Notebooky ASUS pro rok 2022 s nejnovějšími procesory Intel

21. 7. 2022 23:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Vynikající konstrukce chlazení a pokročilé zpracování šasi zajišťují špičkový výkon procesorů Intel Core řady H v nejnovější generaci tenkých a lehkých notebooků EVO.

Notebooky ASUS pro rok 2022 s nejnovějšími procesory Intel
  • Inovativní konstrukce šasi a technologie chlazení umožňují použití nejnovějších procesorů Intel Core řady H 12. generace, které mají výrazně vyšší výkon.
  • ASUS nyní nabízí více modelů s certifikací EVO a nejnovějšími procesory Intel Core řady H v segmentu základních a běžných notebooků než ostatní velké značky.
  • Vylepšené chladicí moduly se dvěma ventilátory a dvěma teplovodivými trubicemi zaišťují lepší chlazení a tichou kancelářskou práci v režimu Whisper.
  • 3D odpařovací komora a jedinečný vyklápěcí mechanismus AAS Ultra umožňují zvýšení průtoku vzduchu o 30% a maximální výkon bez omezování v segmentu prémiových počítačů a počítačů pro tvůrce.

ASUS oznámil, že tenké a lehké notebooky řad Zenbook a Vivobook pro rok 2022 zahrnují více výkonných modelů s certifikací EVO než kdykoli předtím, a to díky skvělému technickému zpracování a vynikajícím vlastnostem nejnovějších procesorů Intel řady H 12. generace s TDP až 45 wattů. Díky těmto inovacím nyní i cenově dostupné notebooky pro běžné každodenní použití, jako je například Vivobook 14X/15X OLED (X1403/1503), nabízejí výrazně vyšší výkon než v předchozích generacích.

Díky mimořádnému výkonu těchto procesorů - až 2,5krát rychlejšímu než u předchozí generace notebooků ASUS - uživatelé získají notebooky pro práci, kreativitu, hraní her a zábavu, které zachovávají stejné rozměry jako loňské modely.

"Inovace, které vývojáři společnosti ASUS implementovali do našich nejnovějších notebooků, nám ve spolupráci s našimi partnery ze společnosti Intel umožnily představit tyto úžasné produkty pro rok 2022. Jejich práce na technologiích chlazení a zpracování šasi je velmi důležitý, ale současně náročný úkol. Někdy jsou tato vylepšení pro zákazníky prakticky neviditelná, ale pomáhají nám poskytovat úžasný výkon při zachování kompaktních a lehkých notebooků, což je přesně to, co zákazníci od svého příštího notebooku očekávají," řekl Benjamin Yeh, generální ředitel společnosti ASUS pro oblast East EMEA.

Uživatelé rok od roku více preferují tenké a lehké notebooky. Znamená to velkou výzvu pro vývojáře, kteří řeší jak zvýšit výkon, aniž by se zvětšila velikost zařízení. Portfolio notebooků ASUS pro rok 2022 využívá k dosažení těchto cílů různá inovativní řešení, včetně mimořádně účinných a tichých systémů chlazení, jako jsou ASUS IceCool, AAS Ultra a 3D odpařovací komory, softwaru využívajícího umělou inteligenci a precizního zpracování. Zásluhou vynikající energetické účinnosti procesorů Intel Core 12. generace mohou uživatelé těžit z vyššího výkonu a zároveň se těšit z prodloužené výdrže baterie, která je srovnatelná s loňskými modely.

Výkon nade vše

Nejnovější procesory Intel Core 12. generace přinášejí vyšší výkon s lepší správou energie než kdykoli předtím, a to díky hybridní konstrukci kombinující vysoce výkonná jádra s energeticky úspornými. Tato jádra inteligentně sdílejí výpočetní úlohy, čímž zlepšují výkon při hraní her, streamování a multitaskingu, a díky své energetické účinnosti jsou ideální pro poskytování vysokého výkonu v tenkém a lehkém šasi, která uživatelé vice preferují.

Výkonný notebook přináší uživatelům i dlouhodobější výhody. Typický životní cyklus běžného notebooku může trvat až sedm let, a protože se operační systémy a software vyvíjejí a jsou stále náročnější, uživatelé potřebují notebook, který má v záloze dostatek výkonu. Procesory řady H s TDP až 45 W, což je až třikrát více než u starší generace notebookových procesorů, nabízejí dostatek výkonu, který má rezervu i do budoucna.

Udržení notebooku v chladu

Pro dosažení maximálního výkonu procesoru v tenkém a lehkém notebooku je nezbytné, aby byl procesor dobře chlazen, a to je někdy u tenké konstrukce problém. Nejnovější notebooky ASUS Zenbook a Vivobook jsou vybaveny vylepšenou technologií chlazení, včetně nové konstrukce ventilátorů ASUS IceBlade, dvojitých teplovodivých trubic, vylepšené regulace proudění vzduchu s více průduchy a – v případě modelů Zenbook Pro 16X OLED a Zenbook Duo 14X OLED – i 3D odpařovací komorou a inovativním mechanismem Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra).

3D odpařovací komora je inovace společnosti ASUS, která zakřivuje odpařovací komoru, aby lépe přilnula ke komponentám základní desky než standardní plochá odpařovací komora. Mechanismus AAS Ultra zvedá buď zadní část klávesnice, nebo sekundární dotykové obrazovky, čímž zvyšuje odvod teplého vzduchu ze šasi až o 30 %.

Díky těmto inovacím v oblasti chlazení mohou inženýři společnosti ASUS používat špičkové komponenty, jako je procesor Intel Core i9 a grafický procesor NVIDIA GeForce RTX 3060 i ve velmi tenkých noteboocích.

Tiskové zprávy

Diskuse