Nové mobilní pracovní stanice ZBook Fury G9 a ZBook Studio G9 od HP

20. 5. 2022 01:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP Inc. představila nové mobilní pracovní stanice ZBook, HP ZBook Studio G9 a HP ZBook Fury G9, dva nové displeje řady ZBook, novou dokovací stanici Thunderbolt G4 Dock a nástroje pomáhající zvýšit produktivitu práce datových vědců. Nejnovější řešení HP navržená s ohledem na potřeby profesionálních tvůrců poskytují větší výkon, umožňují bezproblémovou spolupráci a dávají specialistům v tvůrčích profesích možnost tvořit bez omezení.

Nové mobilní pracovní stanice ZBook Fury G9 a ZBook Studio G9 od HP

„Pracovníci v kreativních profesích požadují na míru šitý hardware i software, který jim poskytne volnost věnovat se tomu nejpodstatnějšímu a tvořit, aniž by pro ně bylo brzdou technické vybavení nebo místo, na němž se právě nacházejí,“ uvedl Jim Nottingham, generální ředitel a ředitel globální divize společnosti Advanced Compute and Solutions, HP Inc. „Představené produkty řady Zbook nabízí spojení špičkové technologie s všestranností kombinovaného ekosystému, díky němuž se každý kreativní nápad může stát skutečností.“

Změňme způsob, jakým svět tvoří

Nové notebooky ZBook Fury G9 a ZBook Studio G9 pomáhají profesionálům v oblasti médií a zábavy, inženýrství, pravývoje produktů či datovým vědcům vypořádat se s mnoha náročnými pracovními postupy.

ZBook Fury je vybaven 55wattovým procesorem Intel určeným pro stolní počítače a až profesionální grafickou kartou NVIDIA RTX A5500 určenou pro notebooky nebo grafickými kartami AMD Radeon Pro. Tento přístroj je tak výkonný, že profesionálové ve tvůrčích a technických profesích zapomenou, že se jedná o notebook. Nový ZBook Fury poskytuje výkon potřebný pro dnešní nejnáročnější úlohy od střihu 8K videa přes 3D vizualizaci až po strojové učení. ZBook Studio G9 je navržen tak, aby poskytoval rychlý a bezproblémový profesionální výkon, o nějž se postará procesor ve specifikaci až Intel Core i9 vPro a grafická karta NVIDIA RTX A5500 nebo GeForce RTX 3080 Ti. Modely vybavené grafickými kartami NVIDIA RTX a GeForce RTX jsou validovány v rámci programu NVIDIA Studio.

Při provádění složitých pracovních úloh, jako je střih videa, návrhy v aplikacích CAD nebo analýza velkých souborů dat, může použití dvou obrazovek zvýšit produktivitu až o 31 %. Na dvou monitorech dokážete zlepšit tvůrčí spolupráci, sdílet každý inovativní nápad a využít větší plochu pro tvůrčí práci. Nové monitory HP Z24m, nyní s možností konferenční komunikace, a 23,8″ HP Z24q s rozlišením 4K nabízejí obnovovací frekvenci 90 Hz pro nerušeně plynulou tvorbu, výjimečné barevné podání s továrně kalibrovanými barevnými prostory sRGB a P3 a navíc vysoký dynamický rozsah VESA DisplayHDR 400 pro dynamičtější obraz a totožné podání barev na obou obrazovkách.

Díky integrovaným konferenčním funkcím, které zahrnují výklopnou 5Mpx webovou kameru, dva mikrofony s potlačením hluku na pozadí a dva reproduktory, se na notebooku HP Z24m můžete s kolegy a klienty podělit o každý nápad. Technologie doplněná o řešení HP Presence navíc zahrnuje automatické zamykání a senzor přiblížení Awake, díky nimž mají uživatelé jistotu, že je jejich soukromí chráněno v rozsahu odpovídajícím jejich uživatelským oprávněním. HP Z24m i HP Z24q jsou displeje zcela bez rámečků, které poskytují obraz bez jakýchkoli rušivých prvků.

Dokovací stanice HP Thunderbolt G4 pomáhá bezproblémově propojit celý ekosystém Z, zvyšuje bezpečnost, produktivitu a konektivitu, takže uživatelé mohou převzít kontrolu nad uspořádáním svého pracovního stolu a omezit množství kabelů. 66 % zaměstnanců uvádí, že doma raději používají dokovací stanici.

Agilita v jakémkoli pracovním prostoru umožňuje zaměstnancům připojit se k síti, tvořit a provádět opakující se úkony během několika sekund. Dokovací stanice HP Thunderbolt G4 přináší až 280 W výkonu, možnost plně nabít jakýkoli notebook nebo mobilní pracovní stanici pomocí superrychlé technologie Thunderbolt 4 a oproti předchozím generacím dvojnásobnou rychlost ethernetu pro rychlé stahování. Manažeři a uživatelé IT se při používání této nejbezpečnější dokovací stanice na světě mohou kromě toho od okamžiku připojení pomocí funkce HP SureStart cítit naprosto bezpečně.

Pochopte rychleji význam analyzovaných dat

Definice profesionálního tvůrce jde v současné době nad rámec tradičních umělců, architektů, fotografů, animátorů a střihačů videa. Stejně jako tradiční tvůrci využívají výpočetní výkon k vytváření 3D modelů, architektonických návrhů, videoher a filmů, využívají také datoví vědci výpočetní výkon k vyvozování obchodních závěrů z analyzovaných dat. Vybrané pracovní stanice určené pro datovou vědu odstraňují některé z nejčastějších problémů, s nimiž se datoví vědci každodenně potýkají, a poskytují jim vhodné nástroje k transformaci složitých datových sad v užitečné poznatky.

Celkem 42 % datových vědců tvrdí, že jim konfigurace prostředí zabere příliš mnoho času. Nyní, po uvedení produktu Data Science Stack Manager, vůbec prvního grafického uživatelského rozhraní typu OEM pro pracovní stanice, které přizpůsobuje software pro účely datové vědy na platformách Ubuntu a WSL2, je pro tvůrce dat ještě snazší spravovat prostředí pro datovou vědu a specificky ho přizpůsobit každému projektu, což dále urychluje provádění příslušných pracovních postupů. Tento řízený a spravovaný softwarový balík odstraňuje nejistotu při vytváření optimálního prostředí pro datovou vědu testováním a předinstalováním populárních nástrojů pro datovou vědu včetně vybraných balíčků ze sady nástrojů Intel oneAPI AI Analytics, jakož i Pytorch, Python, NVIDIA RAPIDS a dalších.

Zajistěte si dostatečný výkon, abyste mohli tvořit odkudkoli

První krok ke spojení toho nejlepšího z obou softwarových řešení pro vzdálené ovládání oceněných cenou Emmy přišel v prosinci 2021 v podobě jednotného předplatného HP Teradici. Společnosti Teradici a HP nyní spustily první beta verzi podnikového IT softwaru HP Anyware, který zajišťuje produktivitu lidí a týmů díky zabezpečenému přístupu k jejich digitálním pracovním prostorům. HP Anyware integruje Teradici CAS a ZCentral Remote Boost do jediného řešení, které firmám poskytuje flexibilitu při využívání výkonu jejich infrastruktury v podobě cloudu, datového centra, okrajových zařízení, operačních systémů nebo pracovních stanic k zajištění dokonalého uživatelského prostředí na zařízeních koncových uživatelů (PC, Mac, notebook, tablet, tenký a nulový klient).

Dostupnost a ceny

  • HP ZBook Studio bude v ČR v prodeji od června. Ceny budou oznámeny později.
  • HP ZBook Fury bude v ČR v prodeji od června. Ceny budou oznámeny později.
  • Displej HP Z24m G3 QHD bude v ČR v prodeji od července. Ceny budou oznámeny později.
  • Displej HP Z24q G3 QHD bude v ČR v prodeji od června za ceny od 8 900 Kč.
  • Dokovací stanice HP Thunderbolt G4 Dock 120W a 280W budou v ČR v prodeji od července za ceny od 4 990 Kč, respektive od 6 290 Kč.
Tiskové zprávy

Diskuse