XPG představuje herní ultrabook XENIA Xe s certifikátem Intel EVO

31. 3. 2021 17:23    Rubrika: Tiskové zprávy

XPG oznamuje novou spolupráci s Intelem na výkonném 15,6" ultrabooku XPG XENIA Xe s certifikátem EVO a lehkou tenkou konstrukcí.

XPG představuje herní ultrabook XENIA Xe s certifikátem Intel EVO

XPG XENIA Xe má moderní a elegantní design, využívá prvotřídní CNC strojem obráběné eloxované hliníkové šasi s celkovou tloušťkou pouhých 14,9 mm a hmotností 1,65 kg. Tento ultrabook je osazen procesorem Intel Core i5-1135G7 nebo i7-1165G7 jedenácté generace, grafikou Intel Iris Xe, úsporným 15,6" 1080p Full HD IPS displejem s vysokým jasem a kapacitní dotykovou vrstvou, stejně jako vlastním ultrarychlým PCIe 4.0 M.2 SSD XPG.

„Jsme velmi rádi, že můžeme naší herní komunitě představit XPG XENIA Xe, držíme se našeho odhodlání nabízet prvotřídní a vysoce kvalitní produkty. XPG XENIA Xe je pro naše zákazníky jasným příkladem toho, jak mohou získat přístup k nejlepším technologiím, jaké společnost Intel nabízí,“ řekl Alex Yin, Chief Gaming Officer & General Manager, XPG. „Tento notebook byl navržen pro uživatele, kteří ocení jeho elegantní a jednoduchou konstrukci poskytující jak výbornou rozšiřitelnost, tak dostatek výkonu pro každodenní situace zahrnující hraní na cestách i jednoduchou tvorbu obsahu.“

„Bylo nám ctí spolupracovat s týmem XPG na jeho prvním tenkém a lehkém notebooku, modelu XENIA Xe. A zde je výsledný produkt – prvotřídní design, procesory Intel 11. generace a XPG PCIe 4.0 SSD v kombinaci s platformou Intel EVO – skutečně působivé!“ – Joel Christensen, generální ředitel skupiny Intel Systems Product Group.

Poháněn technologiemi XPG a Intel

Je vybaven procesorem Intel Core 11. generace, grafikou Intel Iris Xe a jako jeden z mála ve své třídě využívá paměti LPDDR4X s taktem 4 266 MHz pro plynulou práci s více aplikacemi najednou. Uživatelé si tak mohou být jisti, že budou mít k dispozici ohromný výkon. Díky kombinaci s oceňovaným XPG PCIe 4.0 SSD, které ve srovnání s běžnými PCIe 3.0 SSD poskytuje dvojnásobné rychlosti čtení i zápisu, umožňuje XPG XENIA Xe hraní her a tvorbu obsahu bez kompromisů.

Certifikován Intel EVO

Notebook XENIA Xe je vyladěn tak, aby byl výkonným umělcem a aby vyhovoval požadavkům na platformu Intel EVO. To zahrnuje až 16hodinovou výdrž baterie, podporu rychlého nabíjení, okamžité probuzení a přihlášení do Windows během jedné sekundy, ultrarychlé rozhraní Thunderbolt 4, pokročilou bezdrátovou technologii Intel Wi-Fi 6, podmanivý 15,6" dotykový displej, reproduktory s vysokou věrností zvuku, mikrofony s technologií Far-Field a IR webkameru pro lepší zážitky z rozhovorů a interakcí.

Nejlepší kompromis

Vše u XPG XENIA Xe bylo navrženo tak, aby tento notebook poskytoval rovnováhu mezi „vysokou kvalitou“, „tenkým a lehkým provedením“ a „výkonem“. Rozměry 355 × 230 × 14,9 mm svého precizně opracovaného těla patří mezi nejmenší 15,6" notebooky a jeho kvalitní robustní hliníkové šasi váží pouhých 1,65 kg. Velmi jasný, a přitom mimořádně úsporný 15,6" displej se může pochlubit pouze 4,9mm úzkými postranními rámečky a 87% poměrem velikosti obrazovky k tělu. Neuvěřitelně vysoká kapacita baterie 73,41 Wh mu zajišťuje dlouhou výdrž a malý 65W napájecí adaptér se zase snadno přenáší.

Dostupnost XPG XENIA Xe závisí na zemi prodeje.

Tiskové zprávy

Diskuse