TP-Link JetStream TL-SG3428X: 24portový switch s centralizovanou správou Omada SDN

29. 4. 2021 18:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový 24portový řízený switch TP-Link JetStream TL-SG3428X, který disponuje 4 sloty 10GE SFP+ a kromě toho se může chlubit například podporou centralizované správy Omada SDN.

TP-Link JetStream TL-SG3428X: 24portový switch s centralizovanou správou Omada SDN

Bleskurychlé odchozí připojení
Switch, tedy přepínač TL-SG3428X nabízí především podnikovým uživatelům například 4 sloty SFP+ s rychlostí 10 Gbit/s, jež umožňují vysoce propustné širokopásmové připojení a také přepínací kapacitu bez blokování. Kromě toho je součástí praktického serverového (rackového) „balení“ 1U také 24 gigabitových portů RJ45, které poskytují vysokorychlostní a spolehlivě stabilní spojení s dalšími switchi a zařízeními.

Centralizovaná správa síťových zařízení
Nový switch od TP-Linku spadá pod platformu Omada SDN (Software Defined Networking) a nabízí stoprocentně centralizovanou správu přístupových bodů, switchů (přepínačů) a síťových bran (gateway). A to až pro 500 zařízení a 15 tisíc klientů. To znamená maximální pohodlí a snadnou správu pro síťové administrátory i IT oddělení firem různých velikostí. Pokud v kombinaci se switchem využijete cloudový kontroler Omada, můžete využít funkci Zero-Touch Provisioning, a podnikovou síť tak spravovat na dálku, odkudkoliv na světě. Součástí centralizované správy je také inteligentní monitorování sítě.
Pokročilé možnosti správy rozšiřují ještě webové rozhraní, CLI (konzolový port, Telnet, SSH), protokol SNMP, standard RMON a funkce Dual Image.

Statické směrování i robustní zabezpečení
Podporovaná funkce statického směrování pomáhá směrovat tok dat po lokální síti, čímž je postaráno o efektivnější využívání síťových prostředků.
K dispozici jsou také prvky bohatého a robustního zabezpečení, a to včetně funkce vázání na adresu IP-MAC, ACL, zabezpečení portů, ochrany proti útokům DoS, funkce Storm Control, funkce DHCP Snooping, ověřování protokolem 802.1X, Radius a dalších prvků.
Novinka podporuje také širokou škálu funkcí na vrstvách L2+ a L3, díky čemuž mohou podniky na těchto zařízeních budovat vysoce škálovatelnou a robustní síť, což je spolehlivé a efektivní řešení například i pro vzdělávací instituce nebo poskytovatele internetového připojení.

Klíčové vlastnosti TL-SG3428X:

  • Bleskurychlé odchozí připojení 10G: 4 sloty SFP+ s rychlostí 10 Gbit/s umožňují vysoce propustné širokopásmové připojení a přepínací kapacitu bez blokování.
  • Gigabitové rychlosti: 24 gigabitových portů RJ45 nabízí vysokorychlostní a spolehlivé spojení s dalšími switchi a zařízeními.
  • Integrováno do platformy Omada SDN: Funkce ZTP (Zero-Touch Provisioning), centralizovaná cloudová správa a inteligentní monitorování.
  • Centralizovaná správa: Cloudový přístup a aplikace Omada pro maximální pohodlí a snadnou správu.
  • Statické směrování: Pomáhá směrovat tok dat po lokální síti, čímž zajišťuje efektivní využívání síťových prostředků.
  • Robustní strategie zabezpečení: Funkce vázání na adresu IP-MAC, ACL, zabezpečení portů, ochrana proti útokům DoS, funkce Storm Control, funkce DHCP Snooping, ověřování protokolem 802.1X a Radius a další funkce.
  • Optimalizovaný přenos hlasu a videa v aplikacích: L2/L3/L4 QoS a funkce IGMP Snooping.
  • Samostatná správa: Webové rozhraní, CLI (konzolový port, Telnet, SSH), SNMP, RMON a funkce Dual Image přináší pokročilé možnosti správy.
Tiskové zprávy

Diskuse