RECENZE: ASUS ZenBook Flip 13 UX363 - 13.3'' konvertibilní, kovový, 11. generace Intel

5. 11. 2020 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Tomáš Valenta

Baterie


Baterie notebooku je schovaná pod spodním krytem a není uživatelsky výměnná, respektive jen po rozebrání notebooku. Články jsou typu Li-Pol a mají jmenovitou kapacitu 67 Wh (testovací kus měl při plném nabití dokonce 73 Wh). To je na takto tenký a lehký notebook velmi slušná hodnota. Ve spojení s úsporným procesorem a LED displejem to předznamenává dlouhou výdrž na baterii.

Při běžné práci (několik panelů Firefoxu, MS Word, stream hudby přes reproduktory) a asi 70% jasu displeje se reálná výdrž pohybuje kolem 9 hodin. To je hodnota, která činí z ASUS ZenBook Flip 13 zajímavého kandidáta na časté cestování či do školy.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 25 hod 19 min
  • video z internetu přes WiFi, 100% jas LCD: 6 hod 25 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na datové úložiště každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku


Součástí balení je nabíjecí zdroj s výkonem 65 W a koncovkou USB-C. Jedná se o adaptér se základní vidlicí do zásuvky (bez uzemňovacího trnu), což umožnilo držet na uzdě rozměry i hmotnost nabíječky. Nabíječka má rozměry 120 × 63 × 35 mm a hmotnost 222 g.

Nabíjení je indikováno diodou na levém boku notebooku (se symbolem baterie). LED svítí oranžově v případě nabíjení, bíle pak při plném nabití.


| Diskuse | Recenze