První prémiové notebooky Dynabook Tecra A50-J na našem trhu

11. 2. 2022 15:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Dynabook Europe GmbH uvedl na náš trh první konfigurace prémiových tenkých (19,9 mm) notebooků řady Tecra A50-J s 15” Full HD displejem, procesory Intel Core 11. generace, hmotností jen 1,65 kg, operačním systémem Windows 10 Pro, výdrží až 10,4 hodiny a charakteristicky zvlněným designem víka v barvě Mystic Blue, které lze otevřít až do úhlu 180 stupňů. Lehké a stylové přenosné počítače charakterizuje odolnost, spolehlivost, velmi precizní zabezpečení a snadné ovládání. Přístroje byly důkladně testovány v souladu s vojenskými normami MIL-STD-810H na pád, změny teplot, vlhkosti, vibrace a nárazy. Notebooky jsou standardně dodávány s dvouletou zárukou prováděnou přímo u zákazníka (NBD).

První prémiové notebooky Dynabook Tecra A50-J na našem trhu
  • 15” notebooky nabízí vysoký uživatelský komfort, styl i výkon
  • Notebooky splňují požadavky společnosti Microsoft na zabezpečené PC a vzdálená správa umožňuje snadnou hybridní práci

Výkonné 28W varianty nejnovějších procesorů Intel Core 11. doplňuje grafická karta Intel Iris Xe. Náročné uživatele navíc potěší nová tichá technologie chlazení pomocí duálních ventilátorů, podsvícená klávesnice se samostatným numerickým blokem odolná proti polití* a funkce rychlého nabíjení, která zajišťuje dosažení 40% kapacity baterie během pouhých 30 minut. Velkým plusem je v dnešní době také antibakteriální vrstva zamezující ulpívání až 99 % nežádoucích bakterií.

„Notebooky Tecra jsou naší nejprodávanější řadou v Evropě. Jejich konstrukce vychází z 35letých zkušeností s výrobou přenosných počítačů a je oceňovaná pro svou odolnost, mobilitu i eleganci,“ říká Alexander Malienko, Business Unit Director pro region CEE společnosti Dynabook Europe GmbH.

Podpora vzdálené či hybridní práce

Tyto přístroje naplňují všechny potřeby flexibilních profesionálů a díky snadné vzdálené správě zjednodušují práci IT manažerům. Pro videokonference či audio hovory je k dispozici HD kamera s posuvným krytem objektivu, duální mikrofony s funkcí potlačení ruchů a podporou Cortany, a také kvalitní stereo reproduktory s technologií DTS.

Zabezpečení dat, snadná vzdálená správa zařízení a konektivita

Základní prvky robustního zabezpečení na hardwarové úrovni tvoří vlastní BIOS Dynabook a Trusted Platform Module (TPM) 2.0, který zajišťuje šifrování uložených dat. Pro ověření přístupu k systému mohou uživatelé volit kombinaci otisků prstů a rozpoznání obličeje pomocí webkamery s využitím Windows Hello. Notebooky odpovídají požadavkům společnosti Microsoft na zabezpečené PC v oblasti ochrany dat, zařízení i identifikace hrozeb. Další vrstvu ochrany obou konfigurací dostupných na našem trhu zajišťuje vestavěná čtečka čipových karet.

Snadnou vzdálenou správu zařízení umožňuje technologie Intel Active Management (AMT). Kromě toho mohou IT oddělení spravovat i upgradovat na dálku Také BIOS Dynabook a tím neustále udržovat maximální možnou úroveň zabezpečení.

Bohatá konektivita zahrnuje kromě HDMI, dvou USB-C s podporou Thunderbolt 4 a dvou USB 3.2 konektorů také rozhraní RJ-45 pro pevné připojení k síti a WiFi 6 a Bluetooth v5.1. K dispozici je také či čtečka Micro SD karet.

První tři konfigurace na našem trhu

Zájemci mohou vybírat ze tří výkonově a parametrově odlišných konfigurací. Základ nabídky tvoří Dynabook Tecra A50-J-16U, který je osazen procesorem Intel Core i5 (1135G7), 8 GB RAM a SSD diskem s kapacitou 512 GB. Toto provedení je na trhu za doporučenou koncovou cenu 27 690 Kč včetně DPH. Pro náročnější zákazníky je k dispozici provedení Dynabook Tecra A50-J-13O s procesorem Intel Core i7 (1165G7), operační pamětí 16 GB a 1 TB SSD diskem za cenu 35 990 Kč včetně DPH. Pro uživatele, kteří pracují často na cestách, je pak určena jediná konfigurace s vestavěným LTE modemem - Dynabook Tecra A50-J-17R, která kombinuje procesor Intel Core i7 (1165G7), operační paměť 16 GB a 512 GB SSD disk. Na trhu je za 35 990 Kč včetně DPH.

* Až do 30 ml

Tiskové zprávy

Diskuse