Lenovo doplňuje portfolio o nejtenčí ThinkPad a X1 Titanium Yoga

13. 1. 2021 13:45    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Lenovo uvádí na trh dosud nejtenčí zařízení ze série ThinkPad, ThinkPad X1 Titanium Yoga. Notebook je vyroben z titanu a při tloušťce jen něco málo přes 11 mm disponuje 13,5palcovým displejem s rozlišením 3:2 s podporou Dolby Vision HDR a Dolby Atmos Speaker System. Kompletní změnou prošly ThinkPad X1 Carbon Gen 9 a X1 Yoga Gen 6, které nyní nabízejí lepší uživatelské prostředí, displej s vychytávkou pro snížení modrého světla s rozlišením 16:10, integrovanou čtečku otisku prstů a nově i funkci ComputerVision Experiences (CVx) podpořenou senzorem pro detekci přítomnosti dalšího člověka s cílem zvýšení bezpečnosti.

Lenovo doplňuje portfolio o nejtenčí ThinkPad a X1 Titanium Yoga

Notebooky X1 Carbon a X1 Yoga s Dolby vision a Dolby Atmos Speaker System jsou jedny z prvních zařízení s podporou Dolby Vision, díky čemuž zajistí kvalitní přenos video konferencí s čistým zvukem, který působí přirozeněji, snižuje únavu posluchače a činí tak jednání produktivnější. Nové modely se připojují k X1 Fold a ultralehkému X1 nano představených v září a utvářejí komplexní prémiové portfolio ThinkPad X1 připravené na éru 5G.

Lenovo dále představuje ThinkPad X12 Detachable, který kombinuje vlastnosti vysoce výkonného notebooku s flexibilitou 12,3palcového odnímatelného tabletu. Displej je chráněn odolným Corning® Gorilla Glass a podporuje vstup volitelného pera Lenovo Precision Pen nebo Lenovo Digital Pen. Na další level se posouvají i inteligentní dockovací zařízení ThinkPad ThunderboltTM 4 a USB-C Universal a Smart Docks. Ta jsou navržena tak, aby řešila veškeré scénáře připojování odkudkoliv, umožňující tichou detekci, stahování a instalaci aktualizací firmwaru. Smart Docks poháněné Microsoft Azure Sphere vylepšují funkčnost aktualizací v případě vzdáleného fungování, správu zařízení a monitorování stavu portu bez rušení uživatele a nutnosti připojení PC.

Práce na dálku vyžaduje efektivní nástroje

Přechod na práci z domova během posledních devíti měsíců poukázal na nutnost kolaborace klíčových nástrojů. Nedávná studie sponzorovaná společností Lenovo a Intel naznačuje, že 50 % zaměstnanců vnímá své PC zařízení jako zastaralé a ocenili by, pokud by se firma zaměřila na zlepšení oblasti každodenního užívání technologií. Vedoucí IT plánují v příštích dvou letech téměř zdvojnásobit své investice do lepšího zaměstnaneckého vybavení s cílem zvýšit produktivitu, agilitu organizace a spokojenost zákazníků. Společnost Lenovo se v letošním roce proto zaměří na poskytování řešení pro pracovní prostředí s důrazem na vzdálené fungování. Investice do technologií u koncových zařízení, chytrá spolupráce, vylepšené video konference a dokovací možnosti mohou významně ovlivnit produktivitu a efektivitu kdekoliv. V případě ThinkPadu je kladen důraz na konektivitu uživatele bez ohledu na to, kde se zrovna nachází, rovněž optimalizaci systémových funkcí pro nejlepší možné konference, zvýšení bezpečnosti uživatele a implementaci technologií, které zajistí spokojenost uživatele.

 • Lenovo usiluje o vedoucí pozici v oblasti konektivity, čemuž nasvědčuje možnost připojení všech modelů ThinkPad X1 skrze 5G k rychlejšímu bezdrátovému připojení (WWAN). Notebooky podporují i připojení 4G-LTE pro případ, že se v dané oblasti zatím 5G infrastruktura vyvíjí.
 • Integrovaná WiFi 6 poskytne rychlé bezdrátové připojení, pokud signál WWAN není dostupný.
 • X1 Carbon a X1 Yoga poskytují Dolby Voice pro kvalitní konferenční hovory využívající prostorovou zvukovou technologii, která odděluje hlasy pro přirozenější a méně únavné meetingy. Dolby Voice optimalizuje výkon reproduktorů a mikrofonů pomocí funkcí, jako je dynamické vyrovnání, které se automaticky přizpůsobí tišším hlasům a potlačení šumu pro snížení nežádoucích zvuků na pozadí a ozvěnu bez ohledu na to, jakou platformu uživatel používá. Produktivita je podpořena i lepším rozpoznáváním řeči pro hlasové asistenty. Vybrané displeje napříč portfoliem disponují funkcí redukce modrého světla pro snížení namáhání očí. Nové poměry obrazovky 16:10 nebo 3:2 nabízejí více pixelů a vylepšují poměr obrazovky k tělu notebooku.
 • Nejnovější portfolio X1 podporuje na vybraných displejích Dolby Vision pro věrnou kvalitu obrazu a barev a spolu s reproduktorovým systémem Dolby Atmos zajišťuje skvělý zvuk. Model X12 rovněž nabízí podporu Dolby Vision se systémem Dolby AudioTM.
 • Portfolio ThinkPad X1 (kromě X1 Fold) je navrženo na platformě Intel EvoTM a je poháněno procesory Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris® Xe, které přinášejí vyšší rychlost a inteligenci. Společně s bezpečnostním řešením ThinkShieldTM, Intel Hardware Shield dostupným výhradně na platformě Intel vPro poskytuje ochranu počítače integrovanou v hardwaru.
 • Bezpečnost a ComputerVision Experiences (CVx) jsou vylepšeny o detekci přítomnosti člověka za účelem bezdotykového přihlášení díky rozpoznání obličeje pomocí Windows Hello a rovněž uzamčení v případě vzdálení. Nové funkce doplněné o delší výdrž baterie, volitelný displej PrivacyGuard ePrivacy, který pomáhá chránit uživatele před zvědavými pohledy a PrivacAlert pro upozornění, když někdo kouká přes rameno, posunou CVx na vyšší úroveň zapojení. Integrace otisku prstu do tlačítka napájení efektivně snoubí dvě funkce do jedné.
 • V rámci celé řady ThinkPad je k dispozici nejnovější aktualizace Lenovo Commercial Vantage. Nová verze 1.3 s sebou přináší vylepšené rozložení uživatelského rozhraní s cílem usnadnit uživatelům ovládání a přizpůsobení funkcí zabudovaných do zařízení a poskytnout správcům IT lepší správu u koncových uživatelů.

Ceny a dostupnost

 • ThinkPad X1 Titanium Yoga bude dostupný od února 2021 s cenou od 69 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 59 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Yoga bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 69 900 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X12 Detachable bude k dispozici od února s cenou od 44 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon 9. generace a X1 Yoga 6. generace budou dostupné od dubna, ceny budou upřesněny.
 • Dostupnost dokovacích řešení ThinkPad a ceny budou k dispozici později.
Tiskové zprávy

Diskuse