Western Digital přináší nový externí disk SanDisk Professional Pro-G40 SSD

7. 10. 2022 17:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Portfolio externích přenosných disků se rozšiřuje o superrychlý a ultraodolný přenosný SSD disk s duální konektivitou

Western Digital přináší nový externí disk SanDisk Professional Pro-G40 SSD

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) oznámila, že rozšiřuje svoje portfolio značky SanDisk Professional o prémiové řešení v podobě SSD disku PRO-G40 SSD, který podporuje duální kompatibilitu propojení pomocí rozhraní Thunderbolt 3 i USB 3.2 Gen 2. Disk se inspiruje způsobem, jakým lidé vytvářejí data a sdílejí je. Nový disk je nejodolnějším diskem z nabídky Western Digital a splňuje normy IP68. Disk nabízí všem profesionálům možnost plně se věnovat své práci zcela bez obav o data kdekoli, kam je jejich vize nebo práce zavede.

„Podstatou mé práce je nevyzpytatelnost. Ve výsledku musím být velmi flexibilní a všestranný. Od všech prvků své výbavy, které používám, od zachycení snímku až po archivaci dat, očekávám to stejné. I proto se stane nový disk SanDisk Professional PRO-G40 ihned klíčovým prvkem celého mého pracovního procesu,“ říká Andy Handcock, fotograf a člen PRO-TEAMu, a dodává: „Potřebuji ukládací řešení, které není těžké, které je kompaktní, odolné a hrozně rychlé. To vše disk splňuje. PRO-G40 SSD snadno odolá otřesům během cestování a práce v terénu a co se týče rozměrů, zabírá málo místa. Díky produktům z řady SanDisk Professional mám o jednu starost méně, a navíc více svobody soustředit se jen na kreativní práci. To je podstatné.“

Pro podnikatele i kreativní profesionály představuje SSD disk PRO-G40 jednoduché a flexibilní řešení, které nabízí vysokou efektivitu pro dotahování věcí do konce. Profesionálové, kteří pořizují, zpracovávají a přenášejí velké množství absolutně důležitého obsahu, potřebují přenosné úložiště, které je dostatečně výkonné, aby eliminovalo nežádoucí prostoje, a dostatečně odolné, aby vydrželo tvrdé zacházení. Všestrannost kompatibility u obou použitých rozhraní Thunderbolt 3 a USB 3.2 Gen 2 eliminuje nutnost mít dva rozdílné disky pro jednotlivá rozhraní. PRO-G40 nabízí extrémní rychlosti a odolnost pro zpracování záznamu v reálném čase v rozlišení 4K/8K přímo na disku, plynulé renderování AR/VR nebo transfer celodenní práce ve vysoké rychlosti.

„Nový SSD disk PRO-G40 eliminuje problém, který jsme dosud zažívali: sbalení špatného kabelu USB-C nebo počítače pro naše zařízení s rozhraním Thunderbolt 3 a naopak pro USB zařízení,“ říká Hector Sandoval, viceprezident pro produktový marketing společnosti Western Digital, a dodává: „Tím, že podporujeme obě rozhraní a přikládáme kabel, který to zvládá, tento disk umožní kreativcům efektivně spolupracovat napříč zařízeními bez obav, že mají to správné vybavení, a bez obav, že budou muset přerušit práci při produkování důležitého obsahu, který pohání náš svět.“

Klíčové vlastnosti

  • Duální režim kompatibility s rozhraním Thunderbolt 3 (40 Gbps) a USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) hostovaný jedním rozhraním umožňuje snazší spolupráci napříč zařízeními pro maximální efektivitu.
  • Nový produkt nabízí super rychlý výkon až 2 700 MB/s** při čtení a 1 900 MB/s** při zápisu u rozhraní Thunderbolt 3 (40 Gbps). Disk přenese 50 GB za méně než 30 sekund a zvládne i ta nejnáročnější pracovní zatížení. Chladicí hliníkové jádro odvádí teplo od vnitřního disku a napomáhá udržovat super rychlý výkon pro přenos dat.
  • PRO-G4 má rám profesionální třídy, který umožní disku jít do všech dobrodružství a přináší prémiovou odolnost, kterou doslova cítíte. Ultra odolný design s normou IP68 (voda/ prach) odolá tlaku až 1 800 kg a pádu ze tří metrů.*** Disk tak odolá doslova všem živlům téměř ve všech koutech světa.

Cena a dostupnost

SSD disk PRO-G40 bude k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a resellerů a na internetovém obchodě Western Digital Store. Cena začíná od 11 951 Kč a disk bude dostupný v kapacitách 1 a 2 TB a při uvedení na trh s pětiletou omezenou zárukou.

Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse