Chytré hodinky Samsung Gear S jsou již v prodeji

15. 11. 2014 00:35    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová generace chytrých hodinek Samsung Gear S vychází vstříc potřebám aktivních uživatelů. Stejně jako předchozí modely umožňuje Gear S čtení SMS, přijímání hovorů, nastavení upozornění nebo psaní e-mailů. Novinkou však je, že uživatel nemusí mít telefon stále u sebe, aby využil všech funkcí hodinek. Také z hlediska konektivity a aplikací šel Samsung u modelu Gear S mnohem dál.

Chytré hodinky Samsung Gear S jsou již v prodeji

Variabilita připojení Gear S zahrnuje 3G, Bluetooth i WiFi. Uživatelé jsou tak bez omezení informováni o všech upozorněních ze sociálních sítí, v kalendáři nebo v aplikacích, i když nemají smartphone zrovna u sebe. Samostatně hodinky fungují díky nanoSIM kartě, která se vkládá do slotu na zadní straně displeje. Informace se zobrazují prostřednictvím základních widgetů a oznamovacích oken. Pro komunikaci slouží virtuální klávesnice, anebo S Voice pro zadávání hlasových příkazů.

Chytré hodinky Gear S maximálně podporují svého majitele v nejrůznějších aktivitách. Kromě obvyklých funkcí se Samsung rozhodl rozšířit možnost, jak vést aktivní život a přitom být stále v kontaktu s okolím, a uzavřel partnerství se společností Nike. Majitelé Gear S tak budou mít díky aplikaci Nike+ Running motivaci při běhání stále před očima a své údaje zaznamenají, aniž by u sebe museli mít smartphone. Přímo na zápěstí lze sledovat veškeré informace včetně uběhnuté vzdálenosti, času, tempa, tepové frekvence nebo naběhaných bodů NikeFuel. Aplikace také obsahuje vestavěný hudební přehrávač, ve kterém si běžci vyberou hudbu ze seznamu skladeb pouhým poklepáním. Dosažené výsledky mohou navíc jednoduše během několika vteřin sdílet s přáteli.

Poznámka: pro stažení aplikací do Gear S je potřeba nejprve nainstalovat do telefonu/tabletu aplikaci Samsung Gear Manager a poté zvolit nabídku Gear Apps.

Zařízení Samsung Gear S je vybavené displejem Super AMOLED o velikosti 2 palce. Díky jeho lehkému prohnutí hodinky pohodlně přilnou k zápěstí. Uživatelé mají na výběr širokou nabídku vzhledů ciferníku a vyměnitelných řemínků, takže mohou přesně vyjádřit svůj vlastní vkus a styl. Součástí příslušenství, které jé také nejenom praktické, ale i stylové, jsou i nejnovější sluchátka Gear Circle. Po spojení náušníků připomínají sluchátka náhrdelník, který při příchozím hovoru nebo upozornění na důležitou událost zavibruje.

Doporučená cena chytrých hodinek Samsung Gear S je 9 999 Kč s DPH.

Doporučená cena sluchátek Samsung Gear Circle je 2 799 Kč s DPH.

Související články:

Tiskové zprávy

Diskuse