Minimalistické pracovní stanice, notebooky i aplikace, nové portfolio Dell

5. 4. 2022 13:50    Rubrika: Tiskové zprávy

Dell Technologies uvádí na trh portfolio nových notebooků, pracovních stanic a příslušenství přizpůsobených trendu hybridní práce. Produkty vynikají flexibilitou, výkonem a spolehlivou konektivitou a nabízí firmám řešení, jak svým zaměstnancům zajistit produktivní pracovní prostředí bez ohledu na to, odkud zrovna pracují. Všechny produkty budou v prodeji na přelomu dubna a května.

Minimalistické pracovní stanice, notebooky i aplikace, nové portfolio Dell

Středobodem nového portfolia je Dell Optimizer, integrovaná aplikace, která pomocí umělé inteligence vyhodnocuje a optimalizuje výkon systému a umožňuje maximální přizpůsobení pracovního prostředí. Nabízí možnost připojit se současně ke kabelovým a bezdrátovým sítím najednou a zrychlit přenosy a stahování dat. Poskytuje menší nároky na vyrovnávací paměť a až o 30 % nižší latenci. Disponuje funkcí vylepšeného potlačení šumu při videohovorech, která vnímá okolí uživatele a snižuje nežádoucí hluk na pozadí.

Rozsáhlá sada nových inteligentních funkcí ochrany soukromí umožňuje uživatelům aktivně skrýt citlivé informace na obrazovce před přístupem neoprávněných osob. Pokud se uživatel odvrátí od obrazovky, počítač může automaticky ihned uzamknout a zneaktivnit obrazovku, aby nejen chránil data, ale také šetřil energii. Díky zavedení modulární instalace je nyní Dell Optimizer lépe spravovatelný a uživatelé si mohou vybrat, které funkce nainstalují.

„Hybridní a vzdálená práce se staly standardem a tento trend bude pravděpodobně pokračovat a nadále růst,“ říká Petr Zajíček, Client Solution Field Product Manager ze společnosti Dell Technologies. „Zatímco se zaměstnanci kvůli práci přesouvají mezi jednotlivými místy, prioritou jejich zaměstnavatelů zůstává zajištění produktivního prostředí, bez ohledu na místo výkonu práce. Nové produktové portfolio zohledňuje rozmanité potřeby současné práce a je připraveno i na budoucnost. Nabízí firmám i zaměstnancům široké spektrum nezbytných nástrojů pro vytvoření komfortního a efektivního pracovního prostředí prakticky kdekoli,“ dodává.

Nové notebooky a pracovní stanice pro podporu všech aspektů práce

Společnost Dell uvádí na trh nové produkty pro uživatele, kteří vyhledávají přenosná zařízení s maximálním výkonem. Všechny disponují procesory Intel Core 12. generace a nejnovějšími možnostmi připojení, včetně 5G a technologie Intel Wi-Fi 6E.

Latitude 9430 je nejmenší 14“ prémiový laptop 2v1 s poměrem stran displeje 16:10 na světě, s nejlepším poměrem obrazovky k tělu zařízení ve své kategorii. Je k dispozici v nové metalické grafitové barvě a obsahuje také novou FHD kameru pro jasnější videohovory.
Odolnost, flexibilita, malé rozměry i nízká hmotnost

Perfektně přenosný a zároveň odolný notebook Latitude 7330 Ultralight s poměrem stran displeje 16:9 je nejmenší a nejlehčí 13,3“ prémiový komerční notebook na světě. V závislosti na zvolené konfiguraci může vážit jen 0,967 kg, nabízí estetický zážitek z vysoké kvality zpracování a maximální výkon a spolehlivost, které jsou typické pro všechna zařízení třídy Latitude. Disponuje všemi porty potřebnými k produktivní práci.

Nová řada Latitude 7000 je vybavena výkonnějšími procesory a pamětí až DDR5, vylepšeným audio systémem s možností potlačení rušivých zvuků a inovovaným systémem chlazení. Notebooky Latitude 2v1 je možné propojit s novým Dell Premier Rechargeable Active Pen perem. Společnost Dell rovněž aktualizuje řadu Latitude 5000 a představí nový model Latitude 3330.

Novinkou všech zařízení Dell Latitude je funkce Self-Healing Image Recovery, která zajišťuje obnovení operačního systému po katastrofickém selhání.

Precision 5470 je nejmenší, nejtenčí a nejvýkonnější 14“ mobilní pracovní stanice na světě. Je vybavena procesory Intel 12. generace, a to až po Intel Core i9, 64 GB paměti DDR5, 4TB úložištěm a grafickou kartou NVIDIA RTX A1000. Společnost Dell také představuje své nejtenčí a nejmenší mobilní pracovní stanice s úhlopříčkou 15“ a 17“ - Precision 5570 a 5770.

Kromě notebooků a pracovních stanic jsou součástí nového portfolia také monitory a další příslušenství.

Udržitelnost a bezpečnost

Společnost Dell ctí svůj závazek k udržitelnosti a bezpečnosti. Nová portfolia produktů obsahují více udržitelných materiálů a inovativních způsobů jejich využití. Nové plně recyklovatelné obaly jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných a obnovitelných materiálů a budou dodávány se všemi novými notebooky Latitude, mobilními pracovními stanicemi Precision a zařízeními XPS.

Tiskové zprávy

Diskuse