TCL představuje na CES 2022 svůj první Windows notebook

6. 1. 2022 17:40    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TCL Communication představila na veletrhu CES 2022 portfolio přenosných zařízení, které zahrnuje první notebook značky TCL s operačním systémem Windows, novou generaci brýlí TCL NXTWEAR AIR, tablet řady NXTPAPER s netradičním displejem a další tablety určené pro vzdělávání dětí a studentů.

TCL představuje na CES 2022 svůj první Windows notebook

"Vstupujeme do třetího roku existence značky TCL Mobile a postupně pokračujeme v expanzi do dalších produktových kategorií," řekl Stefan Streit, marketingový ředitel společnosti TCL Communication.

TCL NXTPAPER 10s

Tablet TCL NXTPAPER 10s se odlišuje od běžné produkce především svým displejem. Ten se neleskne a vizuálně se podobá papíru. Využívá 10 ochranných vrstev, které zachovávají přirozené barvy obrazu. Novinka je proto velmi šetrná k očím uživatele. Redukce modrého světla je prioritou a tato funkce je zabudována přímo do softwaru i hardwaru zařízení. Displej má certifikaci TÜV a redukuje modré světlo procházející obrazovkou o více než 50 %. Uživatelé si také mohou vychutnat jasný obraz při pohledu z jakéhokoli úhlu díky antireflexní úpravě displeje. Zásluhou této inovace je pohled na obrazovku mnohem pohodlnější a poskytuje celkově lepší uživatelský zážitek.

TCL NXTPAPER 10s je díky přibalenému peru T Pen ideální pro studium nebo psaní poznámek na displej, který dokáže rozeznat více úrovní přítlaku. Baterie s kapacitou 8000 mAh zajistí celodenní výdrž. Volitelná klávesnice Folio Keyboard a podložka Writing Board pomáhají zvýšit produktivitu na cestách. TCL NXTPAPER 10s se na evropském trhu objeví během prvního čtvrtletí 2022.

TCL NXTWEAR AIR

Další novinkou z dílny TCL jsou chytré brýle NXTWEAR AIR, které dokážou po připojení ke kompatibilnímu smartphonu nebo notebooku vytvořit dojem sledování 140palcové obrazovky ze vzdálenosti čtyř metrů. Jsou proto ideální pro sledování filmů na cestách, pro hraní her, ale i nikým nerušenou kancelářskou práci. Oproti předchozí generaci jsou ještě lehčí (váží jen 75 gramů) a pohodlnější. Díky dvěma displejům typu Micro OLED s rozlišením 1080p poskytují brýle TCL NXTWEAR AIR obraz plný detailů se sytými barvami, hlubokými odstíny a skutečnou černou barvou. Nová generace brýlí se bude dodávat se dvěma vyměnitelnými tvary předních skel, aby vyhověla různým stylům uživatelů.

TCL BOOK 14 Go

Společnost TCL nově rozšiřuje svou nabídku produktů o notebooky. První vlaštovkou je notebook TCL BOOK 14 Go s operačním systémem Windows 11 určený zejména pro studenty.

Úhlopříčka displeje 14,1 palců, profil tenký jen 13,95 mm a hmotnost 1,3 kg předurčují notebook k přenášení. Stačí ho vyjmout z batohu, otevřít a začít pracovat - v kavárně, ve vlaku nebo v přednáškovém sále. K tomu přispívá i mobilní připojení 4G LTE a vynikající výdrž baterie. Platforma Qualcomm Snapdragon 7c zaručuje okamžité zapnutí notebooku a zároveň zajišťuje až 12hodinovou výdrž baterie. Potěší i možnost plynulého přepínání mezi připojením Wi-Fi a 4G, takže není nutné spoléhat jen na veřejné WiFi sítě.

TCL BOOK 14 Go využívá operační systém Microsoft Windows 11, takže studenti si budou moci vytvořit více virtuálních ploch - jednu pro školu nebo práci a druhou soukromou. Nový operační systém společnosti Microsoft je vybaven dalšími vylepšenými funkcemi, které pomáhají zvýšit produktivitu uživatele. TCL BOOK 14 Go bude ve vybraných regionech v prodeji od 2. čtvrtletí 2022.

Tablety TAB 8 4G a TAB 10L

Společnost TCL uvádí na trh dvojici levných tabletů se systémem Android. Model TAB 8 4G je díky kompaktnímu designu a baterii s kapacitou 4080 mAh ideálním společníkem na cestách. Navíc podporuje mobilní připojení LTE, které vám umožní být online, i když právě není k dispozici Wi-Fi síť.

TCL TAB 10L je vybaven dotykovým displejem s úhlopříčkou 10,1 palce a rozlišením HD má ideální velikost pro hry i studium. Oba tablety se v Evropě začnou prodávat během 1. čtvrtletí 2022.

Řada tabletů TKEE

Společnost TCL představila i tři nové tablet řady TKEE - TCL TKEE MINI, TKEE MID (s připojením 4G) a TKEE MAX, které byly navrženy a vytvořeny speciálně pro děti. Intuitivní design uživatelského rozhraní umožňuje dětem hrát si a učit se bezpečně a zodpovědně. Všechna tři zařízení byla důkladně testována, aby odolala nešetrnému zacházení. Jejich displej využívá technologii TCL Eye-safe screen, která chrání dětské oči před škodlivým modrým světlem.

Každý tablet je vybaven robustním pouzdrem, které odolá pádům a dodává se s perem TKEE Pen, aby si děti mohly zlepšit své dovednosti v psaní a kreslení. Modely TKEE MINI, TKEE MID a TKEE MAX se začnou prodávat ve vybraných regionech v prvním čtvrtletí roku 2022.

TCL Kids

TCL Kids je služba pro děti, která je dostupná v obchodě Google Play a pro všechny nové tablety TCL a brzy ji bude podporovat i notebook TCL BOOK 14 Go. Služba TCL Kids sdílí stejné základní rozhraní jako řada tabletů TKEE a je doplněna knihovnou vzdělávacího a zábavného obsahu pro děti zahrnujícího více než 20 000 videí, 400 pohádkových knih a 50 aplikací pro děti. Nabízí také řadu rodičovských monitorovacích nástrojů, které umožňují sledovat čas strávený u obrazovky, spravovat aplikace a webové stránky a připomínat dětem správnou polohu při čtení.

Služba bude dostupná zákazníkům po celém světě v různých jazycích ve 2. čtvrtletí 2022 za 3,99 dolaru měsíčně.

Tiskové zprávy

Diskuse