ASUS představuje na CES 2021 nejnovější řady ZenBook a Tilting ScreenPad Plus

14. 1. 2021 18:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ASUS uvádí své nejnovější notebooky prémiové řady ZenBook, v čele s 15,6palcovým ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582) a 14palcovým ZenBook Duo 14 (UX482), které vyhrály prestižní ocenění 2021 CES Innovation Ocenění. Tyto nové modely se dvěma obrazovkami představují světu výklopný ASUS ScreenPad Plus, sekundární dotykovou obrazovku s plnou šířkou a novým mechanismem automatického náklonu, který zlepšuje čitelnost, podporuje chlazení a umožňuje bezproblémovou spolupráci s hlavním displejem pro snadný multitasking a kreativní činnosti.

ASUS představuje na CES 2021 nejnovější řady ZenBook a Tilting ScreenPad Plus
  • Tilting ScreenPad Plus: 14 "a 12,6" sekundární dotykové obrazovky plné šířky s mechanismem automatického naklápěn a softwarem ScreenXpert 2 s novým kreativním nástrojem Control Panel
  • ZenBook Pro Duo 15 OLED: 4K OLED HDR NanoEdge displej; 14" výklopný ScreenPad Plus; Intel Core i9; laptop GPU NVIDIA GeForce nové generace
  • ZenBook Duo 14: 14" FHD NanoEdge displej, 12,6" výklopný ScreenPad Plus, procesor Intel Core 11. generace v menším provedení pro snadnou přenositelnost
  • Nové modely ZenBook s jednou obrazovkou: Zcela nový ultrapřenosný 13,3" ZenBook 13 OLED (UX325) a konvertibilní 15,6" ZenBook Flip 15 (UX564)

ZenBook Pro Duo 15 OLED poskytuje špičkový výkon a jeho nejvyšší verze je vybavena procesorem Intel Core i9 10. generace. Notebook je vybaven laptop grafickou kartou NVIDIA GeForce nové generace a využívá všech předností, které tvůrcům nabízí NVIDIA Studio.

ZenBook Duo 14 nabízí mnoho výhod a funkcí svého většího sourozence, ale díky svému 12,6palcovému ScreenPad Plus a kompaktnějšímu tvaru se zaměřuje na maximální mobilitu. Lehký ZenBook Duo 14 je pouhých 16,9 mm tenký, je poháněn procesory Intel Core 11. generace a nabízí až 17 hodin výdrže baterie pro celodenní práci nebo zábavu bez nabíjení.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme byli prvním prodejcem notebooků, který v roce 2019 představil světu notebooky se dvěma obrazovkami – ZenBook Duo / Pro Duo. Naší prioritou bylo udržet si vedoucí postavení v segmentu duálních obrazovek a aplikovat získané zkušenosti a novinky u druhé generace řady ZenBook Duo.

Naši inženýři vylepšili tepelnou kapacitu a výdrž baterie, a to i přesto, že přidali nejnovější procesor Intel 11. generace společně s ještě výkonnějším GPU. Nové notebooky mohou měnit výkon procesoru tak, aby šetřily výdrž baterie nebo poskytovaly více výkonu v závislosti na potřebách uživatele.

Tuto funkci nazýváme – ASUS Intelligent Performance Technology (AIPT).

U 15,6palcového ZenBook Pro Duo UX582 i nadále používáme OLED panel, protože ohlasy zákazníků na předchozí model UX581 byly velmi dobré. OLED bude novou érou a dalším velkým krokem, který můžete ve vývoji displejů notebooků očekávat,“ – uvedl Benjamin Yeh, generální ředitel ASUS East EMEA pro PC a gaming.

Pro uživatele, kteří dávají přednost notebooku s jednou obrazovkou, jsou atraktivní alternativou nový ultrapřenosný 13,3palcový ZenBook 13 OLED (UX325) a konvertibilní 15,6palcový ZenBook Flip 15 (UX564), které kombinují vysoký výkon a snadnou přenositelnost s elegantním moderním stylingem.

Výklopný ScreenPad Plus

ZenBook Pro Duo 15 OLED a ZenBook Duo 14 představují novou výklopnou konstrukci ScreenPad Plus, která přidává počítačům na cestách nový rozměr. Tato sekundární dotyková obrazovka s plnou šířkou, rozlišením 3840 x 1100 a vyšším jase 400 nitů, se automaticky vyklopí nahoru až o 9,5° (7 ° u ZenBook Duo 14), čímž se sníží odlesky a odrazy pro lepší čitelnost. Díky tomu je práce s hlavním čtyřbokým bezrámovým displejem NanoEdge ještě plynulejší a uživatel má k dispozici nekonečné možnosti optimalizace a personalizace pracovních postupů. Když jsou notebooky umístěny do dodávaného stojánku Duo, nakloněný displej je v úhlu vhodném pro použití stylus a oba displeje podporují nejnovější zařízení s 4096 úrovněmi tlaku, včetně přiloženého pera ASUS Pen .

Vylepšený software Screen Xpert 2, který pohání ScreenPad Plus, obsahuje kolekci nových a aktualizovaných vestavěných aplikací pomáhajících zvyšovat produktivitu, jako je například nová funkce Window Flick, která umožňuje uživatelům jednoduše přesouvat okna mezi displeji. Populární aplikace Task Group má aktualizovaný design, takže uživatelé mohou vidět své skupiny úkolů na první pohled a okamžitě přejít do pracovních režimů spuštěním více aplikací jediným klepnutím.

ScreenXpert 2 také přináší novou vzrušující funkci Control Panel, plně přizpůsobitelnou aplikaci, která způsobí revoluci v kreativních pracovních postupech. Ovládací panely aplikace Control Panel poskytují uživateli přesné a intuitivní ovládání v kreativních aplikacích s intuitivním ovládáním pro nastavení velikosti štětce, sytosti, neprůhlednosti vrstev a mnoho dalších funkcí. Čtyři typy ovládání – ciferník, tlačítko, slider a skrolování – fungují každý jiným způsobem a poskytují přesnou a plynulou kontrolu nad parametry. Control Panel v současnosti pracuje s aplikacemi Adobe Photoshop, Lightroom Classic, Premiere a After Effects a v blízké budoucnosti budou oznámeny další kompatibilní aplikace.

Výkon vlajkové lodi: ZenBook Pro Duo 15 OLED

ZenBook Pro Duo 15 OLED je poháněn až osmijádrovým procesorem Intel Core i9, novou generací NVIDIA GeForce GPU a až 32 GB paměti – to vše si hravě poradí s náročnou prací na dvou displejích, tedy na 14palcovém 4K UHD ScreenPad Plus, jehož vylepšený jas nyní dosahuje hodnoty až 400 nitů, a na hlavním displej. Ultrarychlé úložiště s až 1 TB SSD PCIe 3.0 x4 pomáhá urychlit jakýkoli kreativní proces a optimalizovat produktivitu. ZenBook Pro Duo 15 OLED je jedním z prvních notebooků NVIDIA Studio, který používá laptop grafickou kartu NVIDIA GeForce nové generace.

Pro optimální tepelný výkon využívá notebook nový aktivní aerodynamický systém AAS Plus, závěsný mechanismus ErgoLift a výklopný 14" ScreenPad Plus, což vede ke zvýšení celkového proudění chladicího vzduchu o 36%. Pro snadné připojení příslušenství má ZenBook Pro Duo 15 OLED komplexní vysoce výkonné vstupy a výstupy, včetně dvou ultrarychlých Thunderbolt 3 USB-C portů podporujících rychlost přenosu dat až 40 Gb/s a funkce Power Delivery a DisplayPort. Tyto porty umožňují uživateli připojit další 8K externí displej nebo dva 4K UHD displeje. ZenBook Pro Duo 15 OLED je vybaven také ultrarychlou WiFi 6 (802.11ax) pro až 3x rychlejší bezdrátové připojení než WiFi 5.

Dotykový displej 4K OLED HDR NanoEdge v ZenBook Pro Duo 15 OLED má bezrámový design s tenkým rámečkem a 93% poměrem obrazovky k tělu, což společně maximalizuje využitelnou plochu obrazovky. Brilantní technologie OLED displeje poskytuje ultra živé barvy a sytou černou s kontrastním poměrem 1 000 000:1, což je potvrzeno certifikací VESA DisplayHDR True Black 500. Vynikající přesnost barev pro profesionální grafiky zajišťuje certifikace PANTONE Validated a ZenBook Pro Duo 15 OLED má také výjimečně široký barevný gamut se 100% pokrytím DCI-P3. Certifikace péče o oči TÜV Rheinland zajišťuje nízkou hladinu modrého světla, která chrání oči uživatele během dlouhých chvil vytváření obsahu.

Dokonalá mobilní produktivita: ZenBook Duo 14

ZenBook Duo 14 je poháněn až 11. generací procesoru Intel Core i7 s několika jádry, který je spárován s až 32 GB RAM, což usnadňuje práci na dvou obrazovkách naráz s využitím 12,6palcového displeje ScreenPad Plus a hlavního displeje. Ultrarychlé úložiště s až 1 TB SSD PCIe 3.0 x4 pomáhá urychlit jakýkoli pracovní proces a optimalizovat produktivitu. ZenBook Duo 14 je vybaven také technologií ASUS Intelligent Performance Technology, která inteligentně zvyšuje výkon ve spolupráci s procesory Intel 11. generace: díky režimu Performance si uživatelé mohou užít zvýšení výkonu až o 40 % ve srovnání s podobným standardním notebookem. ZenBook Duo 14 disponuje také tepelným systém AAS Plus, který optimalizuje chladicí výkon a umožňuje dostat stejný výkon do o 3 mm tenčího šasi díky sníženým nároku na vnitřní chladicí prostor.

Ať už si zvolíte dedikovanou grafiku NVIDIA GeForce MX450 nebo integrovanou grafiku Intel Iris Xe, přinese vám ZenBook Duo 14 hedvábně plynulý zážitek při multitaskingu a dostatečný výkon pro úpravy fotografií i videa. Příležitostní tvůrci obsahu si zamilují grafický výkon, který jim ZenBook Duo 14 dokáže poskytnout prakticky kdekoliv.

Pro snadné připojení příslušenství je ZenBook Duo 14 vybaven komplexní sadou vysoce výkonných vstupů a výstupů, včetně dvojice nejnovějších portů USB-C Thunderbolt 4. Tyto porty podporují Power Delivery a DisplayPort a datový tok 40 Gbps umožňuje uživatelům připojit externí 8K displej nebo dva 4K UHD displeje. ZenBook Duo 14 je vybaven také WiFi 6 vylepšenou o technologii ASUS WiFi Master Premium.

Nové modely ZenBook s jednou obrazovkou

Kromě nových modelů se dvěma obrazovkami jsou k dispozici také dva nové modely ZenBook s jednou obrazovkou. ZenBook 13 OLED má 13,9 mm tenké šasi a FHD OLED displej. Váží pouhých 1,14 kg a výdrž jeho baterie činí až 13 hodin , takže je ideální volbou pro ty, kteří vyžadují extrémní přenositelnost.

ZenBook Flip 15 je jeden z nejkompaktnějších 15,6palcových konvertibilních notebooků na světě s dotykovou obrazovkou FHD NanoEdge. Jeho procesor Intel Core H 11. generace a herní grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 zrychlují a zlepšují vaši produktivitu a kreativitu na cestách, díky čemuž je ZenBook Flip 15 dokonalým kreativním partnerem.

DOSTUPNOST A CENY

ASUS Zen Book Pro Duo 15 OLED (UX582), ZenBook Duo 14 (UX482), budou k dispozici v průběhu následujících měsíců v České Republic.e Další informace vám poskytne místní zástupce společnosti ASUS.

Tiskové zprávy

Diskuse