HP uvádí svůj tepelně nejvyspělejší herní notebook OMEN 16 a Victus 15 pro začínající hráče

25. 5. 2022 14:45    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP Inc. představila svůj nejnovější herní hardware a software, vytvořený pro hráče po celém světě. Mezi představenými produkty je notebook OMEN 16 s inovativním řešením odvodu tepla, dostupný notebook Victus 15 a řada aktualizací herního centra OMEN Gaming Hub, které umožňují všem vychutnat si hraní ještě intenzivněji.

HP uvádí svůj tepelně nejvyspělejší herní notebook OMEN 16 a Victus 15 pro začínající hráče

„Vzhledem k faktu, že lidé tráví hraním stále více času, požadují hardware a software, které jim umožní hrát déle a zároveň je do hry více vtáhne,“ uvedla Josephine Tanová, globální ředitelka a generální manažerka divize spotřebitelských počítačů společnosti HP Inc. „Tyto nejnovější přírůstky do herního ekosystému HP poskytují hráčům na všech úrovních – začátečníkům i zkušenějším – nástroje, které potřebují k rozšíření svých herních obzorů, což platí nyní a také do budoucna.“

ZŮSTAŇTE VŠUDE V POHODĚ

Ostřílení hráči touží po nejnovějších výdobytcích v oblasti hardwaru i softwaru, které jim umožní hrát současné tituly na maximální výkon a plně se dostat do dění, v němž v poslední vteřině dosáhnou vítězství nebo pokoří doposud neporazitelného nepřítele. Nejnovější přírůstky ekosystému OMEN se zaměřují na vytváření nových zážitků, které předčí očekávání hráčů, udrží je ve spojení, pobaví a nadchnou pro to, co bude následovat.

Přepracovaný tepelný management: Vylepšení v podobě přidané páté tepelné trubice (heat pipe) a čtvrtého otvoru na odvádění vzduchu umožnilo snížit o další 3 % teplotu na pantu GPU a o dalších 14 % teplotu spodní části SSD. Zároveň také přispělo ke snížení hlučnosti o 5 % ve srovnání s předchozí generací, hráči se tudíž mohou v klidu zcela ponořit do svých oblíbených herních titulů.

Procesory v harmonii: Díky využití vestavěného infračerveného termočidla dokáže OMEN Dynamic Power v rámci systému OMEN Gaming Hub2 přesně detekovat kapacitu CPU a GPU v reálném čase a dynamicky rozdělovat výkon mezi obě jednotky. To umožňuje vytvořit dodatečnou výpočetní rezervu a optimalizovat FPS podle toho, co se zrovna ve hře odehrává, aby byl zážitek z každé hry co nejlepší. Tato technologie umožňuje dosáhnout až 18% nárůstu výkonu v benchmarku 3D Mark Time Spy a až 36% nárůstu výkonu procesoru ve srovnání s loňským modelem.

Jedinečný výkon: Ohromující grafické propracování vdechuje život nejnovějším herním titulům zásluhou grafické karty pro notebooky NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti a nejnovějším technologiím MAX Q nebo AMD Ryzen RX 6650M. Zásluhou procesorů až řady Intel Core i9-12900H nebo procesorů AMD Ryzen 9 6900HX určených pro mobilní zařízení budete jednotlivými úrovněmi moci postupovat rychleji než kdykoli předtím. S moduly DDR5 s obnovovací frekvencí 4800 MHz o kapacitě až 32 GB se vyhnete zahlcení paměti v tu nejnevhodnější dobu a k rychlému přístupu k důležitým souborům využijete pevný disk PCIe Gen4x4 SSD s kapacitou až 2 TB.

Podmanivý obraz: Dění na obrazovce brilantně vykresluje QHD IPS panel s obnovovací frekvencí 165 Hz, dobou odezvy 3 ms a 100% pokrytím sRGB. Pomocí displeje s certifikací Eyesafe od společnosti TÜV Rheinland a automatickému snímači jasu, které se starají o to, aby vaše oči zůstaly svěží i během těch největších dobrodružství, si vychutnáte obraz s potlačením modré složky světla. Jasné barvy najdete také na klávesnici s RGB podsvícením kláves integrovaným do aplikace OMEN Gaming Hub Light Studio, díky které dosáhnete vzhledu, jenž přesně odpovídá hernímu prostředí.

STISKNĚTE TLAČÍTKO START A ZAŽIJTE OPRAVDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Každý hráč má svůj originální příběh o tom, jak pronikl do světa počítačových her. Zařízení Victus nabízí hráčům dostupný, ale přesto silný herní zážitek postavený na DNA ekosystému OMEN. Jako mladší sourozenec osvědčené značky OMEN pomáhá Victus každému uživateli zjistit, jakým typem hráče je, a být originální.

Druhým modelem této řady je Victus 15, který nabízí tři výrazná barevná provedení: stříbrné Mica Silver, modré Performance Blue a bílé Ceramic White. Ve všech případech je standardem podsvícená klávesnice s potiskem v typu písma charakteristickém pro zařízení OMEN. S využitím vynikajícím procesorům a grafickým kartám dokáže každý zvládat více úkolů najednou – hrát hry, surfovat po internetu, upravovat dokumenty atd. Mezi další vlastnosti patří:

Výkon v kompaktním provedení: 15palcový displej nabízí možnost zobrazení v rozlišení až FHD s obnovovací frekvencí 144 Hz, podporuje technologii Eyesafe pro potlačení modré složky světla14 a krásně zapadá do 15palcového designu notebooku, který je z hlediska každodenní přenosnosti praktickým řešením. Díky grafickým kartám vybaveným grafickými procesory až řady NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop s funkcí ray tracingu 2. generace či AMD Radeon RX 6500M se obrazové prvky mění rychleji než dříve. Hráče ohromí blesková rychlost a rychlá odezva při hraní s procesory až řady Intel Core i7-12700H10 nebo mobilními procesory AMD Ryzen 7 5800H11 a paměťovými moduly DDR4 s taktovací frekvencí 3200 MHz o kapacitě až 16 GB.

Chlad uvnitř: Široké zadní větrací otvory jsou působivým vizuálním prvkem, jenž spolu se čtyřcestným prouděním vzduchu a dvěma tepelnými trubicemi navíc zlepšuje tepelnou účinnost. To vše pomáhá zajistit dostatečné chlazení, i když to při hře pořádně vře. S jedním diskem SSD až řady PCIe Gen4 o kapacitě 1 TB se hraní her a provádění dalších činností stává rychlým a jednoduchým.

MAXIMÁLNÍ KONTROLA

Notebooky OMEN 16 a Victus 15 se dodávají s předinstalovaným herním centrem OMEN, které umožňuje využívat výkonné interní funkce, jako jsou Performance Mode, Network Booster a System Vitals, jež přispívají k dokonalému vyladění chodu her. Nová funkce Optimizer jde ještě dál a umožňuje nadšencům uvolnit systémové prostředky a upravit nízkoúrovňová nastavení operačního systému, tak aby bylo dosaženo maximálního FPS bez ohledu na to, zda jde o OMEN, Victus, vlastní sestavu nebo jiný počítač. Zážitek ze hry umocňuje novým a zábavným způsobem ještě přístup k dalším funkcím, jako jsou Gallery, Rewards, Oasis Live a OMEN Light Studio.

Dostupnost a ceny

  • Herní notebook OMEN 16 bude v ČR v prodeji od září za ceny od 44 990 Kč.
  • Herní notebook Victus 15 bude v ČR v prodeji od září za ceny od 19 990 Kč.
Tiskové zprávy

Diskuse