD 360 Hz pro naprosto plynulý obraz. A jako první notebook Alienware založený na designu Legend 2.0 vtáhne hráče do dění díky nové vychytávce Dark Core, která ztmavuje odstín vnitřní barvy, aby je při hraní nic zbytečně nerozptylovalo.

Pod atraktivní kapotou se nachází mimořádně výkonné technologie:

  • Mobilní procesory AMD Ryzen 5000 řady H a notebooková grafika NVIDIA GeForce RTX řady 30.
  • Uživatelsky rozšiřitelná paměť DDR4 o taktu 3200 MHz, která je v 15“ notebooku Alienware užitá poprvé.

Nový Alienware je zároveň prvním notebookem značky s novým hedvábně hebkým, vysoce otěruvzdorným nátěrem, který je jednak odolný proti skvrnám, jednak mimořádně příjemný na dotek.

Třešničkou je pak volitelná ultranízká mechanická klávesnice vyvinutá společně s Cherry, která při stisku kláves vyvolává osobitý dojem a umožňuje nastavit RGB podsvícení pro jednotlivé klávesy.

Dell G15 Ryzen Edition

Další herní novinkou je 15“ notebook Dell G15 Ryzen Edition. Zvenčí se může pochlubit novým designem ve štíhlém provedení s displejem s úzkým rámečkem na dvou stranách. Povrch je ošetřený vodou ředitelným nátěrem s nízkým obsahem těkavých látek. Uvnitř nové G15 se nachází ventilační systém inspirovaný stroji Alienware, který maximalizuje průtok vzduchu a zajišťuje tak optimální chlazení a odvod tepla.

Nová výbava přináší komponenty plně připravené na hry, mezi které patří:

  • Procesory AMD Ryzen 5000, mobilní grafika NVIDIA GeForce RTX řady 30 a uživatelsky rozšiřitelná paměť typu DDR4 s taktem 3200 Mhz.
  • Funkční klávesa „Game Shift“, kterou nemají žádné jiné notebooky než řada G, a která okamžitě zvyšuje výkon chlazení při náročných hrách.
  • 120Hz nebo 165Hz displeje, k nimž později na jaře 2021 přibyde i 360Hz panel, všechny v provedení s nízkým vyzařováním modrého světla.

Vedle modelu Dell G15 Ryzen Edition přijde na trh také nový Dell G15 s procesory Intel Core 10. generace.

Tiskové zprávy

Diskuse