RECENZE: MSI Prestige 15 A12U - 15.6'' pro práci i zábavu, Intel 12. generace a RTX grafika

30. 6. 2022 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder

Baterie

Li-pol baterie s udanou kapacitou 80,25 Wh hlásí stejnou konstrukční a 83,06 Wh plně nabitou kapacitu, pro případ garance při opotřebení v záruce, testovaný kus hlásil 0 % opotřebení. Ve standardním* redakčním testu vydržela notebook napájet, bez dvou minut, jeden celý den. Při testu reálnějšího provozu, přehrávání videa přes Wi-Fi s plným jasem LCD, vydržel notebook pracovat lehce přes 8 hodin, notebook by tak mohl běžně vydržet celý pracovní den. Zapojení dedikovaného čipu ovšem výdrž baterie rapidně sníží, pro delší hraní je potřeba notebook připojit k elektrické síti. Baterie je integrována v těle notebooku, pro její výměnu je tedy třeba notebook rozebrat.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 23 hod 58 min
  • video z internetu přes Wi-Fi, 100% jas LCD: 8 hod 6 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na datové úložiště každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku

Notebook je napájen kompaktním zdrojem o hmotnosti 368 g, rozměrech 84 x 75 x 29 mm, USB-C koncovkou a dává 100 W. Kabel vedoucí k notebooku má u zdroje zalomení do pravého úhlu, je tedy odolnější proti lámání při balení a přepravě. Jediné co mi u napájení vadí, je fakt, že notebook indikuje jen dobíjení baterie, pokud je tedy notebook vypnutý, nepoznáte, jestli je zdroj funkční nebo je už baterie plně nabita, což samozřejmě bude častější případ, ale "víme, jak to chodí".

Recenze

Diskuse