RECENZE: Acer Predator Triton 500 (PT515-51) - 15.6'' herní notebook, tenké provedení, RTX 2080 Max-Q

7. 3. 2019 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder

Baterie


Li-Pol (lepší než běžněji používané Li-Ion) baterie má udanou minimální kapacitu 82 Wh. V testovaném notebooku hlásila dokonce 83,5 Wh a nulové opotřebení. Integrována je v těle notebooku, v oblasti plochy pod klávesnicí a touchpadu. Vyměnit ji lze pouze po rozebrání notebooku, běžný standard většiny současných notebooků. Při standardním* redakčním testu maximální výdrže, pracoval notebook lehce přes pěkných 11 hodin, s využitím Intel grafiky v procesoru. Přehrání videa přes WiFi a 100% jas LCD znamenalo bez mála 5 hodin. V režimu výhradně dedikované grafické karty (nastavení v BIOSu), se výdrž na baterii sníží zhruba na polovinu, při stejných testech, 5:37 a 3:06. Při hraní může výdrž ještě výrazně klesnout, baterii v takovém případě vnímejte spíše jako záložní zdroj energie, pro případ výpadku elektrické sítě.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 11 hod 11 min
  • video z internetu přes WiFi, 100% jas LCD: 4 hod 56 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na HDD každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku


Notebook je napájen 180W zdrojem o rozměrech 170 x 75 x 23 mm a hmotnosti 360 g, i ten tedy přispívá k dobré mobilitě vysoce výkonného herního notebooku. Do notebooku se připojuje klasickým kulatý konektorem, do eklektické sítě 3-žilovým kabelem.


| Diskuse | Recenze