13,3" OLED notebook s odnímatelnou klávesnicí - ASUS Vivobook 13 Slate OLED (T3300)

3. 11. 2021 22:00    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil Vivobook 13 Slate OLED – zařízení typu 2v1 s operačním systémem Windows 11 je prvním 13,3palcovým zařízením s odnímatelnou klávesnicí na světě. Zastane tak funkci více zařízení určených pro práci a zábavu. Vivobook 13 Slate OLED je univerzální osobní společník vybavený dotykovým OLED displejem a čtyřjádrovým procesorem Intel.

13,3" OLED notebook s odnímatelnou klávesnicí - ASUS Vivobook 13 Slate OLED (T3300)
  • Vaše soukromá OLED televize: 13,3" dotykový OLED displej s certifikací Dolby Vision PANTONE Validated; zvuk Dolby Atmos se čtyřmi reproduktory; WiFi 6 s funkcí ASUS WiFi Master
  • Poznamenejte si nebo nakreslete cokoli vás napadne: nový stylus ASUS Pen 2.0; 4096 úrovní přítlaku; čtyři vyměnitelné hroty pera; funkce Bluetooth jediným kliknutím pomocí klávesové zkratky
  • Všestranný počítač: čtyřjádrový procesor Intel s frekvencí 3,3 GHz; magneticky připojitelná klávesnice plné velikosti s velkým touchpadem; podpora aplikace Intel Bridge pro OS Android
  • Kvalitnější videohovory: přední 5Mpx a zadní 13Mpx kamera pro čisté videohovory a skvělé fotografie; AI Noise-Canceling Audio zajistí křišťálově čistý přenos hlasu
  • Exkluzivní umělecké edice: vedle standardního modelu budou na začátku roku 2022 v prodeji dvě exkluzivní umělecké edice

Vivobook 13 Slate OLED nabízí odnímatelnou klávesnicí plné velikosti a pouzdro se stojánkem, který umožňuje sledovat displej v úhlu až 170°. K dispozici je i vysoce přesný stylus ASUS Pen 2.0, který je uložen v praktickém magnetickém držáku, aby byl vždy po ruce. Zařízení je stejně dobře použitelné v režimu na šířku i na výšku, s klávesnicí či bez ní, takže psaní či sledování v jakémkoli úhlu a v jakémkoli prostředí je snadné a pohodlné. „Operační systém Windows 11 uživatelům poskytuje nejlepší produktivitu, bohaté možnosti občasného hraní i zábavy. Vivobook 13 Slate OLED dokáže zastat všechny tyto potřeby a úkoly, a splnit očekávání dnešních uživatelů,“ řekla Nicole Dezenová, viceprezidentka Device Partner Sales společnosti Microsoft.

Už za pár měsíců, na začátku roku 2022, bude Vivobook 13 Slate OLED k dispozici v několika jedinečných edicích včetně dvou uměleckých, vytvořených ve spolupráci s předními moderními umělci Stevenem Harringtonem a Philipem Colbertem. Tyto exkluzivní edice tematicky odrážejí moderní popkulturu a vyjadřují skutečnou individualitu, kterou nový Vivobook od ASUSu představuje.

Vaše osobní OLED televize
Nový Vivobook 13 Slate OLED je mistrem zábavy díky velkému 13,3palcovému dotykovému OLED displeji s technologií Dolby Vision, který dokáže zobrazit 1,07 miliardy barev, čímž zcela překonává běžné tablety. Tento brilantní displej nabízí širokoúhlý poměr stran 16:9, který při sledování filmů a televizních pořadů poskytuje mnohem lepší zážitky ze sledování v porovnání s displeji s poměry stran 16:10 nebo 4:3. Pyšní se také certifikací PANTONE Validated se 100% gamutem DCI-P3 v kino kvalitě pro přesné a živé barvy. Standard DisplayHDR True Black 500 zaručuje skutečně černou barvu. V kombinaci s neuvěřitelným kontrastním poměrem 1 000 000:1 to znamená, že vynikne každý detail, a to i v těch nejtmavších scénách. OLED displej nabízí rychlou dobu odezvy 0,2 milisekundy a výbornou ochranu očí díky přirozeně nižším úrovním modrého světla (až o 70 % nižším než u LCD displeje), garantovanou certifikátem TÜV Rheinland.

Aby byl zážitek ze zábavy kompletní, nechybí ve výbavě výkonný zvukový systém Dolby Atmos se čtyřmi reproduktory, který pomocí inteligentního zesilovače rozezvučí čtyři širokopásmové reproduktory na maximální možnou hlasitost bez zkreslení, tj. až 3,5krát hlasitěji než se standardním zesilovačem. Výsledkem je plný, bohatý a čistý zvuk.

Streamování videí a hraní v cloudu vyžaduje rychlé a stabilní připojení, a proto ultrarychlou WiFi 6 vylepšuje technologie ASUS WiFi Master zajišťující spolehlivé připojení. Majitelé novinky mohou těchto výhod využít na měsíc zdarma díky přibalené kartě Xbox Pass.

Žádný tvůrčí nápad nesmí přijít nazmar
Zábava nemusí být vždy pasivní. I proto Vivobook 13 Slate OLED fandí kreativcům, pro které má připraven citlivý dotykový displej a přesné pero ASUS Pen 2.0. Praktický stylus je zcela kompatibilní s protokolem Microsoft Pen 2.0. Stačí jej vyjmout z magnetického držáku a můžete psát, kreslit nebo vytvářet poznámky. K dispozici je 4096 úrovní přítlaku, síla hrotu pera 5 až 350 gramů a vzorkovací frekvence 266 Hz. Čtyři vyměnitelné hroty nabízí různé textury, které napodobují tužky 2H, H, HB a HB, a poskytují tak skutečně přirozený pocit při skicování a kreslení. Nabíjení stylusu je hračkou, probíhá pomocí libovolné USB-C nabíječky. Po spárování přes Bluetooth stačí zmáčknout funkční tlačítko a využít další možnosti, například pořizování snímků obrazovky nebo přechod na další stránku prezentace. Navíc můžete na měsíc zdarma vyzkoušet službu Adobe Creative Cloud, která nabízí přístup ke všem světoznámým kreativním aplikacím Adobe.

Váš všestranný počítač
ASUS Vivobook 13 Slate OLED vyniká produktivitou na cestách. Stačí připnout magneticky odnímatelnou klávesnici, a je připraven rychle zpracovávat důležité úkoly. Středy kláves jsou rozmístěny 19,05 mm od sebe (stejně jako u standardní stolní klávesnice) a mají zdvih 1,4 mm. Pohodlí při psaní zvyšují i vypouklé krytky kláves. Velký touchpad má vynikající odezvu i přesnost a je opatřen speciální povrchovou úpravou s hedvábně hladkým povrchem.

Svižný výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor Intel s frekvencí 3,3 GHz a další špičkové komponenty, mezi něž patří až 256 GB PCIe Gen 3.0 x4 SSD úložiště a rychlé operační paměti LPDDR4X o kapacitě až 8 GB. Technologie Intel Bridge umožňuje spustit jakoukoli aplikaci pro systém Android v systému Windows 11, čímž se otevírá zcela nový svět produktivity a zábavy.

Potřebujete připojit USB zařízení, sluchátka či přenést nějaké soubory? Žádný problém, připraveny jsou dva USB-C porty, audio konektor nebo čtečka microSD karet. Pro rychlé přihlášení jedním dotykem je volitelně k dispozici i snímač otisků prstů na zapínacím tlačítku.

Jednoduché je také nabíjení 50Wh baterie, která garantuje dlouhou výdrž. Díky funkci USB-C Easy Charge ji lze nabíjet z powerbanky nebo pomocí téměř jakékoli USB-C nabíječky. Přibalená nabíječka nabije zařízení na 60 % kapacity za pouhých 39 minut.

Kvalitnější videohovory
Vivobook 13 Slate OLED nabízí dvě kamery – 5Mpx přední snímač pro čisté videohovory a 13Mpx zadní objektiv pro pořizování čistých fotografií nebo videí. O jasný zvuk během videohovorů, kterých se účastní více lidí, se stará funkce potlačení šumu pomocí umělé inteligence.

Exkluzivní edice
Vedle standardního modelu bude Vivobook 13 Slate OLED již brzy v prodeji rovněž ve dvou exkluzivních variantách Artist Edition, které odrážejí současnou popkulturu a oslavují individualitu. V prodeji se objeví na začátku roku 2022. Vznikly ve spolupráci s výtvarníky Stevenem Harringtonem a Philipem Colbertem. Steven Harrington je současný kalifornský umělec a jím koncipovaná Artist Edition nabídne jedinečný design inspirovaný jeho svéráznými uměleckými díly. Verze od Philipa Colberta je pro změnu surrealistickým pojetím tohoto londýnského umělce.

Všechny speciální edice nabídnou speciální stojánek, tapetu, speciální krabici, pouzdro, klávesnici, pevný kryt a samolepky na klávesnici. K notebooku v edici od Philipa Colberta dostanou jeho majitelé i pár tkaniček do bot z limitované edice. V balení standardní edice modelu Vivobook 13 Slate OLED nechybí klávesnice, pouzdro, které má i funkci stojánku, a stylus ASUS Pen 2.0.

Notebook bude ke koupi v České republice v polovině ledna 2022.

Tiskové zprávy

Diskuse