Společnost Lenovo představila českému trhu budoucnost hybridní práce s prémiovými produkty Yoga

28. 6. 2022 18:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Lenovo představila novinky, které rozšiřují produktovou řadu Yoga na českém trhu o nové, výkonné modely notebooků a jeden AIO počítač. Prémiové produkty odrážejí potřebu uživatelů fungovat hybridně odkudkoliv a naplňují cíl společnosti Lenovo poskytovat zákazníkům kvalitní a spolehlivá zařízení.

Společnost Lenovo představila českému trhu budoucnost hybridní práce s prémiovými produkty Yoga

Lenovo Yoga 9: Ultimátní všestrannost

Vlajková loď Lenovo Yoga 9 si dokáže poradit s jakoukoliv pracovní nebo osobní kreativní výzvou. Díky celé řadě portů je možné k notebooku snadno připojit důležité periferie, zatímco integrovaná infračervená Full HD webkamera s mechanickým krytem pro větší soukromí zajistí bezpečné přihlašování k zařízení pomocí rozpoznávání tváře. I při vysokém výkonu zůstane notebook ledově chladný díky optimalizaci Smart Power, speciální konstrukci ventilátoru pro optimální proudění vzduchu a tichý chod a chlazení s vysokým výkonem. Notebook je dostupný ve variantě konvertibilní i nekonvertibilní – můžete si tak vybrat ten správný model, který se ohne dle vašich potřeb.

Co vás na něm potěší:

 • Vysoký výkon díky nejnovějšímu procesoru Intel Core 12. generace a 16GB RAM,
 • Čistý 14palcový OLED 4K obraz s certifikátem Low Blue Light,
 • Otočný soundbar s reproduktory Bowers & Wilkins a Dolby Atmos.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro X: Tvořte kdykoliv a kdekoliv

Lenovo Yoga Slim 7 Pro X přináší uživatelům výjimečný výkon důležitý pro zvládnutí jakékoliv výzvy. Díky kombinaci procesoru Intel Core 12. generace, až 32 GB LPDDR5 RAM a grafické karty až NVIDIA GeForce RTX 3050 posouvá tento notebook možnosti pro kreativní tvorbu na zcela novou úroveň. Veškerý obsah, od tvořivých projektů, přes oblíbené filmy a hry až po důležité pracovní dokumenty zobrazíte jasně a čistě na 14,5palcovém volitelně dotykovém Lenovo PureSight displeji s obnovovací frekvencí 120Hz.

Co vás na něm potěší:

 • Váha menší než 1,5 kg pro tvoření kdekoliv,
 • Tenký design a šasi z prémiového hliníku,
 • Certifikace TÜV Hardware Blue Light pro menší únavu očí.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro: Výkon v mimořádně tenkém těle

Nově dostupný 14palcový Lenovo Yoga Slim 7 Pro umožní uživatelům tvořit nebo zvládat více věcí najednou díky svému výjimečnému výkonu. Pod povrchem skrývá kombinaci procesoru nejnovější generace Intel Core spolu s 16GB LPDDR5 RAM a 1TB SSD diskem pro rychlejší načtení všech souborů i programů. Grafická karta až NVIDIA GeForce RTX2050 přináší výjimečně jasné barvy, jas a kontrast na volitelném OLED displeji Lenovo PureSight.

Co vás na něm potěší:

 • Hliníkové šasi,
 • Optimalizace výkonu, zobrazení a zabezpečení díky AI Engine+, která pomocí umělé inteligence dokáže předpovídat potřeby napájení nebo baterie na základě toho, co uživatel právě na notebooku dělá.

Větší 16palcový model Lenovo Yoga Slim 7 Pro je navržen pro vyšší rychlost grafického zobrazení, kterého dosahuje díky kombinaci procesoru AMD Ryzen 7 spolu s grafikou NVIDIA GeForce RTX 3050. Uživatelé zvyklí pracovat i mimo stěny kanceláře jistě ocení, že i přes větší rozměr displeje notebook nabízí váhu jen lehce přes 2 kg a profil tenký pouhých 19 mm, takže jej stále mohou vzít na jakoukoliv pracovní cestu.

Co vás na něm potěší:

 • 2,5K IPS monitor s 165 Hz frekvencí pro plynulé zobrazení při hraní her i editování videí,
 • Inteligentní optimalizace stejně jako u 14palcového sourozence.

Lenovo Yoga 7: audiovizuální ráj

Všestranný konvertibilní notebook Lenovo Yoga 7 je skvělým společníkem pro zábavu a kreativitu. Díky prémiovému unibody šasi se zaoblenými hranami navrženými pro jednodušší držení a přenášení jej můžete vzít kamkoliv s sebou. Pro veškerý komfort nezbytný pro práci i zábavu je notebook vybaven výkonnými procesory Intel Core 12. generace či AMD Ryzen 6000 Series. Přiložený stylus Active Pen vám usnadní kreativní tvorbu, skicování nebo jen rychlé zachycení nápadů. Se čtyřmi režimy použití navíc už neexistují žádná omezení, pokud jde o to, jak chcete na tomto zařízení tvořit, pracovat nebo se bavit.

Co na něm oceníte:

 • 2,8K OLED 14palcový dotykový displej a podpora Dolby Vision s redukcí modrého světla,
 • Čtyři reproduktory s Dolby Atmos pro prostorový zvuk,
 • Expres nabíjení a dlouhá výdrž baterie.

Lenovo Yoga 7 přichází na náš trh také v 16palcovém provedení. Toto zařízení bude ideálním partnerem pro uživatele, kteří pro práci využijí kromě výjimečného výkonu 14jádrového procesoru Intel Core a rychlého SSD disku s kapacitou až 1 TB také zabudovanou numerickou klávesnici a větší zobrazovací plochu displeje s IPS technologií pro jasnější barvy a inovativní grafickou kartu Intel ARC A370M

Co na něm oceníte:

 • Celodenní výdrž baterie 99,99Wh
 • I přes větší rozměry váha dle konfigurace okolo 2 kg.

Lenovo Yoga AIO 7: Spolehlivý kolega i centrum domácí zábavy

Stolní počítač typu All-in-One Lenovo Yoga AIO 7 splní všechny vaše požadavky na domácí kancelář. Díky nekompromisnímu výkonu procesorů AMD Ryzen 6000 Series a volitelné grafiky AMD Radeon RX 6600M zvládne toto zařízení i ty nejintenzivnější kreativní úkoly jako je například práce s 3D grafickými programy nebo úprava multimediálního obsahu.

Co na něm oceníte:

 • Flexibilita díky designu pantů, otáčení monitoru o 90 stupňů, či posouvání a naklánění dopředu a dozadu,
 • 27palcový 4K IPS displej s úzkými rámečky a vysokým barevným spektrem.

Lenovo Yoga 6: Praktický a konvertibilní

Tenký a stylový konvertibilní notebook Lenovo Yoga 6 nabízí špičkový design bez kompromisů. Přináší potřebný výkon a škálu chytrých funkcí, které vyžadujete každý den. Yoga 6 nabízí pohodlnou práci, zábavu i cestování. Základem výkonu je moderní procesor AMD Ryzen řady 5000 v kombinaci s vysokou propustností operační paměti DDR4 a grafikou AMD Radeon Graphics. Překvapivá je navíc i výdrž baterie při práci, která činí až 13,5 hodiny.

Co na něm oceníte:

 • Celodenní výdrž baterie a design z recyklovaného plastu nebo hliníku,
 • Tenké tělo a nízká hmotnost – méně než 17.5 mm a méně než 1.4 kg.

Lenovo Premium Care a snížení uhlíkové stopy

Pro všechny nově uvedené modely mohou uživatelé výrobce přidává pokročilou podporu Lenovo Premium Care zahrnující prioritní ošetření, personalizovanou hardwarovou a softwarovou podporu od odborníků, každoroční kontroly stravu PC a jiné výhody. Notebooky Yoga Slim a Yoga 7. generace také standardně zahrnují službu Lenovo CO2 Offset Service, která zohledňuje průměrné emise uhlíku související s konkrétním zařízením po dobu jeho životního cyklu – od výroby přes dopravu až po vyřazení (až do 5 let) – a podporuje osvědčené projekty OSN v oblasti klimatických změn s cílem zmírňovat dopady na životní prostředí.

Ceny a dostupnost

 • Lenovo Yoga 9 je na trhu již dostupný s cenou od 37 190 Kč s DPH.
 • Lenovo Yoga Slim 7 Pro X s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od července 2022 za cenu začínající na 29 999 Kč včetně DPH.
 • Lenovo Yoga Slim 7 Pro ve 14palcovém provedení s procesorem Intel Core bude k dispozici od konce září 2022 za cenu začínající na 22 999 Kč s DPH.
 • Lenovo Yoga Slim 7 Pro v 16palcovém provedení s procesorem AMD bude dostupný od září za cenu od 29 999 Kč včetně DPH.
 • Notebook Lenovo Yoga 7 ve 14palcovém provedení s procesorem Intel Core bude k dispozici od července 2022 za cenu od 28 989 včetně DPH.
 • Notebook Lenovo Yoga 7 ve 14palcovém provedení s procesorem AMD bude dostupný od července 2022 za cenu začínající na 29 999 Kč s DPH.
 • Notebook Lenovo Yoga 7 v 16palcovém provedení s procesorem Intel Core bude na našem trhu dostupný od července za cenu od 29 989 Kč včetně DPH.
 • Stolní počítač typu All-in-One Lenovo Yoga 7 bude na našem trhu dostupný od konce září 2022 s cenou začínající na 36 999 Kč včetně DPH.
 • Lenovo Yoga 6 v 13palcovém provedení s procesorem AMD bude dostupný od července 2022 za cenu od 23 989 Kč včetně DPH.
Tiskové zprávy

Diskuse