RECENZE: Acer Swift 7 (SF714-52T) - 14'', tenký, lehký a tichý notebook pro nejnáročnější cestování

3. 9. 2019 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Tomáš Valenta

Baterie


V těle notebooku je integrována 3článková baterie s kapacitou 32 Wh. To je na takto tenký a malý notebook slušná hodnota, s podobně velkou baterií se běžně setkáváme i u notebooků s ULV procesory (s TDP 15 W) a energeticky náročnějšími komponenty. Články jsou typu Li-Pol. Při běžné práci (prohlížení webu, práce s kancelářskými dokumenty, asi 50% jas obrazovky a napájecím režimu ''Lepší výkon'') se reálná indikovaná výdrž pohybuje okolo 5-6 hodin. Velmi záleží na tom, co všechno běží v operačním systému na pozadí, kolik běží najednou programů atd. Při měření minimální spotřeby vydržel notebook zapnutý déle jak den.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 27 hod 49 min
  • video z internetu přes WiFi, 100% jas LCD: 5 hod 54 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na HDD každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku


Nabíjení je řešené skrze port USB type-C na pravém boku zařízení (ze dvou konektorů ten vpravo). Dodávaný síťový adaptér má rozměry 920 x 27 x 37 mm, hmotnost včetně přívodního třížilového kabelu 268 gramů a délku včetně přívodního kabelu 257 cm. Výkon adaptéru je 45 W. Plné nabití baterie trvá okolo jedné hodiny (posledních 20 % kapacity se nabíjí pomaleji).
Nabíjení je signalizováno rozsvícením oranžové LED diody na levém boku notebooku. Po nabití na 100 % kapacity se LED dioda rozsvítí modře.| Diskuse | Recenze