Nové chromebooky a tencí klienti HP umožňují hybridní práci v cloudu

16. 5. 2022 13:30    Rubrika: Tiskové zprávy

V každé společnosti existují pracovní pozice, které jsou pro úspěch firmy rozhodující. Obvykle jde o pracovníky, kteří jsou v kontaktu se zákazníky a pracují s citlivými informacemi nebo řídí činnosti probíhající v reálném čase. Technologie, na něž se tito lidé spoléhají, musí splňovat vyšší nároky na zabezpečení, spolehlivost a výkon. Pokud totiž tyto nástroje selžou, mohou být následky fatální včetně okamžité ztráty tržeb či úniku citlivých dat. A pokud daná organizace zodpovídá za veřejné zdraví, například dispečink záchranné služby nebo zdravotnické zařízení, může být ohrožena dokonce i bezpečnost lidí.

Nové chromebooky a tencí klienti HP umožňují hybridní práci v cloudu

Firmy proto virtualizují aplikace a stolní počítače, aby u kriticky důležitých činností a zejména při práci v hybridních pracovních prostředích zajistily vyšší bezpečnost, odolnost a ničím nerušenou produktivitu. Osmdesát pět procent organizací začne do roku 2025 uplatňovat strategii cloud-first a bez využití cloudových technologií nedokážou plně realizovat své digitální strategie.

Společnost HP představuje nový počítačový hardware, software a řešení pro správu zařízení, jež pracovníkům, důležitým pro chod podniku a týmům IT, které je podporují, poskytnou vše, co v dnešním hybridním světě potřebují.

Chromebooky HP Elite: Nástroje pro práci v hybridním prostředí a v cloudu

Systém Chrome OS se postupem let vyvinul a nyní podporuje nové technologie zajišťující jednoduché a bezpečné uživatelské prostředí. Dnešní zaměstnanci požadují od svých zařízení se systémem Chrome OS stále více. Společnost HP těmto požadavkům vyšla vstříc a nově nabízí portfolio firemních chromebooků, které jsou lepší než kdykoli předtím. Poté, co společnost HP na veletrhu CES představila HP Elite Dragonfly Chromebook, nejpokročilejší chromebook pro firmy na světě, představuje nyní další nové chromebooky, promyšleně navržené tak, aby umožnily práci v hybridním cloudu.

Chromebook HP Elite c645 G2 Enterprise s procesory AMD Ryzen řady 5000 C usnadňuje uživatelům cloudových služeb práci v hybridním prostředí. Uživatelé mají k dispozici jasnější obrazovky včetně FHD panelu s úhlopříčkou 14 palců a jasem 400 nitů, technologie HP Eye Ease pro potlačení modré složky světla, integrovaného obrazovkového filtru HP Sure View Reflect pro větší ochranu soukromí, který ochrání citlivé informace před nepovolanými zraky, a také možnosti zvolit si variantu pro použití venku s jasem 1000 nitů. Wi-Fi 6E a volitelný modul 4G LTE umožňují práci téměř odkudkoli, výpadky internetu se tedy stávají minulostí. HP Privacy Camera umožňuje uživatelům mít pod kontrolou, kdy je kamera může snímat, protože je opatřena výsuvným krytem objektivu.

Chromebook HP Elite c640 G3 Enterprise, osazený procesory Intel Core 12. generace, byl navržen speciálně pro firmy. Toto zařízení je postaveno na platformě Intel vPro a poskytuje výjimečný výkon a komplexní vícevrstvé zabezpečení, odpovídající potřebám firemních uživatelů. Kvalitní virtuální spolupráci usnadňuje 5Mpx kamera, poskytující lepší vizuální čistotu, zatímco filtry pro odstranění hluku v pozadí využívající umělou inteligenci umožňují uživatelům věnovat se práci v maximálním komfortu. Tento model je vybaven volitelnou integrovanou čtečkou otisků prstů a jako první chromebook nabízí integrovanou čtečku čipových karet, jež jsou v mnoha firmách používajících systémy Citrix upřednostňovanou metodou ověřování.

Společnost HP také oznamuje, že k vybraným zařízením HP Chromebook Enterprise je nyní poskytována roční verze aplikace Parallels Desktop for Chrome OS. Parallels Desktop umožňuje na chromeboocích spouštět plnohodnotné aplikace systému Windows, i když je zařízení offline, čímž se chromebooky stávají skvělou volbou pro podnikání v jakémkoli prostředí.

Univerzální víceportový rozbočovač HP USB-C

Pomocí univerzálního víceportového rozbočovače HP USB-C si při práci na cestách nebo u pracovního stolu můžete vychutnat bezproblémovou práci a připojit k počítači vše, co potřebujete. Rozbočovač vám umožní připojit jakékoli zařízení od dvou displejů s rozlišením 4K až po několik různých periferních zařízení, takže jednoduše vše zapojíte a můžete začít pracovat. Rozbočovač podporuje jakýkoli počítač kompatibilní s USB-C bez ohledu na značku nebo operační systém a je vybaven sedmi porty. Uživatelé také mohou svůj notebook s rozhraním USB-C připojit jediným kabelem k displeji, k externím zařízením a ke kabelové síti prostřednictvím prostorově úsporné dokovací stanice HP USB-C Dock G5 s certifikací Works with Chromebook.

Řešení v podobě tenkých klientů HP: Výkonná zařízení umožňující využívat cloudová řešení postavená na operačních systémech Windows a Linux pro práci v hybridním prostředí

V důsledku zrychlujícího se přechodu od fyzických stolních počítačů k virtualizaci se pracovníci, plnící kriticky důležité úkoly, v zájmu zajištění bezpečné a efektivní práce s počítačem více než kdy jindy spoléhají na virtualizaci. Požadavky na maximální zabezpečení, škálovatelnost a jednoduchou virtualizaci vyžadují cloudová zařízení navržená pro dnešní hybridní svět. Portfolio tenkých klientů HP, vyvinutých s ohledem na budoucí vývoj, znamená pro tyto účely dokonalé řešení.

S tenkým klientem HP Elite t655 dokážete držet krok s rostoucími požadavky na výkon, které vyžaduje spolupráce s využitím videa. Zařízení využívá novou generaci procesorů AMD Ryzen Embedded R-Series s grafickými kartami Radeon a poskytuje výkon, všestrannost a zabezpečení v rámci virtualizačního stroje. Může podporovat až tři displeje s rozlišením 4K.

S nejvýkonnějším mobilním tenkým klientem na světě HP Elite mt645 G7 zvládnete náročné pracovní úlohy. Zásluhou procesoru AMD Ryzen řady 5000, volitelnému modulu 4G LTE a připojení přes Wi-Fi 6 a RJ-45 budete produktivní, ať už pracujete kdekoli. Rychlejší načítání operačního systému a aplikací zajišťuje úložiště NVMe SSD. Pokud jde o čistotu obrazu, kamera HD s časovou redukcí šumu snižuje účinky obrazového šumu a kostičkování a umožňuje zachytit všechny detaily ve vyšším rozlišení. Když hesla nestačí, zajistí čtečka otisků prstů nebo čtečka čipových karet dvoufaktorové ověřování. Díky integrovanému obrazovkovému filtru pro ochranu soukromí HP Sure View Reflect s možností potlačení modré složky světla zabráníte nevítaným slídilům v odezírání informací na obrazovce a zároveň bude její sledování pro vaše oči příjemným zážitkem. Další zabezpečení zajišťuje samoopravný BIOS HP Sure Start, jenž chrání počítač před nově vznikajícími hrozbami, zatímco technologie HP Tamper Lock uzamkne počítač, pokud byl fyzicky otevřen nebo napaden, a upozorní na to uživatele. Výsuvný kryt kamery HP Privacy Camera umožňuje uživatelům mít pod kontrolou, kdy budou snímáni.

Mobilní tenký klient HP Pro mt440 G4, který je vybaven operačním systémem zaměřeným na zabezpečení a přípravou pro hybridní řízení, umožňuje virtualizaci určenou speciálně pro mobilní zařízení. Dostatečný výkon ve chvílích, kdy musíte plnit více úkolů najednou, vám zajistí procesor Gen Intel Celeron 12. generace a možnost připojení přes WLAN nebo WWAN. S bleskurychlým úložištěm NVMe, které zkracuje dobu načítání, se můžete pustit do práce téměř okamžitě. Pro ještě lepší ochranu disponuje zařízení funkcemi HP Sure Start, HP TamperLock a volitelnou kamerou HP Privacy Camera.

Nástroje pro IT

Aplikace HP Cloud Endpoint Manager, která je nyní k dispozici jako Tech Preview pro vybrané zákazníky, poskytuje IT týmům lepší možnosti správy stále se rozrůstajících flotil tenkých klientů HP. Moderní software pro správu zařízení je prvním nástrojem na světě určeným k monitorování tenkých klientů vybavených programy pro správu zařízení OEM v reálném čase. Nabízí data v reálném čase, vydává okamžitá upozornění a podporuje správu založenou na zásadách, čímž eliminuje nutnost opakovaného provádění stejných úkolů. Toto řešení pro správu připravené pro cloud pomáhá pracovníkům IT oddělení udržovat kritická zařízení v provozu pomocí proaktivních oznámení, která je informují o stavu a kondici spravované flotily a umožňují jim rychle řešit vzniklé problémy.

HP ThinPro 8.0 chrání kritická zařízení pracovníků IT oddělení a koncových uživatelů od spuštění až po vypnutí díky stabilnímu, bezpečnému a přehlednému uživatelskému prostředí. Operační systém HP ThinPro 8.0, založený na systému Linux, přidává pokročilé víceúrovňové zabezpečení včetně šifrování disků, jednoduché uživatelské rozhraní a podporu vzdálené správy zařízení. Nabízí také aktualizovanou podporu několika nástrojů pro cloud computing a spolupráci.

Chráníme naši společnou budoucnost

Chromebooky a tencí klientá HP jsou součástí nejudržitelnějšího portfolia počítačů na světě. Chromebook HP Elite c640 G3 Enterprise, Chromebook HP Elite c645 G2, mobilní tenký klient HP Elite mt645 G7 a mobilní tenký klient HP Pro mt440 G4 obsahují v reproduktorových skříňkách plasty, které by jinak skončily v oceánech, jejich klávesnice jsou z 50 % vyrobeny z recyklovaných DVD a obaly se ze 100 % vyrábějí z udržitelných zdrojů nebo z recyklátů.

Dostupnost a ceny:

  • HP Elite Dragonfly Chromebook Enterprise bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 39 900 Kč.
  • HP Elite Dragonfly Chromebook bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 39 900 Kč.
  • HP Elite c645 G2 Chromebook Enterprise bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 18 990 Kč.
  • HP Elite c645 G2 Chromebook bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 18 990 Kč.
  • HP Elite c640 G3 Chromebook Enterprise bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 18 900 Kč.
  • HP Elite c640 G3 Chromebook bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 18 990 Kč.
  • Univerzální víceportový rozbočovač HP USB-C bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 1 990 Kč.
  • Tenký klient HP Elite t65 bude v České republice v prodeji od září. Ceny jsou k dispozici na vyžádání.
  • Mobilní tenký klient HP Elite mt645 G7 bude v České republice v prodeji od září. Ceny jsou k dispozici na vyžádání.
  • Mobilní tenký klient HP Pro mt440 G4 bude v České republice v prodeji od září. Ceny jsou k dispozici na vyžádání.
Tiskové zprávy

Diskuse