Acer vybavil notebooky TravelMate B3 a TravelMate Spin B3 systémem Windows 11 for Education

19. 1. 2022 14:10    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Acer oznámila, že počínaje notebooky Acer TravelMate B3 a Acer TravelMate Spin B3 začne prodávat počítače se systémem Windows 11 SE. Tyto snadno přenosné 11,6" notebooky, které byly zkonstruovány tak, aby přežily školní den, se mohou pochlubit certifikací odolnosti na armádní úrovni a desetihodinovou výdrží baterie. Nyní se dodávají s předinstalovaným systémem Windows 11 SE nebo Windows 11 for Education. Tělo zařízení bylo navíc vyrobeno z více než 14 % z recyklovaného plastu.

Acer vybavil notebooky TravelMate B3 a TravelMate Spin B3 systémem Windows 11 for Education
  • Acer TravelMate B3 je odolný notebook s dlouhou desetihodinovou výdrží na baterii navržený speciálně na to, aby vydržel v provozu po celý školní den, ať už ve třídě, nebo při učení z domova.
  • Acer TravelMate Spin B3 se může pochlubit antibakteriálním designem Acer Antimicrobial Design a je velmi dobře přizpůsobitelný, takže si školy mohou vybrat model, který vyhovuje jedinečným potřebám jejich studentů.
  • Systém Microsoft Windows 11 SE je určen pro zákazníky z oblasti vzdělávání, kteří hledají cenově výhodná zařízení nabízející zjednodušené a bezpečné prostředí optimalizované pro svět cloudových technologií s moderní správou.

Společnost Acer úzce spolupracuje se společností Microsoft, aby mohla poskytnout zařízení pro pilotní programy, které přinášejí systém Windows 11 SE do škol po celém světě. Je jednou z prvních značek, která bude dodávat zařízení s tímto novým operačním systémem.

Acer TravelMate B3 a Acer TravelMate Spin B3

Notebooky TravelMate B3 a TravelMate Spin B3 jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel Pentium Silver a Celeron, jsou spolehlivé a byly zkonstruovány tak, aby podporovaly potřeby školáků. Notebooky mají certifikaci MIL-STD 810H jsou vybaveny nárazníky absorbujícími rázy, takže jsou dostatečně odolné, aby vydržely sílu ekvivalentní hmotnosti 60 kg při pádu z výšky až 1,22 m. Jedinečná drenážní konstrukce pomáhá chránit vnitřní komponenty před mírným politím. Konstrukce mechanicky ukotvených kláves poskytuje dvojí výhodu: celou klávesnici mohou správci snadno vyměnit, ale jednotlivé klávesy jsou dobře zajištěny, takže je neposedné prsty nevyloupnou.

Kromě odolnosti pomáhá notebookům najít jejich místo ve třídě řada promyšlených funkcí. Intel Wi-Fi 6 (Gig+) s technologií 2x2 MU-MIMO pomáhá s připojením v prostředí s více uživateli a volitelná technologie 4G LTE poskytuje studentům připojení i mimo dosah routeru. Díky webkameře jsou notebooky vhodné pro výuku z domova a 10hodinová výdrž baterie znamená, že zvládnou být v provozu i po celý školní den. Učitelé ocení indikátor baterie na víku, díky němuž na první pohled poznají, zda je potřeba studentovo zařízení nabít.

Notebook Acer TravelMate Spin B3 se může pochlubit antibakteriálním designem Acer Antimicrobial Design — je vybaven nejen antibakteriálním sklem Corning Gorilla Glass ale také antibakteriální (stříbrno-iontovou) vrstvou, a to na běžně používaných površích s vysokou pravděpodobností dotyku (včetně klávesnice, touchpadu a povrchu opěrky dlaní), která tyto povrchy chrání. Uživatelé se dále mohou rozhodnout pro připojení dokovatelného pera Wacom AES a 5Mpx HDR kamery s širokoúhlým záběrem, což školám umožňuje přizpůsobit si notebooky tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám studentů.

Windows 11 SE

Nová edice systému Windows s podporou cloudu, která byla vytvořena pro inkluzivní a přístupnou výuku, nabízí výkon a spolehlivost systému Windows 11 společně se zjednodušeným vzhledem a moderními nástroji pro správu, které byly optimalizovány pro levná zařízení ve vzdělávacích zařízeních. Systém Windows 11 SE se vyznačuje snadno ovladatelným rozhraním a nabídkou vybraných aplikací, které jsou určeny především pro vzdělávání. Je dodáván na cenově dostupných zařízeních, která jsou předem nakonfigurována pro soukromí studentů a vzdálenou správu. A díky čistšímu rozhraní a menšímu počtu rušivých prvků pomáhá systém Windows 11 SE studentům soustředit se na výuku a zároveň ve třídě šetří cenný čas pro výuku.

Notebooky TravelMate B3 a TravelMate Spin B3 jsou k dispozici také s operačním systémem Windows 11 Pro for Education.

Cena a dostupnost

  • Acer TravelMate B3 (TMB311-32) bude v oblasti EMEA k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku za cenu od 359 €.
  • Acer TravelMate Spin B3 (TMB311R-32) bude v oblasti EMEA k dispozici v prvním čtvrtletí letošního roku za cenu od 539 €.

Přesné parametry, ceny a dostupnost se může lišit v závislosti na zemi prodeje.

Tiskové zprávy

Diskuse