RECENZE: Fujitsu Lifebook U7411 - 14'' tradiční pracovní notebook s moderními technologiemi

9. 6. 2021 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder

Klávesnice


Klávesnice je dalším místem, kde Fujitsu do značné míry ctí tradice. Líbí se mi velký dvouřádkový Enter a Backspace. Oceňuji samostatné umístění kláves Home, End, Ins a především pak Del do pravého horního rohu. Fujistsu má odsazené kurozorové šipky, pod spodní úroveň hlavního bloku, jsou sice nižší než většina ostatních kláves, ale stejně široké. Schází mi snad jen mezery po čtyřech mezi horní řadou kláves F1 - F12. Logiku funkce klávesy Fn lze měnit kdykoliv přímo z klávesnice kombinací stisku Fn+Esc. Klávesy mají i žlábek, pro lepší hmatový vjem. Kontrast bílých popisek na černých klávesách je velmi dobrý i za mírného šera. Výhradu mám jen k podsvícení, má dva stupně, ale oba jsou velmi slabé, respektive světalná propustnost kláves je nízká a symboly tedy svítí jen slabě, slaběji než bývá zvykem. Podsvícení pomáhá až za úplné tmy, pokud máte stažený jas displeje.


Touchpad

Rovněž touchpad ctí tradice, stále nabízí dvě samostatná tlačítka, za mě palec nahoru, jsou situace, kdy je to prostě praktičtější. Tlačítka mají dobrou tuhost stisku a lehce cvakají, preferuji měkký stisk bez cvaknutí, ale zde je to ještě přijatelné, u některých konkurentů bývá tuhost stisku zbytečně vysoká a cvakání obtěžující.


Indikační diody a další ovládací prvky

Kromě diody u webkamery, popsané výše, jsou zde i další indikační diody. Dvě jsou umístěné na čele notebooku, jedna indikuje zapnutí / režim spánku, druhá připojení napájení a oranžově dobíjení baterie, jinak diody svítí bíle. Diody jsou umístěny na čele proto, abyste i při zavřeném notebooku měli přehled o zapnutí a dobíjení. Dalších 5 diod je v pravém horním rohu nad klávesnicí, indikují režim klávesy Fn, NUmLock, CapsLock, ScrollLock. Poslední stejně jako jedna z diod na čele, pro zapnutí / režim spánku notebooku, je umístěna hned vedle hlavního vypínače notebooku.| Diskuse | Recenze