ASUS získal 37 ocenění Red Dot Design Award 2021

26. 4. 2021 18:40    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ASUS získala celkem 37 prestižních ocenění Red Dot Award 2021 za vynikající design svých produktů. Tím překonala vlastní rekord v počtu ocenění Red Dot Award získaných za jediný rok.

ASUS získal 37 ocenění Red Dot Design Award 2021
  • Společnost ASUS získala 37 prestižních ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Product Design, čímž překonala veškeré dosavadní rekordy společnosti v počtu vítězství v jednom ročníku.
  • Oceněny byly produkty ASUS z kategorie notebooků, smartphonů, monitorů, základních desek, grafických karet a herního příslušenství
  • Vítězné produkty vybrala nezávislá porota odborníků na design z celého světa; přihlášeno bylo 7 800 výrobků z celkem 60 zemí.

„Je nám ctí, že porota Red Dot letos opět ocenila design našich produktů. Jsem hrdý na celý tým společnosti ASUS, který za tímto rekordem stojí,“ řekl šéfdesignér společnosti ASUS Mitch Yang. „Design našich výrobků zohledňuje potřeby a preference uživatelů. Od samého začátku tvůrčího procesu se vždy snažíme vytvářet inovativní produkty, které nenechají zákazníky chladnými.“

„Vítězové v kategorii Red Dot Award: Product Design 2021 na nás letos obzvláště zapůsobili. Design jejich výrobků dosahuje výjimečné úrovně z estetického i funkčního hlediska. V tak silném poli konkurentů není snadné získat si porotou a zvítězit. Laureátům chci proto upřímně poblahopřát k jejich úspěchu,“ prohlásil profesor Dr. Peter Zec, zakladatel a generální ředitel cen Red Dot.

Red Dot Award je jednou z největších světových designových soutěží, do níž se zapojuje více než 18 000 „soutěžících“ ve třech kategoriích - Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design a Red Dot Award: Design Concept. Již více než 60 let se každoročně schází renomovaná mezinárodní porota odborníků z celé řady oborů, která vybírá výrobky s nejlepším designem. Hodnocení, které trvá několik dní, se řídí několika kritérii, jako jsou úroveň inovace, funkčnost, formální kvalita, životnost a ergonomie.

Tiskové zprávy

Diskuse