RECENZE: ASUS Zenbook 14 OLED (UX3402) - 14'' kovově elegantní pracant pro managera

21. 9. 2022 19:45    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder

Baterie

V notebooku je integrovaná Li-ion baterie s udanou kapacitou 75 Wh. V testovaném kuse hlásí opotřebení 1.2 %, tedy kapacitu 74 Wh. Ve standardním* redakčním testu, maximální výdrže s minimální spotřebou, notebook vydržel pracovat lehce přes 23 hodin. Reálnější test provozního zatížení ukázal krásných 8 a půl hodiny.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 23 hod 08 min
  • video z internetu přes Wi-Fi, 100% jas LCD: 8 hod 31 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na datové úložiště každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku

K nabíjení je s notebookem dodáván kompaktní napájecí zdroj o rozměrech 130 x 63 x 29 mm a hmotnosti 226 g. Notebook je napájen skrze USB-C koncovku, mělo by tak jít využít i jiný zdroj, z jiného zařízení, se stejnou koncovkou.

Recenze

Diskuse