RECENZE: Fujitsu Lifebook U939X - 13.3'' konvertibilní pracovní notebook, se vším všudy
2. 10. 2019 06:20 Rubrika: Recenze Autor: Viktor Péder
Čistokrevný pracovní nástroj, na nic si nehraje, vše je podřízeno praktickému využití. Mám rád notebooky, kde je design především funkční, a přesto mají svůj charakter. Drobné nedostatky má téměř každý notebook, napříč všemi výrobci, pokud preferujete užitnou hodnotu, před líbivým vzhledem, určitě se při výběru nového notebooku poohlédněte i po značce Fujitsu.
- Konstrukce notebooku, rozměry, hmotnost a mobilita
- Hlavní HW parametry, CPU, RAM a ukládání dat
- Grafický výkon a kvalita displeje
- Reproduktory a webkamera
- Chlazení v klidu i zátěži
- Napájení a výdrž baterie, maximální i v zátěži
- Konfigurace a ceny, Závěr s klady a zápory
- Fotogalerie
Kapitoly článku:
Základní popis
Fujitsu Lifebook U939X je velmi blízkým příbuzným nedávno testovaného modelu Fujitsu Lifebook U939. Na první pohled jsou si oba modely podobné, podobné rozměry, stejné materiály, stejná klávesnice, i výbava je téměř totožná. Hlavní rozdíl je v konstrukci, U939 je klasický model, U939X je konvertibilní s displejem otočným o 360°. Černá barva působí decentnějším dojmem, oproti červené u testovaného klasického modelu, ale oba modely lze zakoupit v obou barvách.
Po celém těle modelu X je mnohem více gumových částí, pro lepší stabilitu v různých pracovních režimech. Gumové dorazy jsou na pracovní ploše kolem klávesnice a touchpadu, gumové nohy na spodku základny jsou více zapuštěné do těla notebooku, aby v pracovním režimu tabletu byl notebook kompaktnější, gumové části jsou i v čelních rozích základny, aby byl notebook stabilnější v pracovní režimu tzv. A.
V zásadě identická je i nabídka a rozložení portů, na obou stranách jsou stejná rozhraní ve stejném pořadí. Rozdíl je jen v profilu boků, důvod je zřejmý hlavně při pohledu na pravý bok kde se navíc objevil hlavní vypínač na pájení, aby šlo notebook pohodlněji zapnout i v režimu tabletu, když je pracovní plocha s klávesnicí automaticky deaktivována. Uprostřed nad klávesnicí se objevila další webkamera (pro práci v režimu tabletu) a speciální tlačítko pro vyvolání aplikace určené speciálně pro ovládání notebooku perem v režimu notebooku. Pero s přítlakem je uloženo vepředu v pravém boku kde se zároveň i dobíjí jeho integrovaná baterie. Notebook i pero jsou připraveny na propojení provázkem, proti ztrátě, provázek ale musíte použít vlastní, v balení scházel.
Téměř stejné jsou i rozměry notebooku, 309 x 215 x 17 mm, model X je jen cca (rozměry jsou zaokrouhleny na celé mm) o 1 mm hlubší, zřejmě kvůli jiné konstrukci pantů. Jiná konstrukce modelu X přináší i nepatrně vyšší hmotnost, podle technické specifikace výrobce je model X o 80 g těžší, záleží na výbavě, v redakci jsem naměřil 1018 g u konvertibilní verze oproti 962 g klasické verze. Oba modely jsou tedy v zásadě stejně vysoce mobilní i pevné v základně. Model X má o něco tužší víko, díky integrovanému tenkému sklu před displejem.
Kromě výše popsaných rozdílů, jsou zbytek pracovní plochy, rozložení klávesnice a indikačních diod, identické, proto se zde znovu odvolávám na předchozí recenzi, viz odkaz výše. Část recenze s názvem Pracovní plocha, klávesnice, touchpad a další ovládací prvky tedy tentokrát vynechám.
- Konstrukce notebooku, rozměry, hmotnost a mobilita
- Hlavní HW parametry, CPU, RAM a ukládání dat
- Grafický výkon a kvalita displeje
- Reproduktory a webkamera
- Chlazení v klidu i zátěži
- Napájení a výdrž baterie, maximální i v zátěži
- Konfigurace a ceny, Závěr s klady a zápory
- Fotogalerie
Kapitoly článku: