Společnost HP představuje odolná zařízení pro prostředí kombinované výuky

21. 1. 2022 13:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP Inc. představila notebooky HP Fortis, nové portfolio počítačů vytvořených v takové podobě, aby obstály v náročných podmínkách vzdělávání.

Společnost HP představuje odolná zařízení pro prostředí kombinované výuky

Výuka a učení se navždy změnily. Před pandemií zůstávaly studentské počítače obvykle v učebně a používaly se jen příležitostně. Dnes se učíme nejen ve třídě, ale i na hřišti, v autobuse a doma. Počítač se stal důležitým nástrojem pro digitální výuku a studenti potřebují zařízení, která vydrží každodenní provoz, umožní jim připojit se k digitální třídě a pomohou jim odvádět snadněji více práce.

Představujeme HP Fortis – odolný notebook navržený pro kombinovanou výuku

V případě zařízení určených ke vzdělávání platí, že robustní a odolný přístroj je zárukou spolehlivosti, poté lze více času věnovat učení samotnému. Nové portfolio notebooků HP Fortis je určeno pro aktivní a mobilní studenty a je ztělesněním pevnosti a odolnosti, které jsou nezbytné k tomu, aby počítače vydržely bez újmy pády, odolaly polití a udržely klávesy tam, kam patří: tedy v klávesnici. Díky texturovaným povrchům se tato lehká zařízení studentům všech věkových kategorií lépe drží v ruce a lze s nimi snadněji manipulovat. Vyztužené napájecí porty a porty USB-C lépe odolávají poškození způsobenému náhodným zatažením za kabely, zatímco mechanicky zpevněné rohy a zalisované gumové lišty tlumí nárazy a zesílené panty snižují namáhání při opakovaném otevírání a zavírání. Plnohodnotné ukotvené klávesnice zabraňují uvolnění kláves, když si s nimi studenti během vyučování hrají a mohli by je vyloupnout. Klávesnice také odolá rozlití až 350 ml tekutiny.

Vzhledem k tomu, že se stále více studentů vrací do školních lavic, je důležité udržovat zařízení v čistotě. Šasi, klávesnici a displej zařízení lze otřít běžně dostupnými dezinfekčními a čisticími ubrousky pro domácnost. Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany jsou zařízení vybavena novým kovovým krytem, který pomáhá chránit baterii před vnějším poškozením při každodenních pádech nebo nárazech.

Velká obrazovka poskytující více místa na práci

Zařízení HP Fortis 14 jsou navržena s ohledem na vyšší nároky kladené na dnešní studenty a jsou vybavena displeji s úhlopříčkou 14 palců, které studentům poskytují dostatečně velkou pracovní plochu – tu využijí k zapisování poznámek během přednášky nebo k snadnému vytváření vizuálních příběhů. Velký prostor na obrazovce dává studentům při konzumaci obsahu možnost na něj zároveň také reagovat. Studenti své výtvory díky volitelným jasným antireflexním displejům také dobře vidí.

Chromebook HP Fortis 14 G10 je speciálně navržen pro výuku v cloudu. Zásluhou procesorů Intel s volitelnou podporou 4G LTE, zaručujícím spolehlivé připojení, mohou studenti vstoupit do své učebny téměř odkudkoli. Pant umožňující rozevřít notebook naplocho do úhlu 180 stupňů, HD kamera s úhlem záběru 88 stupňů a dva mikrofony – to vše jedinečně usnadňuje spolupráci při výuce. Integrovaná kamera HP Privacy poskytuje uživatelům pocit klidu a bezpečí, jelikož je chrání před nežádoucím sledováním, zatímco aktualizace Chrome Education Upgrade usnadňuje nasazení a správu zařízení.

Na notebooky HP ProBook Fortis 14 G9 a HP ProBook Fortis 14 G10 se mohou studenti celodenně spolehnout.

 • HP ProBook Fortis 14 G9 – Tento notebook je vybaven procesory Intel a dodává se s operačním systémem Windows 11 Pro, Windows 11 Pro Education nebo Windows 11 SE. Možnosti spolupráce i spolehlivý přístup k zadaným úkolům zaručuje studentům podpora Wi-Fi 6 a volitelně také podpora sítí 4G LTE.
 • HP ProBook Fortis 14 G10 – Tento model je vybaven procesory Intel i3/i5 12. generace a operačním systémem Windows 11 nebo Windows 11 Pro Education. Umožňuje studentům rychle přecházet mezi psaním dokumentů, prací v aplikacích zaměřených na přírodní vědy, technologie, strojírenství a matematiku (STEM), střihem videa a dalšími činnostmi. Nejnovější technologie pro bezdrátové připojení – Wi-Fi 6E – zaručuje studentům kvalitní připojení i v prostředí, kde současně vysílá mnoho různých sítí, a baterie dokáže sledovat typický způsob práce studenta s notebookem a optimalizovat spotřebu energie pomocí inteligentního nabíjení. Řešení HP Wolf Security for Business umožňuje IT správcům studentská zařízení snadněji ochránit využitím odolných ochranných mechanismů na hardwarové úrovni, které jsou trvale v činnosti.

Schopnost přizpůsobit se různým způsobům učení

Notebooky HP Pro x360 Fortis 11 G9 a HP Pro x360 Fortis 11 G10 se dokáží přizpůsobit různým způsobům učení. Konstrukce přístroje umožňuje otočení displeje až o 360 stupňů a dává studentům volnost zvolit si takový režim, který jim vyhovuje nejlépe a jenž je pro ně nejvhodnější. Volitelná kamera s rozlišením 5 MP umístěná na vnější straně přístroje a dobíjecí pero se zpevněným hrotem umožňují studentům tvořit, natáčet, fotografovat i kreslit v režimu notebooku, tabletu, stanu, stojanu nebo knihy. Dobíjecí pero lze uložit a nabíjet ve volitelném voděodolném doku, takže je kdykoli připraveno k použití.

 • HP Pro x360 Fortis 11 G9 – Tento notebook je postaven na procesorech Intel a je dodáván s operačním systémem Windows 11 Pro, Windows 11 Pro Education nebo Windows 11 SE. Bezproblémový přístup k zadaným úkolům a k aplikacím zaručuje studentům Wi-Fi 6 a volitelná podpora 4G LTE.
 • HP Pro x360 Fortis 11 G10 – Tento notebook vybavený procesory Intel i3/i5 12. generace a operačním systémem Windows 11 Pro nebo Windows 11 Pro Education pomáhá studentům zvládat náročné úkoly, jako je střih videa u oborů zaměřených na média nebo analýza laboratorních dat. Wi-Fi 6E zajišťuje rychlé a spolehlivé síťové připojení pro učení v cloudu. Robustní ochranu proti malwaru a hackerům poskytuje řešení HP Wolf Security for Business. Baterie přístroje je vybavena funkcí inteligentního nabíjení, která se dokáže učit ze způsobu, jakým je notebook používán, a optimalizuje spotřebu energie.

Stvořeno pro mobilní učení v cloudu

Chromebook HP Fortis 11 G9 Q postavený na robustní výpočetní platformě Snapdragon 7c nabízí výjimečné vybavení pro mobilní výuku v cloudu a zaručuje bezpečný a spolehlivý přístup do virtuální třídy. Tento Chromebook je nejtenčím a nejlehčím zařízením Fortis od společnosti HP a byl navržen s ohledem na náročné požadavky dnešních studentů, neboť nabízí přenosnost bez jakýchkoli kompromisů. Zařízení lze nastartovat během několika sekund, což studentům umožňuje trávit více času učením a méně čekáním. Díky podpoře sítí 4G LTE je vzdělávání dostupnější a všichni získávají rovné příležitosti, protože studenti se mohou učit prakticky odkudkoli.

Snadná spolupráce

Webové kamery HP 320 FHD a HP 325 FHD jsou snadno použitelné univerzální webové kamery vhodné pro každého. Vychutnejte si ostrý obraz se širokým úhlem záběru 66 stupňů v rozlišení Full HD v kvalitě 1080p se snímací frekvencí 30 snímků za sekundu, což je zárukou přirozeného dojmu z konverzace. Obě webové kamery lze snadno připojit přes rozhraní USB-A, díky možnosti otočení v rozsahu 360 stupňů se dají nastavit do libovolné polohy, přičemž odnímatelná krytka objektivu zaručuje soukromí.

Závazek společnosti HP k podpoře vzdělávání

V duchu své strategie HP Sustainable Impact usiluje společnost HP o to, aby se milionům lidí dostalo znalostí, potřebných k zapojení do digitální ekonomiky. Společnost HP se zavázala, že do roku 2025 pomůže 100 milionům lidí dosáhnout lepších výsledků v učení a že do roku 2030 zajistí digitální rovnost dalším 150 milionům lidí.

Ceny a dostupnosti

 • Chromebook HP Fortis 14 G10 bude v České republice v prodeji od března 2022 za ceny od 10 990 Kč.
 • Chromebook HP Fortis 11 G9 Q bude v České republice v prodeji od srpna 2022 za ceny od 10 490 Kč.
 • Notebook HP ProBook Fortis 14 G9 bude v České republice v prodeji od března za ceny od 12 490 Kč.
 • Notebook HP ProBook Fortis 14 G10 bude v České republice v prodeji od července za ceny od 12 490 Kč.
 • Notebook HP Pro x360 Fortis 11 G9 bude v České republice v prodeji od března za ceny od 12 490 Kč.
 • Notebook HP Pro x360 Fortis 11 G10 bude v České republice v prodeji od července za ceny od 12 490 Kč.
 • Webové kamery HP 320 FHD a HP 325 FHD budou v České republice v prodeji od května za ceny od 1 399 Kč.
Tiskové zprávy

Diskuse