Cloudové hry pro všechny - nový Lenovo IdeaPad Chromebook, brána k prémiovému hraní

31. 10. 2022 15:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Lenovo představila nejnovější přírůstek do svého herního portfolia, který přichází s neotřelým řešením. Nový 16palcový Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook, určený pro široké publikum nadšenců s různými herními zkušenostmi je vůbec prvním cloudovým herním notebookem v nabídce společnosti Lenovo. Zařízení přináší vyšší výkon, rychlost a ohromující obraz, a také nové softwarové funkce operačního systému ChromeOS včetně možnosti snadného dohledání a získání přístupu k nejnovějším hrám, což uživatelům umožňuje lepší herní zážitek.

Cloudové hry pro všechny - nový Lenovo IdeaPad Chromebook, brána k prémiovému hraní

Podobně jako zbytek technologického segmentu i herní průmysl v posledních letech získává na popularitě a počet online hráčů se zvýšil o více než 32 % a v současnosti tvoří více než třetinu z celkového počtu více než 3 miliard hráčů po celém světě. Vlna lidí, kteří během pandemie hledali rozptýlení v hraní her také zpestřila celou komunitu tím, že se tomuto koníčku nyní věnují lidé všech věkových kategorií. IdeaPad Gaming Chromebook je vytvořen pro široké spektrum hráčů napříč generacemi a herními zkušenostmi, kterým nabízí vylepšený a přitom jednoduchý herní zážitek stejně jako řadu funkcí pro podporu produktivity – to vše za dostupnou cenu.

Seznamte se s vylepšeným IdeaPad Gaming Chromebook (16”, 7)

Nový notebook je vybaven funkcemi zaměřenými na výkon, které z něj dělají výkonný herní notebook. Díky tomu si bez problémů poradí s graficky náročnými AAA hrami a hrami typu MOBA (multiplayer online battle arena). WQXGA displej s obnovovací frekvencí 120 Hz nabídne vysoké rozlišení a výjimečnou přesnost barev a jas na větší obrazovce s poměrem stran 16:10. Kombinace rychlé obnovovací frekvence s výkonem procesoru Intel Core a připojením Wi-Fi 6E umožní hráčům stát se důstojným soupeřem a vychutnat si plynulou hru.

Které herní zařízení by bylo kompletní bez RGB klávesnice? Klávesnice na herním Chromebooku IdeaPad má čtyřzónové barevné podsvícení a zároveň neztratí jediný stisk klávesy ani v případě, kdy je třeba psát opravdu rychle. To umožňuje funkce anti-ghosting a 1,5mm zdvih kláves pro citlivější a intuitivnější psaní. Tato funkce se také hodí v momentě, kdy uživatelé potřebují přepnout z hráče na zkušeného profesionála či studenta.

Chromebook IdeaPad Gaming je navržen pro hraní her, ale zároveň je zkonstruovaný tak, aby naplňoval pracovní a studijní potřeby každodenního života. Z toho důvodu nabízí bezproblémovou přenosnost a základní prvky pro produktivní práci, které uživatelům umožňují zvládnout více. Tento tenký a stylový 16palcový notebook s vrchním krytem vyrobeným z eloxovaného hliníku váží pouze 1,82 kg a zaručí uživatelům nejen skvělou mobilitu, ale také pozornost okolí. Díky až 11hodinové výdrži na baterii, 8GB paměti, prostornému úložišti v podobě PCIe SSD karty a webkameře s FHD rozlišením a integrovanou krytkou pro ochranu soukromí se toto zařízení snadno přizpůsobí požadavkům pro práci, studium i zábavu. Delší čas strávený před obrazovkou nebude problém díky panelu s nízkým vyřazováním modrého světla, certifikovaný TÜV Rheinland, který minimalizuje námahu a únavu očí.

Dostupné výkonné hry

Nový IdeaPad Gaming Chromebook umožňuje streamování plných her pro počítač i konzole pro příležitostné i náročné hráče. Notebook podporuje a/nebo splňuje požadované specifikace pro několik hlavních cloudových herních platforem včetně Xbox Cloud Gaming (Beta), Amazon Luna či NVIDIA GeForce NOW, která streamuje více než 1400 počítačových her v kvalitě až 1600p při 120 snímcích za vteřinu a mimořádně nízké latenci. V rámci nového softwaru ChromeOS mohou uživatelé jednoduše vyhledávat, vybírat a hrát hry na různých platformách pomocí tlačítka Everything Button, které je exkluzivně určené pro zařízení typu Chromebook. Hráči si také mohou své oblíbené herní tituly připnout na hlavní liště, aby k nim měli v budoucnu rychlý přístup.

Jakožto zařízení vybavené pro komunikaci s cloudem promění IdeaPad Gaming Chromebook nutnost instalace her, manuálního stahování, aktualizací a oprav v pouhou vzpomínku. Automatické aktualizace softwaru probíhají bez nutnosti jakéhokoliv zásahu uživatele a přístup k nejnovějším grafickým technologiím v cloudu zajistí optimální výkon zařízení i v případě postupného vývoje her v průběhu času. Uživatelé nemusí držet krok se stahováním jednotlivých verzí a kupovat fyzické grafické karty a nemusí si ani dělat starosti se složitým jazykem tradičního herního stroje.

Pro uživatele, kteří ocení dodatečnou ochranu a podporu zařízení, je k dispozici pokročilá služba podpory Lenovo Premium Care. Ta nabízí nepřetržitý přístup k odborným technikům pro rychlé opravy stejně jako další asistenci. IdeaPad Gaming Chromebook ztělesňuje jednoduchost na nejvyšší úrovni a zároveň umožňuje každému stát se hráčem.

Citace:

“V herní komunitě jsme zaznamenali posun. Díky rostoucímu ekosystému cloudových her se uživatelé, kteří kdysi na začátku 90. let vášnivě hráli videohry opět věnují tomuto koníčku, zatímco mladší publikum vítá bezproblémové a pohlcující streamování,” říká Benny Zhang, ředitel a generální manažer segmentu Chromebooků v globálním inovačním centru společnosti Lenovo, Intelligent Devices Group. “Bez ohledu na úroveň herní zručnosti nebo žánrové preference si každý hráč zaslouží užít si hry tak, jak bylo jejich tvůrci zamýšleno. Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook poskytuje nejen sílu, grafiku a výkon potřebný na to, aby se tento cíl stal realitou pro online hráče, ale zjednodušuje celý proces pro ty, kteří si chtějí jenom hrát.“

“Výkon a jednoduchost. Když jsme se vydali na cestu herních Chromebooků poháněných cloudem, chtěli jsme zachovat tyto vlastnosti a zároveň poskytnout prémiový zážitek jedinečný pro portfolio ChromeOS. Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook splňuje nejen tento závazek, ale ještě dokáže ještě víc a nabízí online hráčům přístupný a intuitivní způsob, jak zvýšit svou úroveň hraní za rozumnou cenu, a my nemůžeme být s výsledkem této spolupráce spokojenější, říká Chris Daniel, produktový ředitel pro platformu ChromeOS ve společnosti Google.

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook (16”, 7) bude dostupný od února 2023 za cenu od 17 999 Kč včetně DPH.

Tiskové zprávy

Diskuse