TP-Link Archer AX90: tři pásma v ultra rychlém provedení

24. 2. 2021 17:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novinku v podobě AX6600 bezdrátového routeru Archer AX90 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 6 579 Mb/s.

TP-Link Archer AX90: tři pásma v ultra rychlém provedení

Rychlost světla pro nejnovější koncová zařízení
Rychlost připojení se neustále zvyšuje kvůli neustále se zvyšujícím nárokům na přenosy dat. Díky routeru Archer AX90 budete připraveni na budoucnost a zároveň budete moci naplno využít i svoje nejnovější smartphony, notebooky a další koncová zařízení, která vaše dosavadní síťové vybavení brzdilo. S naším routerem tak klidně můžete například streamovat video v rozlišení 8K, a to až na několika zařízeních současně.
Vyšší rychlost je možná i díky podpoře tří frekvenčních pásem, dvou na úrovni 5 GHz a jednoho 2,4GHz. Rychlejší 5GHz pásmo podporuje rychlost do 4,8 Gb/s, pomalejší 1,2 Gb/s a 2,4GHz pásmo pak poskytuje rychlost 574 Mb/s.
A pokud byste chtěli své domácí úložiště NAS připojit co nejvyšší rychlostí, máte díky 2.5Gbps WAN/LAN portu možnost. I díky tomu nabízí router Archer AX90 úplně novou úroveň flexibility a rychlosti.

Bezpečnost je prioritou
Bezpečnost domácí sítě je pro nás prioritou, a proto TP-Link nedávno představil úplně nové řešení s názvem HomeShield, podporované právě i tímto routerem. K integrovaným funkcím tohoto řešení patří kontrola případných mezer v síti v reálném čase, robustní rodičovská kontrola, nastavování priorit pro koncová zařízení (QoS) a komplexní týdenní a měsíční zprávy o stavu vaší sítě. Díky šifrování WPA3 je potom zabezpečení vaší sítě ještě silnější.

Podpora OneMesh a snadná kombinovatelnost
Router TP-Link Archer AX90 podporuje technologii TP-Link OneMesh, která umožňuje vytvoření sjednocené meshové sítě v rámci vaší domácnosti. Výhodami jsou například plynulý přechod mezi jednotlivými přístupovými body, jednotný název Wi-Fi sítě (SSID) a heslo, a kromě toho i sjednocená správa celé sítě.
Vyšší rychlost zajišťují podporované technologie jako MU-MIMO a OFDMA, díky kterým je zredukováno zahlcení sítě a čtyřnásobně navýšena průměrná propustnost. Za zmínku stojí také o 25 procent efektivnější modulace 1024-QAM nebo souběžný přenos v osmi datových tocích.
O maximální pokrytí se stará osm externích antén s podporou technologie modelování paprsku Beamforming. A výkon pak má na starosti integrovaný čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz.

Klíčové vlastnosti Archer AX90:

  • Rychlejší AX6600 třípásmová Wi-Fi – 4 804 Mb/s (5 GHz) + 1 201 Mb/s (5 GHz) + 574 Mb/s (2.4 GHz).
  • Extra konektivita - 1× 2.5 Gbps WAN/LAN port + 1× 1 Gbps WAN/LAN port + 3× Gigabit LAN porty a dva USB porty zajišťují maximální produktivitu a posílený přenos dat.
  • Maximální pokrytí – Osm antén s vysokým ziskem vybavených Beamformingem zajišťuje široké pokrytí.
  • Více zařízení s menší odezvou – Technologie OFDMA a MU-MIMO přinášejí data na více zařízení, a to souběžně.
  • TP-Link HomeShield – Pokročilé zabezpečení chrání proti nejnovějším kybernetickým rizikům.
  • Výkonný CPU – 1,5GHz čtyřjádrový procesor zajišťuje vysoké rychlosti přenosu a plynulé fungování mnohých zařízení a aplikací.
  • Vyšší úroveň bezpečnosti – WPA3 posiluje šifrování Wi-Fi, a zvyšuje tak úroveň bezpečnosti.

| Diskuse | Tiskové zprávy . Příslušenství