Dynabook představuje Portégé X40L-K, výkonný notebook určený k hybridní práci

28. 6. 2022 16:35    Rubrika: Tiskové zprávy

Dynabook Europe GmbH rozšiřuje svou prémiovou řadu X a představuje elegantní notebook Portégé X40L-K, který je optimalizován pro využití v hybridním pracovním světě. Ultratenký design Portégé X40L-K skrývá řadu funkcí, které vycházejí vstříc přísným nárokům na flexibilní práci.

Dynabook představuje Portégé X40L-K, výkonný notebook určený k hybridní práci
  • Portégé X40L-K byl speciálně navržen pro dosažení maximální mobility i výkonu, nabízí prémiové funkce a elegantní design
  • Umožňuje snadnou integraci do moderního hybridního pracovního prostředí

„Svět práce prošel zásadní změnou a zařízení musí zaměstnancům více než kdy dřív umožňovat efektivně spolupracovat, být neustále online a plynule přecházet mezi reálným a online světem,“ říká Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe GmbH. „Zaměstnanci zároveň podle nás mnohem více než dřív vnímají, když je jejich zaměstnavatelé uznávají a oceňují. Jedním ze způsobů, jakým to mohou zaměstnavatelé ukázat, je dát jim k dispozici atraktivní notebook, který umožní firmám zvýšit výkon i týmovou motivaci.“

Navržen pro mobilní využití

Díky kompaktnímu provedení, hmotnosti pouze 1 kg* a tloušťce 15,9 mm se Portégé X40L-K výborně hodí k práci na cestách. Čtečka otisků prstů je integrována v tlačítku pro zapnutí a umožňuje uživateli pracovat během několika sekund od otevření přístroje. Velmi tenký rámeček kolem 14” displeje s poměrem stran 16:10 přináší výhody produktivity práce na relativně velké obrazovce při velikosti notebooku srovnatelné s jinými 13” zařízeními na trhu. Vysokou přesnost a pracovní pohodlí umocňuje také velký clickpad s rozměry 109,6 x 85,6 mm.

Tmavě modré hořčíkové šasi propůjčuje notebooku Portégé X40L-K výjimečný design i praktičnost. Podsvícená klávesnice je odolná proti polití a velké klávesy jsou sníženy tak, aby nezanechávaly stopy na displeji. Vyhrazené klávesy umožňují navíc snadný přístup k funkcím videokonferencí a jejich barevné tmavomodré provedení je sladěno s designem notebooku.

Bezproblémovou práci na cestách umocňuje také bytelné provedení. Notebook Portégé X40L-K prošel přísným testováním podle vojenských standardů MIL STD 810H, které prokázalo jeho odolnost vůči pádům, extrémním změnám teplot, nárazům, vibracím i dalším náročným podmínkám.

Audiovizuální funkce pro lepší konferenční hovory

Nárokům na mobilní práci odpovídají také audio a video funkce s prvky umělé inteligence. Přístroj je vybaven čtyřmi prémiovými stereo reproduktory se zvukem Dolby Atmos, které zajišťují na svou velikost vysoký zvukový výkon. 360stupňové mikrofony umožňují snímat stejně kvalitně hlasy ze všech stran a uživatel se díky tomu může během konferenčního hovoru volně pohybovat po místnosti nebo využít notebook jako konferenční zařízení pro více lidí najednou. Nástroje AI vylepšují zvukové i obrazové funkce, minimalizují rušení a zlepšují videokonference v náročných prostředích. Funkce AI Noise Reduction zlepšuje celkovou kvalitu hovoru, eliminuje nežádoucí zvuky z pozadí a zajišťuje optimální srozumitelnost hlasů všech účastníků konference. Kamera s AI zajišťuje zároveň úpravu jasu při různých světelných podmínkách a umožňuje rozostřit pozadí při zachování ostrosti obličeje bez ohledu na použitou konferenční platformu.

Při dlouhodobé práci ocení uživatelé Portégé X40L-K displej s certifikací Eyesafe, který chrání oči tím, že snižuje množství vyzařovaného modrého světla a zároveň zachovává živé barvy.

Prémiový výkon, špičková konektivita

Portégé X40L-K rozhodně nezklame náročné uživatele ani po stránce výkonu. Notebook byl navržen tak, aby s přehledem vyhovoval klasifikaci Intel Evo, je poháněn nejnovější 12. generací procesorů Intel Core a ve spojení s až 32 GB dvoukanálové paměti LPDDR5 běžící na frekvenci 4800 MHz zvládá i ty nejnáročnější úkoly. To vše doplňují ultra rychlé PCIe SSD disky Gen4 s kapacitou až 1 TB a 4článková 65Wh baterie, která zajišťuje až 11hodinovou výdrž na baterie.

Řada portů a možností konektivity zajišťuje vše potřebné pro hybridní práci. Dva porty USB-C s funkcí Thunderbolt 4 podporují přenos dat, napájení i přenos obrazu. Kromě toho má tento tenký notebook integrovány i dva porty USB 3.2 type A, jeden port HDMI 2.0, gigabitové rozhraní LAN, kombinovaný konektor pro sluchátka/mikrofon a slot pro kartu micro-SD. Bezdrátovou konektivitu při práci na cestách zajišťuje Wi-Fi 6E a volitelný LTE modem.

Nekompromisní zabezpečení

Pro mnoho firem je dnes právem jednou z priorit zabezpečení citlivých dat. Notebook Portégé X40L-K proto splňuje požadavky na zařízení Microsoft Secured-core. Uživatelé si mohou být jisti, že jejich informace jsou chráněny pomocí biometrické čtečky otisků prstů integrované do tlačítka pro zapnutí v kombinaci s volitelnou možností rozpoznávání obličeje. Notebook je navíc vybaven slotem pro bezpečnostní zámek a posuvníkem závěrky webové kamery, čímž nabízí další možnost ochrany soukromí.

* v závislosti na konfiguraci

Tiskové zprávy

Diskuse