ASUS představil konvertibilní herní notebook ROG Flow X16

23. 5. 2022 14:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ASUS představila herní konvertibilní notebook ROG Flow X16. Toto 16palcové tenké a lehké zařízení je vybaveno procesorem AMD Ryzen 9 6900HS a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Grafický výkon lze ještě navýšit pomocí celé řady externích grafických karet XG Mobile. Novinka váží pouhých 2,1 kg a díky minimálním rámečkům má velikost běžného 15palcového notebooku. ROG Flow X16 disponuje špičkovým mini LED displejem Nebula HDR s rozlišením QHD, obnovovací frekvencí 165 Hz, jasem 1100 nitů, 512 zónami lokálního stmívání a 100% pokrytím barevného spektra DCI-P3. Vysoký výkon a nízké teploty obstarává zcela nový systém chlazení využívající technologii Frost Force a chladič Pulsar se třemi ventilátory.

ASUS představil konvertibilní herní notebook ROG Flow X16
  • Tenký a lehký 16" notebook se špičkovým výkonem: procesor AMD Ryzen 9 6900HS; grafika NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti; kompatibilita s externími grafickými kartami XG Mobile
  • Konvertibilní konstrukce: režimy notebook, stan, stojan nebo tablet
  • Displej Nebula HDR: Mini LED DisplayHDR 1000 s maximálním jasem 1100 nitů, 512 zónami lokálního stmívání a 100% gamutem DCI-P3
  • Vylepšené chlazení: technologie Frost Force a chladič Pulsar se třemi ventilátory

Tenký a lehký 16" notebook se špičkovým výkonem

Flow X16 je již třetím členem rodiny ROG Flow a zatím dosud i nejvýkonnějším. Díky procesoru AMD Ryzen 9 6900HS a grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s přepínačem MUX Switch dokáže Flow X16 vykreslovat snímky ve hrách mnohem rychleji, než by se dalo očekávat při pohledu na jeho 19,4 mm tenké tělo. Grafická karta RTX 3070 Ti pracuje s maximálním výkonem TGP 125 W zásluhou funkce Dynamic Boost, což umožňuje tvorbu a hraní na cestách bez kompromisů.

Výrobce umožňuje i navzdory tenkému a lehkému provedení snadný upgrade komponent. Flow X16 podporuje až 64 GB paměti RAM a oba SO-DIMM moduly jsou snadno přístupné pro budoucí upgrade. Flow X16 je vybaven až 2 TB SSD úložištěm a má také druhý otevřený slot M.2, díky němuž lze bez problémů připojit další úložiště potřebné pro větší herní knihovnu.

Přenosná a univerzální konvertibilní konstrukce

Přenosnost a všestrannost jsou u modelu Flow X16, jakožto člena rodiny Flow, zásadní. Díky kloubu s rozsahem pohybu 360° mohou hráči přeměnit svůj stroj z tradičního notebooku do režimu stanu, který maximalizuje proudění vzduchu při použití externí klávesnice nebo gamepadu. Případně mohou displej překlopit do plně tabletového režimu a využívat dotykové funkce displeje. Bez ohledu na místo se ROG Flow X16 dokáže přizpůsobit potřebám hráčů.

Tato všestrannost zahrnuje také podporu řady externích grafických karet XG Mobile. XG Mobile obsahují notebookové varianty těch nejvýkonnějších grafických čipů AMD a NVIDIA a zároveň jsou dostatečně přenosné, aby se daly pohodlně přenášet v batohu. Tyto externí GPU zastanou i funkci rozbočovače portů – nabízejí konektory Ethernet, USB-A, DisplayPort, HDMI 2.1 a čtečku SD karet.

Displej Nebula HDR

Nová certifikace displeje ROG Nebula vyžaduje 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, jas alespoň 500 nitů a dobu odezvy 3 milisekundy nebo kratší. Displej Nebula HDR v zařízení Flow X16 splňuje všechny tyto požadavky a zároveň posouvá hranice výkonu HDR.

Tento displej Nebula HDR má rozlišení QHD, poměr stran 16:10 a obnovovací frekvenci 165 Hz. Využívá miniaturní LED diody s maximálním jasem 1100 nitů. Nebula HDR má certifikaci VESA DisplayHDR 1000 a disponuje 512 stmívacími zónami, což je zárukou výborného kontrastu a HDR. Displej Nebula HDR k tomu využívá technologii AmLED společnosti AUO a technologii ROG Nebula HDR Engine. Tato softwarová kombinace adaptivního zpracování obrazu ve spojení s adaptivním stmíváním a zesílením podsvícení pomáhá dosáhnout velmi přesného obrazu s minimálním halo efektem.

Chlazení nové úrovně

Vměstnat veškerý herní a multitaskingový výkon do šasi tenkého méně než 20 mm nebylo snadné. Flow X16 využívá k chlazení tekutý kov Thermal Grizzly na procesoru a zbrusu novou technologii Frost Force. Ta obsahuje dva ventilátory, jež směrují proudění vzduchu přímo na důležité vnitřní komponenty. Třetí přídavný ventilátor pomáhá s odvodem tepla z GPU přímo do nového chladiče Pulsar, který je umístěn v zadní části zařízení. Chladič Flow X16 má velmi husté žebrování o tloušťce pouhých 0,1 mm a nabízí celkovou plochu 110 902 mm².

Třetí přídavný ventilátor udržuje teplotu GPU o 7 °C nižší než tradiční řešení, což umožňuje Flow X16 zachovat vysokou snímkovou frekvenci během dlouhých herních seancí v jakémkoli ze čtyř režimů. Pro hráče, kteří potřebují maximální mobilitu bez obětování výkonu, je tu Flow X16.

Tiskové zprávy

Diskuse